ГоловнаЗдоров’яОзнаки збою імунної системи

Імунна система – це захист нашого організму від вірусів, інфекцій, мікробів. Тобто – це система захисту нашого здоров’я. Ознаки збою імунної системи можуть вказати на проблеми, які виникли і на які потрібно звернути прискіпливу увагу для збереження свого здоров’я і гарного самопочуття.

Постійно холодні руки

Фахівці вважають, що причин холодних кінцівок може бути декілька. Одна з них – збій в роботі імунної системи.

Запор чи діарея більше двох тижнів

Кишківник тісно пов’язаний з імунною системою, можна сказати, що ШКТ – її складова. Тому такі тривалі збої в роботі системи травлення можуть вказувати на ослаблення імунітету і потрібно звернутися до лікаря.

Сухість слизової очей

Відчуття ніби в очі потрапив пісок, почервоніння, печіння, біль в очах – такі симптоми нерідко супроводжують різні аутоімунні захворювання.

Постійна слабкість і втома

Якщо Ви регулярно відчуваєте себе розбитим навіть з ранку, повноцінно виспавшись, це може бути ознакою, що Ваша імунна система знаходиться в постійній напрузі. Саме вона відтягує на себе необхідну вам енергію.

Незначне підвищення температури тіла

Якщо у людини постійно тримається температура тіла близько 37°С, існує ймовірність розвитку аутоімунного захворювання.

Висип на шкірі

Шкіра – наш захисний бар’єр. Вигляд шкіри може показувати, у тому числі, як працює наша імунна система. Такі ознаки як свербіж, висипи, можуть вказувати на збій в роботі імунної системи.

Постійні застуди, які проходять з ускладненнями

Якщо людині через хвороби доводиться приймати антибіотики частіше ніж два рази на рік (для дітей – чотири рази), можливо, імунітет ослаблений. Інші ознаки, які можуть вказувати на ослаблення імунної системи: хронічні синусові інфекції (гайморит, фронтит, етмоїдит, сфеноїдит), отити частіше чотирьох разів на рік, пневмонія більш ніж один раз.

Зміна ваги без явної причини

Якщо людина не змінювала свій режим, своє харчування, а вага почала зростати чи падати, це може стати тривожним симптомом. Причиною можуть бути аутоімунне пошкодження щитовидної залози; початок розвитку діабету або зростаюча пухлина, з якою захисні сили людського організму не справляються.

Білі плями на шкірі

Іноді імунна система починає боротися з пігментними клітинами шкіри – меланоцитами. Через це з’являються білі цятки на шкірі.

Ці основні ознак збою імунної системи, повинні насторожити Вас. Якщо Ви помітили в себе прояви описаних симптомів, потрібно звернутися до свого терапевта чи сімейного лікаря. Медик проведе огляд та обстеження, щоб зрозуміти – це прояви збою в роботі імунної системи чи інші захворювання. Після чого, за необхідності, потрібно пройти відповідне лікування.

 

Ви не можете копіювати текст