ГоловнаЗдоров’яПроблеми із зором, про які людина може не здогадуватися

Проблеми із зором, про які людина може не здогадуватися

Часто людина відчуває дискомфорт в очах, але не зважає на це. Проте, деякі симптоми свідчать про проблеми із зором, про які людина може не здогадуватися. Тому варто прослідкувати, щоб розуміти, чи прийшов час звертатися до лікаря-офтальмолога.

Проблеми із зором можуть бути через перенапруження очей

Люди, які багато часу проводять перед комп’ютером, перевіряючи зошити, або багато читаючи, можуть відчувати дискомфорт. Якщо нічого серйозного немає, потрібно просто дати очам відпочинок, зробивши перерву на 10-15 хвилин. Якщо ж протягом кількох днів втома в очах не проходить, це може сигналізувати про захворювання. У такому випадку потрібно звертатися до лікаря.

Про що свідчить почервоніння очей?

Почервоніння очей це коли білок вкриває ціла сітка кровоносних судин. Таке відбувається через подразнення слизової ока, з’являється відчуття сухості і різі. Такі симптоми можуть вказувати на те, що людина не досипаю, веде неправильний спосіб життя. Або ж, це свідчення кон’юнктивіту. Щоб впевнитися, необхідно перевірити зір у офтальмолога.

На проблеми із зором вказує «куряча сліпота»

Поганий зір у сутінки, складно орієнтуватися у темряві і розрізняти предмети, то скоріше за все це «куряча сліпота». Це захворювання не значить про втрату зору, але через нього може розвинутися короткозорість, катаракта, кератоконус. Ще складність орієнтуватися у темряві може бути викликана нестачею вітаміну А. Щоб поставити правильний діагноз, необхідна консультація окуліста.

Проблеми із зором, які часто виникають у дітей

Хвороба очей, яку називають «ліниве око» або амбліопія – це коли одне око розвивається менше, ніж друге. І тоді, здорове око відмовляється брати на себе додаткове навантаження. Через це якість зору погіршуються, можуть виникати головні болі. Ця проблема часто виникає у дітей, тому важливо її своєчасно виявити, щоб провести коригування зору.

Плями перед очима свідчать про проблеми із зором або з іншими захворюваннями

Іноді у людей буває, коли перед очима з’являються плями. Це може бути серйозним симптомом, який свідчить про відшарування сітківки. При появі таких симптомів, потрібно терміново звернутися до лікаря-офтальмолога.  Якщо чорні мушки літають перед очима, це може свідчити й про інші захворювання.

Проблеми із зором можуть свідчити про глаукому або катаракту

Погіршення зору часто спостерігається у людей похилого віку. Але не тільки вік може пояснювати серйозні захворювання — такі як глаукома або катаракта. Тому, якщо стається втрата зору, хоч і короткострокова або все виглядає ніби розмитим, туманним, потрібно терміново йти у лікарню до фахівця.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами