ГоловнаЗдоров’яПро що розповість колір язика? Які ознаки проблем із серцем?

Про що розповість колір язика? Які ознаки проблем із серцем?

Лікарі дають декілька порад, які допоможуть зрозуміти свій стан і своєчасно звернутися за допомогою до лікаря. Про що розповість колір язика? Які ознаки проблем із серцем? – коротка інформація допоможе зрозуміти свій стан здоров’я.

Які ознаки проблем із серцем?

На жаль, багато людей, маючи проблеми з серцем, не зважають на це, тому що навіть не здогадуються, що потребують допомоги. А все тому, що ці ознаки не явні, ніби й не пов’язані з серцем. Тому важливо їх знати та вживати заходів, якщо відчуваєте регулярні прояви цих ознак

Задишка

Якщо навіть при мінімальних фізичних навантаженнях з’являється задишка, якої раніше не було, це сигнал, що в роботі серця є проблеми. Справа в тому, що при навантаженнях, людині часто бракує повітря, дихання збивається, відчувається підвищене серцебиття, інколи буває важко розмовляти. І все це в ситуації, коли ми, наприклад, піднялися на невелику гірку чи по сходах. Якщо це проявляється регулярно, необхідно звернутися до профільного фахівця – кардіолога або до сімейного лікаря.

Кашель

Кашель буває не лише при застуді. Той кашель, який свідчить про проблеми з серцем носить тривалий характер, не зникає після стандартного лікування від застуди. А лежачи кашель тільки збільшується. В такі ситуації не можна ігнорувати сигнали організму.

Блідий вигляд

Через складнощі в роботі серця та серцево-судинної системи, кровообіг в організмі людини погіршується. Через це шкіра набуває блідого вигляду, а інколи навіть сіруватого відтінку. Кричуща ознака проблем із серцем – посиніння навколо рота – на ділянці носогубного трикутника, рук.

Втома

Втома може бути викликана багатьма хворобами та ліками. Але постійна нова втома також може іноді сигналізувати про серцеву недостатність (стан, при якому серце не може нормально скорочуватися) або ішемічної хвороби серця.

Нез’ясовні болі

Блокування кровопостачання серцевого м’яза, що виникає при ішемічній хворобі серця, призводить до того, що серце кричить від болю, коли його просять працювати старанніше. Однак цей біль не завжди відчувається у грудях. Іноді він відчувається у плечах, руках, спині, щелепі чи животі. Зокрема, коли біль у цих місцях виникає при фізичному навантаженні та зникає у спокої, біль цілком може бути ознакою хвороби серця.

Опухлі ноги чи кісточки.

Набряк ноги, кісточки або ступні – вигляд, який залишає вм’ятину, якщо ви натиснете на неї пальцем – може бути ознакою серцевої недостатності. Це також може бути спричинене захворюванням нирок або печінки, венозною недостатністю (слабкими венами ніг) або побічним ефектом деяких ліків (зокрема, ніфедипіну або амлодипіну).

Ймовірно, деякі ознаки проблем із серцем вам відомі, а деякі ні. Тому, якщо досить регулярно з’являються ці ознаки чи деякі з них, необхідно звернутися до сімейного лікаря та/або до кардіолога.

Про що розповість колір язика?

Колір язика може вказувати на певні проблеми зі здоров’ям. Як правило, в здорової людини язик блідо-рожевого кольору. Але, якщо колір дуже змінився, слід прислухатися до сигналів, які подає організм

Якщо язик

  • жовтого кольору – це може свідчити про порушення роботи органів травлення;
  • якщо на язику товстий білий наліт – в людини може бути інтоксикація, інфекційні захворювання;
  • сірий наліт – часто вказує на наявність гастриту, виразкової хвороби;
  • коричневий наліт – людина може мати проблеми з легенями;
  • світло-рожевий – здоровий колір язика;
  • блідий – анемія, недостатнє харчування;
  • жовтий – одна з явних ознак, що в людини проблеми зі шлунком і печінкою;
  • білий колір язика (дуже яскравий) – зневоднення, грип, грибкова інфекція.
  • яскраво-червоний колір язика вказує на порушення в роботі серця, хвороби крові.

Вивчивши стан своєї ротової порожнини, а саме – язика, можна провести первинну самодіагностику свого здоров’я, особливо, якщо є ще додаткові симптоми.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст