ГоловнаЗа кавоюСписок україномовних ютуб-каналів для дітей і дорослих на різні теми

Українскький інтернет контент стаж все більш насиченим. В інтернеті вже можна знайти українською мовою безліч цікавої інформації для дітей і дорослих на різні теми: розваги, наука по-простому, спорт і їжа – все, що може зацікавити. А також навчання і самоосвіта для школярів і старших людей. Список україномовних ютуб-каналів для дітей і дорослих можна зберегти у закладках і дивитися у вільний час

Список україномовних ютуб-каналів для дітей і дорослих: про науку

Наука

 1. Довколаботаніка http://bit.ly/2NJsX2N

Гадали, науковці можуть тільки з кислими фейсами вдивлятися в мікроскопи? Зруйнуйте стереотипи разом із пізнавально-розважальним каналом про ботаніку, але не лише для ботанів. Автор Олексій Коваленко щойно перевзується в кеди і все вам розкаже…

 1. Агент Маргарита http://bit.ly/2TGecSd

Хочете зацікавити дітей наукою? Тоді підпишіть їх на канал їхньої ровесниці Маргарити. Школярка в буквальному сенсі відкриває світ, збирає зразки для досліджень, розглядає рослини під мікроскопом, цікаво розповідає про флору і фауну. Вони неодмінно подружаться.

 1. Клятий раціоналіст http://bit.ly/369waiM

Пропаганда раціоналізму. Презумпція наукового методу. Цікаві інтерв’ю з науковцями. Один із найкрутіших проєктів, що популяризують науку. Автор і ведучий Артем Албул.

 1. Цікава наука http://bit.ly/36eqkfM

Переклад і озвучення науково-популярних і освітніх відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Мета каналу — покращення ситуації із науковою грамотністю. Засновник — учитель фізики з Рівного Віталій Шевчук.

 1. Tokar.ua http://bit.ly/37fmBjx

Проєкт, присвячений космосу, технологіям та винаходам. Один з небагатьох україномовних проектів, який докладно пише про те, що відбувається в інтернеті — як в Україні, так і за кордоном.

 1. Лакуна http://bit.ly/37ewcXI

Короткі науково-популярні відеоролики до 5 хвилин на найрізноманітніші теми. Наприклад, останні два випуски присвячені суто українським фейкам. Автор Андрій Горбунов.

Список україномовних ютуб-каналів для дітей і дорослих: освіта і навчання

 1. WiseCow http://bit.ly/38tws5l

Відеолекції з мистецтва, історії, культури, літератури, кінематографу та моди. Після перегляду всіх курсів ви либонь зможете підтримати розмову на будь-яку тему.

 1. Англійська по-простому! http://bit.ly/2NKq41K

Засновник каналу — Ростислав, учитель з англійської мови, автор посібника «Англійська по-простому!» Нині проживає в Лондоні, де на місцевих прикладах розповідає, як найефективніше вивчати англійську.

 1. NEED / animation studio http://bit.ly/3avVxhQ

Анімаційна студія NEED розробила цикл освітніх відео. Мета каналу — зробити знання цікавими, зрозумілими, легкими для сприйняття, зруйнувати стереотипи в системі освіти та суспільстві.

 1. Сергей Ткаченко http://bit.ly/36e3u84

Канал про математику зрозумілою мовою. Формули та рівняння пояснюють буквально на пальцях. Деякі відеоролики допоможуть учням підготуватися до ЗНО.

 1. Wild Fox http://bit.ly/2Gd18M9

Мета каналу — популяризація знань з історії та культури України. В розважальній формі розкривають найрізноманітніші теми з найнеочікуваніших сторін — від давньоруської кухні до бізнесменів Русі.

 1. Твоя Підпільна Гуманітарка https://bit.ly/3iAhfoi

Найочікуваніший ютубканал українською, який за лічений час зібрав понад 25 тисяч підписників. Назва вичерпно пояснює суть проєкту: на цьому каналі ви знайдете лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, що в той чи інший спосіб стосуються гуманітарних наук.

