ГоловнаЗдоров’яПроносні засоби для схуднення: будьте дуже обережними

Маєте надмірну вагу, бажаєте сухднути, але у вас не дуже виходить дотримуватися правильного режиму харчування і фізичної активності? І це особливо турбує вас напередодні свят. Досить часто, бажаючи скинути надмірну вагу, жінка використовує проносні засоби для схуднення. Своєю думкою щодо такого виду скидання ваги поділились медики та дієтологи. Їх думка базується на наукових дослідженнях та спостереженням за людьми, які перебували на дієті і використовували проносні засоби.

Медики вважають, що використовувати проносні засоби для схуднення – як грати з вогнем

Дослідження показують, що використання проносних засобів для зниження ваги провокують її зростання. Адже «проносні» діють на товсту кишку після того, як більшість харчових продуктів і калорій вже поглинаються тонкою кишкою.

Твердження людей, які свідчать, що схуднили чи відчувають себе «стрункішою» або мають плоский живіт після прийому проносних, вказує не на втрату ваги, а на втрату води. При тому вода до організму негайно повернеться, як тільки тіло знову буде насичене вологою – процес регідратації (відновлення втраченої організмом води). А схуднути з порушенням метаболізму і водного балансу цілком нереально.

Що відбувається, коли ви регулярно приймаєте проносні засоби?

Існує ряд проблем зі здоров’ям, пов’язаних з надмірним використанням проносних засобів. До них відносяться:

Дисбаланс електроліту

Проносні засоби можуть призвести до втрати організму великої кількості рідини, а разом з ним і великої кількості важливих електролітів. Ці електроліти контролюють системи і функції в організмі, включаючи життєво важливі органи, наприклад, серце і, відповідно, серцебиття.

Зневоднення

B результаті дії проносних засобів, організм втрачає воду, люди піддаються ризику зневоднення. Важке зневоднення може викликати тремтіння, відчуття слабкості, розпливчастий зір, непритомність і в крайньому випадку – передчасну смерть.

Проносні засоби приводять тіло до відторгнення води і від цього точно не вийдить схуднути.

Лаксативна залежність

Тіло може стати резистентним до проносних засобів, тому, якщо Ви будете зловживати ними, вам доведеться збільшити дозування. Це може призвести до залежності від цих пігулок. Адже з часом, товста кишка перестає реагувати на звичайні дози, тому більша кількість проносного засобу необхідно для вироблення дефекації. У свою чергу, це може призвести до тривалих проблем зі здоров’ям, навіть після того, як проносні препарати перестануть використовуватися.

Коли можна і потрібно вживати проносні засоби?

Періодично у всіх людей бувають періоди, коли ми намагаємося підтримувати свій природний ритм травлення – це може бути, коли ми подорожуємо, нездорові і не настільки активні, або якщо ми відчуваємо особливий потребу.

Звичайний ритм травлення змінюється, коли Ви подорожуєте. Для цих незвичайних випадків добре прийняти проносний засіб. Для деяких людей, які не мають або не можуть їсти багато волокна, регулярне використання проносних добавок може бути корисним. Дуже важливо пити багато рідини при використанні цих видів продуктів, тому що волокно потребує рідини, щоб вона набухала.

Як я можу схуднути і чи потрібні для цього проносні засоби

Всі медики і дієтологи єдині – стійка втрата ваги потребує часу. Крайні заходи, такі як  дієти або надмірне використання проносних речовин, є небезпечними і шкідливим для здоров’я.

Всі дієти та допоміжні засоби (пігулки) треба використовувати після консультації з лікарем-дієтологом чи ретельно обміркувавши можливі наслідки для Вашого здоров’я.

 

Ви не можете копіювати текст