Міністерство здоров’я України випустили рекомендації для мам щодо здоров’я і розвитку діточок віком до 5 років років➡ https://bit.ly/2GDc46M Там дані поради щодо того, скільки часу дітям можна проводити перед екраном електронних пристроїв, та скільки часу необхідно приділяти для сну, щоб дитина зростала здоровою і щасливою.
Рекомендації ґрунтуються на багаторічних дослідженнях фахівців всіх сфер дитячого здоров’я.
Поради мамам діточок віком до 5 років: час для гаджетів
Перебування перед екранами електронних пристроїв (телевізор, гаджети) для дітей до 2 років.
Експерти радять мама взагалі уникати і не давати діткам віком до 2 років дивитися телевізор та бавитися з гаджетами.
Для дітей, які вже перетнули межу віку 2 роки і старші – спеціалісти радять ставити обмеження в часі по перегляду мультиків чи ігор – до 60 хвилин в день і не більше.
Безумовно, бувають випадки, коли мамі потрібно щось зробити, а дитина нічим іншим не грається. Як виключення, Ви можете дозволити, але контролюйте час. Адже від цього залежить здоров’я Вашого малюка.
Поради мамам діточок віком до 5 років: норми фізичної активності для дітей
Дотримання досить простих порад щодо дозволеного часу проведення біля екрану, норм сну та фізичної активності, допоможуть Вашій дитині рости здоровою і гармонійно розвиватися.
Рекомендована фізична активність для малюків
- активні рухи та інтерактивні ігри на підлозі;
- малюки, які відмовляються/не можуть активно рухатися, важливо проводити на животику хоча б 30 хвилин на день. Робити це необхідно в період, коли дитина не спить;
- контролюйте час, який дитина знаходиться у візочку, в колисці або у слінгу на спині понад годину. Чим більш вільний простір навколо дитини, тим краще розвивається її моторика
Рекомендована фізична активність для більш старших дітей
- діти від 2 років і старші повинні не менше 3 годин на добу проводити у русі. Це можуть бути різні варіанти фізичної активності: ігри з м’ячем, танці, піші прогулянки, інтерактивні ігри, спортивні заняття тощо. Важливо, щоб діти були активні як на вулиці, так і в приміщенні, не обмежуйте їх в цьому;
- у ситуації, коли дитині з певних причин не можна активно рухатися і вона повинна сидіти, постарайтеся зацікавити її читанням цікавих для неї книжок, чи розповідайте для неї історії, грайте в настільні ігри, розгадуйте разом головоломки, можна ліпити чи малювати, навіть співати разом Вам буде весело. Така активність має великі переваги для когнітивного розвитку малюка на відміну від гри на телефоні чи перегляду мультику на планшеті.
Рухова активність впливає не лише на фізичне розвиток дитини. Зокрема на розумові здібності, здатність концентруватись та будувати соціальні контакти.
Поради мамам діточок віком до 5 років: норми сну
За рекомендаціями педіатрів, психологів, для різного віку існують своє часові параметри для сну, що допоможе дитині гарно відпочити.
- немовлята віком від 0 до 3 місяців повинні спати 14-17 годин на добу;
- немовлята віком від 4 до 1 місяців повинні спати 12-16 годин на добу;
- малеча віком від 1 до 2 рочків повинні спати 11-14 годин з регулярним часом на пробудження та нічний сон;
- діти від 3 років повинні спати щонайменше 10–13 годин.
Ці рекомендації мають наукове обґрунтування і стануть гарним рецептом для мам у гармонічному розвитку здорового і радісного малюка.