ГоловнаЗдоров’яЯкі симптоми непереносимості глютену

Які симптоми непереносимості глютену

У багатьох людей існує непереносимість глютену, хоча вони про це можуть і не здогадуватися. Глютен міститься у білку пшениці, жита і ячменю. У частини людей глютен не перетравлюється належним чином і це створює загрозу для здоров’я. Саме тому важливо знати, які симптоми можуть бути при непереносимості глютену

Основні симптоми непереносимості глютену

Продукти з борошна

Якщо після вживання продуктів з борошна виникає дискомфорт, кишківник веде себе незрозумілим чином, потрібно звернути на це увагу. Коли після вживання капусти або бобових з’являється відчуття здутості живота, це досить передбачувана ситуація. Однак, якщо здуття починається після з’їденого пиріжка або кексу, це може свідчити про непереносимість глютену.

Надмірна сухість шкіри і безпричинна втрата ваги можуть бути симптомами непереносимості глютену

існують дослідження, які вказують, що прищі, лущення шкіри, екзема з’являються через проблеми з переварюванням клейковини – це свідчення непереносимості глютену.

Багато жінок мріють худнути, не докладаючи надмірних зусиль. Коли виникає ситуація, що режим харчування і фізичних навантажень не змінювалися, а вага втрачається, це важливий сигнал про можливу хворобу. Можливо, організм таким схудненням, вказує на непереносимість глютену.

Тривожність і неможливість концентруватися

Зміна настрою, тривожність і депресія можуть свідчити про перевтому. Проте не варто одразу починати приймати антидепресанти. Адже такі симптоми можуть свідчити про непереносимість глютену. І в такому випадку буде достатньо просто виключити з раціону глютенові продукти.

Чутливість до клейковини часто є неврологічним захворюванням, що тягне за собою проблеми з концентрацією. Якщо це не пов’язано з іншими причинами, наприклад, недосипанням або втомою, варто просто змінити раціон.

Симптомом непереносимості глютену може бути погіршення пам’яті

Реакцією нервової системи на погану переносимість глютену може бути погіршення пам’яті. Людина може почуватися добре, але бути розсіяною. Якщо таке відбувається, тому варто зробити аналізи.

Медики вважають. якщо описані симптоми поодинокі і не постійні, не має причин для турботи. Але, якщо спостерігається кілька з озвучених симптомів, потрібно звернутися до медиків для проведення діагностики. Якщо буде виявлена непереносимість глютену, це ще не привід панікувати. Адже сучасна харчова індустрія пропонує багато смачних безглютенових страв.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст