ГоловнаЗа кавоюВійна в Україні: дитячі ігри спокійні і розвиваючі, щоб відволікти малечу

Війна в Україні: дитячі ігри спокійні і розвиваючі, щоб відволікти малечу

Про всій країні складна ситуація, війна в Україні торкнулась кожного, і, навіть, нашої малечі, тому пропонуємо приклади, щоб відволікти малечу від тривог і чимось зайняти — дитячі ігри спокійні і розвиваючі. Це корисно і для матусь, адже, перефразовуючи — бо спокійна мама – спокійна дитина

Ігри для дітей, щоб відволікти малечу, коли війна в Україні, опис та приклади: В слова

Досить популярна гра «В слова» має багато варіацій. Це особливо актуально, якщо дитина занудьгує, то можна видозмінити гру. Класичний варіант гри: Ви називаєте слово, а Ваша дитина називає наступне слово, починаючи з останньої літера названого слова. Наприклад, Зима – Аґрус – Серпанок – Кіно і так далі.

Інший варіант: можете вибрати конкретну тему. Наприклад звірі: Гепард – Довгоносик – Кіт. Тварин можна замінити на рослин, мультиплікаційних героїв, машини, рослини – обирайте теми, які цікаві Вашій дитині.

Чим корисна ця гра: під час неї дитина тренує два типи пам’яті: довгострокову – згадуючи слова, які вона знає, і короткострокову – утримує в голові те, що вже було названо під час гри.

Ця гра стане в нагоді і під час подорожі з дитиною, коли вона обмежена в пересуваннях в авто чи в літаку.

Війна в Україні: дитячі ігри спокійні і розвиваючі, щоб відволікти малечу — Шукаю-шукаю, відшукати хочу

Як грати

Ведучий гри, розпочати краще дорослому, загадує слово з назв навколишніх предметів. І каже: «Шукаю-шукаю, відшукати хочу…. На літеру Д». Діти, що грають повинні подивитися навколо і уточнювати:  Це дім? Це дерево? Це дитячий садок? Тощо. Коли дитина відгадає слово, вона стає ведучим.

Чому навчає ця гра: дитина під час гри буде вчитися розділяти слова на літери. Одночасно вона повинна аналізувати оточуюче середовище, щоб знайти загадане слово в навколишніх предметах. Під час цього дитина буде проговорювати про себе назви предметів – це чудове тренування на концентрацію.

Приклад гри «Послухай і скажи»

Війна в Україні: дитячі ігри спокійні і розвиваючі, щоб відволікти малечу
Дитина вчиться аналізувати свої відчуття і передавати їх словами

В цю гру можна грати як вдома, так і на вулиці. Як грати: перевірте, щоб дитина зручно сиділа чи впевнено стояла. Запропонуйте їй закрити очі і прислухатися до навколишніх звуків і описати, що дитина чує – шелест листя, звуки машин, розмови дітей, цвірінькання пташок. Допомагайте малюку сформулювати речення повністю, наприклад, «Я чую, що десь вдалині сміються діти» чи «Я чую як повз наш будинок проїхала машина».

Якщо ця гра сподобається Вашій дитині, то можна запропонувати написати невелике оповідання про те, що дитина почула. Звичайно, якщо дитина вже має певні навички писання.

Що розвиває ця гра: дитина вчиться аналізувати свої відчуття і передавати їх у словесній формі. Цей навик дуже стане в нагоді в школі при написанні творів і для формулювання думок в цілому.

Війна в Україні: дитячі ігри спокійні і розвиваючі, щоб відволікти малечу — На що схожі хмарки

Якщо Ви будете на прогулянці з дитиною у похмуру погоду, можна разом пограти і пофантазувати. Запропонуйте дитині обрати хмарку і розповісти, що вона нагадує, показати її окремі фрагменти. І можна скласти історію про життя та пригоди цієї хмарки.

Чому навчить ця проста, але цікава гра: вона розвиває фантазію і образне мислення. Вміння думати творчо і абстрактно – навичка, яка допоможе дитині знаходити нестандартні рішення, вигадувати щось нове і дає впевненість у спілкуванні.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть нам всім тримати стрій. Ці прості спокійні і розвиваючі ігри стануть в пригоді не тільки, поки йде війна в Україні, а й потім, після нашої Перемоги в мирний час!

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

error: Контент захищений авторським правом!