Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах захворювання у Китаї на коронавірус – надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу. В Україні на даний момент не зареєстровано жодного випадку захворювання з таким діагнозом. Хоча дана хвороба вже розповсюджується по планеті. Щоб вберегтися від корона вірусу, важливо розуміти, що це за хвороба взагалі, які в неї симптоми, та як діяти у періоди пандемій, якщо Ви відвідуєте масові заходи і публічні місця.
Коронавірус: як діяти, щоб вберегтися від хвороби, якщо Ви користуєтеся громадським транспортом
- Запропоновані правила варто виконувати завжди, але особливо ретельно їх треба дотримуватися у періоди підвищеної захворюваності населення (наприклад, епідемія грипу тощо).
- Потрібно ретельно мити руки з милом МІНІМУМ 20 секунд після того, як прийшли додому або на робочому місці мийте руки часто.
- Необхідно мити руки з милом мінімум 20 секунд після того, як торкалися поручнів, кнопки у ліфті, грошей. 20 секунд – це достатньо, щоб точно вимити потенційний вірус (повільно рахуйте до 20 під час миття рук про себе).
- Мінімізуйте перебування в громадських місцях розважального характеру. Кінотеатри та шопінг можна перенести на інший час.
Коронавірус: як діяти, щоб вберегтися від хвороби, якщо Ви ходите на роботу
- НЕ МОЖНА ходити на роботу, якщо Ви відчули симптоми застуди: кашель, соплі, першіння в горлі, температура. Необхідно ВІДРАЗУ викликати лікаря.
- Мінімізуйте контакти з людьми які прибули з Китаю, Франції та інших країн, де вірус вже підтверджено.
- Якщо Вам комфортно і в вашому місті дійсно підтвердять випадок захворювання цим вірусом – носіть маску в громадських місцях.
- Потрібно вживати багато вітамінів і природних антибіотиків – часник, куркума, цибуля. Люди з сильним імунітетом легко переносять вірус.
- Регулярно мити руки, як зазначане вище і постійно протирати своє робоче місце спеціальними знезаражувальними препаратами.
Коронавірус: що це за хвороба взагалі
Коротко про хворобу:
Коронавірус схожий на грип з тими ж симптомами: кашель, соплі, першіння у горлі і з тими ж ускладненнями – бронхіти, пневмонії та ускладнене дихання.
Смертність на даний момент оцінюється як 3-4%, більшість людей, які не пережили зараження вірусом – 50+ років.
Для порівняння, рівень смертності від грипу – близько 1%.
Головна небезпека цього вірусу – його погане вивчення, тобто вчені не мають остаточної думку щодо його природи. Для виготовлення вакцини знадобиться мінімум 1 рік.
При лікуванні пневмонії, яка розвивається у людей, заражених корона вірусом, з ослабленим імунітетом, існуючі антибіотики не діють.
Інкубаційний період за наявними на сьогодні спостереженнями – до 14 днів. Навіть спосіб передачі поки що не до кінця вивчений – повітряно-крапельне поширення поки що не доведено на 100%.