Список україномовних ютуб-каналів про мандри

 1. Ukraїner http://bit.ly/2sIsIOf

Експедиція Україною: Закарпаття, Приазов’я, Полтавщина, Полісся, Бессарабія, Сіверщина, Поділля, Карпати, Буковина, Галичина, Таврія, Причорномор’я, Слобожанщина, Наддніпрянщина, Волинь, Запоріжжя. Подорожі, активний туризм, відкриття, мандри, антропологія та етнографія.

 1. Відвідати всі країни http://bit.ly/30EtMzf

Вони проїхали автостопом сотні кілометрів Китаєм. До того мандрували В’єтнамом на мотоциклі без водійських прав. І про все це зняли смішний міні-серіал. У майбутньому планують відвідати всі країни.

 1. Двоколісні хроніки http://bit.ly/2tCAklW

Вони мандрують навколо світу на велосипедах всією сім’єю: музиканти гурту «Фолькнери» Володимир Муляр, Ярина Квітка та їхній малюк Марко, що народився в подорожі. Це не постановочне тревел-шоу зі знімальною групою, все по-справжньому. Вони показують світ таким, яким його бачать. У відео можна почути музику, яку вони написали просто під час подорожі. Часом у кооперації з місцевими музикантами.

 1. Орест Зуб http://bit.ly/3aoTlZP

На каналі мандрівник та письменник Орест розповідає, як можна поєднати роботу з мандрами. Наразі він побував уже в понад 100 країнах світу та збирається відвідати решту.

 1. ПроПоходи http://bit.ly/2tJxknU

Сама назва каналу говорить за себе. Його автори бігають у гори з сучасним спорядженням та даляться враженнями від останніх досягнень в світі полегшеного туристичного екіпірування.

Список україномовних ютуб-каналів для дітей і дорослих: їжа

 1. їzhakultura http://bit.ly/3aw23VV

Науковий та освітній проєкт про гастрономічну культуру. Мета — популяризувати дослідження харчової культури в Україні. «Ми прагнемо зберегти та донести до читачів давні кулінарні техніки, народні рецептури, регіональні харчові практики, котрі є частиною нематеріальної спадщини українців», — йдеться в анонсі каналу.

 1. Смачна країна з Костянтином Грубичем http://bit.ly/2RarAfG

Відомий телеведучий подався в ютуб і заснував свій кулінарний канал. Тепер він мандрує Україною, навчається у місцевих кухарів готувати регіональні страви. Підписуйтеся на канал, аби бути завжди ситим і задоволеним.

Список україномовних ютуб-каналів для дітей і дорослих: кіно

 1. Geek Journal http://bit.ly/2RB3WZ1

Дотепні огляди українських та світових фільмів, актуальні новини зі всього світу та ще багато цікавого контенту. І все це з добірним гумором та дрібкою самокритики. Автор і ведучий — Тайлер Андерсон.

 1. Загін кіноманів http://bit.ly/38qFEaL

Підкреслено суб’єктивні огляд на українські та світові прем’єри, репортажі з прем’єр та фестивалів, різноманітні рейтинги фільмів. «Мій канал спеціалізується на обговоренні саме українського кіно, тому що воно як ніколи потребує підтримки», — пише автор Віталій Гордієнко.

 1. #BABYLON’13 http://bit.ly/38tdgox

Проєкт створила спільнота кінематографістів під час Революції Гідности. Відтак відео на каналі переважно про Майдан, війну, Крим і Донбас. Їх знають і дивляться в Україні та далеко за її межами.

Список україномовних ютуб-каналів для дітей і дорослих: про футбол

 1. Вацко Live http://bit.ly/37cvVVp

Півторагодинне інтерв’ю з легендарним воротарем Олександром Шовковським? Будь ласка! На цьому каналі він вам розкаже про можливість очолити Динамо, перспективи збірної на Євро-2020, ставлення до Володимира Зеленського. І це лише один приклад з особистого каналу футбольного коментатора та експерта Віктора Вацка.

