Ігри для дітей на майданчику і вдома, які ми пропонуємо, дозволять весело провести час як в сонячну погоду на дворі, так і в дощові дні вдома. Дитячі лікарі та науковці наполягають на необхідності активних ігор для дітей. Діти повинні рухатися, щоб розвиватися. Найкраще для цього підходять ігри на майданчиках на вулиці. Але іноді бувають ситуації, коли дитині не можна бути активно чи коли на вулиці погана погода. Тоді в нагоді стануть запропоновані ігри для спільного проведення часу вдома.
Ігри для дітей на майданчику: Біг на швидкість з перепонами
Просто так бігати від одного стовпчика до іншого дитині швидко набридає. Але, якщо додати до бігу різні рівні складності, то можна грати безліч часу. Наприклад, перший етап: пробігти встановлений відрізок як дитина бігає зазвичай. Другий етап: пробігти цей же відрізок спиною вперед, дивлячись назад. Третій етап: прострибати цей відрізок на одній нозі. Четвертий етап: прострибати відрізок як жабка. Ви можете придумати свої варіанти, враховуючи особливості Вашої дитини, її віку та вподобань.
Бігайте разом з дитиною, роблячи вигляд, що ось-ось Ви обженете. За кожну перемогу, потрібно нараховувати бали. В кінці гри, яку можна зробити командною, визначте переможця. Ви разом з дитиною можете продумувати етапи гри.
Чим корисна така гра: діти добре сприймають активні ігри, де змінюються деталі – різні способи бігу, але залишається зрозуміла структура – біг. Тому вони можуть впевнено виконувати завдання і в цей час їм не буде нудно. Ще великий позитив – Ви граєте разом з дитиною. Під час ігор краще знаходити порозуміння, зростає ступінь довіри між батьками і дитиною.
Ігри для дітей на майданчику: Повторити рухи
Правила гри: Ви називаєте і показуєте якийсь рух, а дитина повинна його повторити. Починайте з чогось просто: показуйте і називайте одну і ту ж саму річ. Наприклад: «Зігнути ліву ногу в коліні» і одночасно Ви згинаєте ліву ногу в коліні, «Підняти праву руку» і піднімаєте праву руку. Коли Ваша дитина засвоїть правила. Починайте заплутувати. Наприклад, кажучи «Підняти праву руку» піднімайте – ліву, чи робіть інший рух – дитина повинна відстежити неправильність. Потім міняйтесь ролями.
Чим корисна така гра: це не дуже швидка гра – помірна активність у поєднанні з включення розумових здібностей. Вміння повторювати рухи допоможе швидше навчатися чомусь новому. Під час такої гри, дитина розвиває зорове і слухове сприйняття, вивчає своє тіло і його функції.
Ігри для дітей на майданчику: назвати колір
Як грати. Обирається ведучий. Він каже : Я (чи улюблений казковий персонаж дитини, наприклад, Попелюшка називає колір.. жовтий)) і називаєте колір. Дитина повинна знайти предмет жовтого кольору, добігти до нього і торкнутися рукою. Ведучий повинен гнатися за дитиною і старатися піймати. Якщо ведучий піймає дитину раніше, ніж вона торкнеться жовтого предмета, то вона стає ведучим. Попелюшку можна замінити на Бабу-Ягу, Тролля чи будь-якого іншого персонажу мультфільму чи казки.
Чому навчає ця гра крім розважального фактору: дитина навчається бути уважною і виконувати завдання в умовах нестачі часу. Також важливим є навчитися швидко розрізняти і виокремлювати кольори у навколишньому різномаїтті.