 1. Бомбардир http://bit.ly/2TJjoEP

«Стріляючі гості, забивні теми, захоплюючі репортажі про український футбол», — так себе представляють автори каналу. І це правда. Відкриваємо навмання перший-ліпший випуск — екс-капітан Динамо Андрій Ярмоленко у власній гіперлюксовій квартирі на 44 поверсі в Лондоні розповідає про своє закордонне життя.

 1. Трендець http://bit.ly/2sDX18K

Атмосфера та бекстейдж українського футболу. Виїзди до команд і героїв.

Веселі та запальні відеоролики для підняття командного духу.

 1. Football Hub http://bit.ly/2ugDOuj

Футбольна аналітика та новини з України та світу. Команда журналістів програми «Про футбол» створила на ютубі поле, де можна не обмежувати себе телеформатом. Тут вам і звичні програми, і трансляції, і ретро-відео, і інтерв’ю у цікавих людей із футболу та навколо нього, нарізки найцікавіших ігрових моментів.

Список україномовних ютуб-каналів для дітей і дорослих: гумор

 1. Ira Fiinka http://bit.ly/2Gcjkpi

Гуцульський гумор в чистому вигляді і без прикриття. “Єкшо тобі тут подобаєси – став палец дгорі і підписуйси на мене, а єк ні – то ні*єра ти не знаєш про гуцулский гумор…” – презентує свій канал авторка Ірина Вихованець.

 1. Kolegi Studio! (Наші без раші) http://bit.ly/2GbnP3z

Український гумористичний контент із сенсом.

 1. Наша файта http://bit.ly/3awbPr7

Серед проєктів, які робить студія: перший закарпатський мультсеріал “Наша Файта”, передача “Двести з Дмітрійом Пасульовим”, проєкт “Мама не казала” та інші.

Відеоігри

 1. Alex_D20 http://bit.ly/37vwjOI

Стріми українською мовою, відео комп’ютерних ігор, проходження, огляди.

 1. PlayStation Ukraine http://bit.ly/36lC0gS

Навіщо українська мова в іграх? Чому люди вирішують робити українську локалізацію? Що це їм дає? Це більше патріотично чи бізнесово? З якими труднощами стикаються локалізатори? Що потрібно, аби українська локалізація була в кожній грі? На ці та інші питання шукають відповіді автори каналу.

Список україномовних ютуб-каналів для дітей і дорослих: різне і цікаве

 1. Зупини лося http://bit.ly/2RF7Pfc

У вас завищене почуття справедливості? Тоді вам сюди. Мета проєкту — підвищити культуру на українських дорогах. Автори каналу спортивні журналісти Костянтин Андріюк і Сергій Болотніков знаходять водіїв-порушників і пояснюють їм ПДР, змушують дотримуватись правил і навіть провчають злісних порушників.

 1. STERNENKO http://bit.ly/38tFbVr

Блог про українську політику та актуальні події в нашій країні. «Тут постійно відбувається щось незвичайне і часто абсурдне. Особливо в політиці. Тому я не можу мовчати і викладаю на цьому каналі відео зі свого життя та веду блог на політичну (і не тільки) тематику», — анонсує автор каналу Сергій Стерненко.

 1. ШобШо? http://bit.ly/2RxonGd

Соціально-політичне гумористичне шоу про проблеми сучасного суспільства.

 1. Кухонний Трьоп http://bit.ly/30F4QHZ

Не розумієте англійську, а зарубіжні програми подивитися хочеться? На цьому каналі безліч українських перекладів найрізноманітніших зарубіжних подкастів: лекції та інтерв’ю. Тут ви можете переглянути програми Джо Роґана, Джодана Пітерсона, Біла Бьора, Екгарта Толле та інших.

 1. Ліричний кінолог http://bit.ly/36cuK7c

Перший український ютуб-канал про проблеми кінології. Автор — професійний кінолог та суддя Кінологічної спілки України з робочих якостей собак, його пес — справжній службовий собака. На каналі він навчає правильно будувати стосунки з домашніми тваринами.

 1. Третя Паралель http://bit.ly/36eM4bJ

Канал для любителів коміксів і графічних романів. У програмі «Баляндаси» можна переглянути інтерв’ю з письменниками, перекладачами, видавцями та мальописцями.

 1. Дядько Максим http://bit.ly/2v5mNDK

Перший україномовний канал, присвячений металообробці. WHF, запитаєте ви? Значить, ви не бачили, які черги за автографом збирає Дядько Максим.

 1. ISLND TV http://bit.ly/2RFCCbM

На каналі безліч проєктів на будь-який смак. Є Агенство Медійної Безпеки, що розбирає роботу журналістів, політиків, аналізує інформпростір України загалом. Є Лекторій, програми класичної музики та про здоров’я, проєкт Рагулі про агресивний несмак українського бомонду і не тільки.

 1. ТиДиви https://tydyvy.com/

Набридло, що ютуб укотре пропонує переглянути російськомовні відео чи музику? ТиДиви вирішить цю проблему. Це агрегатор виключно україномовного відео з просторів ютубу.

 1. MariAm Blog http://bit.ly/2GgInrq

Огляди коміксів, фільмів та інтерв’ю з цікавими творчими людьми. Авторка Мар’яна Янкевич.

 1. Корейці на човні http://bit.ly/37iQKha

Корейці знімають відео про Україну.

 1. Канал Українського інституту національної пам’яті http://bit.ly/2NQ1b4V
 2. імені Т.Г. Шевченка http://bit.ly/2GdGoUD

Тут ви знайдете цікаві відео на тему історії України (УПА, ОУН, Козаки, Прапор, Герб, Гімн, Бандера, Шухевич, Міхновський, Атило, Сірко, Шевченко). Ведучі: Брати Капранови.

 1. Ціна Держави http://bit.ly/30V9zpf

На цьому каналі розтлумачать бюджет так, що ви зрештою зрозумієте, куди діваються сплачені вами податки, і почали на це впливати.

 1. Бабай http://bit.ly/36lmK3A

Проєкт, присвячений «темному» мистецтву. Жахи, трилер, нуар, дарк-фентезі, міфологія, криваві історії, містика – все це ви знайдете на нашому сайті.

 1. Топ Школа http://bit.ly/2unlobl

На каналі викладаються авторські відеоуроки з математики, інформатики, фізики та астрономії з 2 по 11 клас. Автор – Олександр Борисович.

 1. Огляд UA http://bit.ly/2RfWjYO

Канал на якому ви зможете побачити огляди різних ґаджетів, новини ІТ техніки, звіти з заходів, поради, що придбати, а від чого краще відмовитися.

 1. Ньюспалм http://bit.ly/30I24BR

Антирейтинг фейків, маніпуляцій, ганьби, зради та фейспалмів із життя українських ЗМІ.

 1. Телебачення Торонто https://www.youtube.com/user/uttoronto

Канал, що не потребує додаткової реклами. Але раз ви так наполегливо просите включити до збірки – ось, будь ласочка.

 1. polyphonyproject.com http://bit.ly/36fIiP1

Профейсійні багатоголосі записи українських народних автентичних пісень.

 1. Степан Процюк http://bit.ly/2TOpLGZ

Відеорозповіді «Письменник про письменників: українська література очима Степана Процюка».

 1. Територія А http://bit.ly/2RKdroL

А ви знали, що Територія А досі існує? Так-так! Та сама – з Анжелікою Рудницькою. Тільки тепер на ютубі – регулярно з’являються нові та архівні відео.

 1. Книга-мандрівка. Україна http://bit.ly/2unA4qY

Мультсеріал, заснований на реальних подіях, описаних в ілюстрованому виданні «Книга-мандрівка. Україна».

Кількість україномовних каналів, як виявилося, ледь не безмежна, тому дивимось українське!

Ви не можете копіювати текст