ГоловнаЗдоров’яХвороби серця можуть підказати неочікувані ознаки

Хвороби серця можуть підказати неочікувані ознаки

Наше серце – це наш двигун, який не спиняючись працює все наше життя. Перше місці у світі місце по смертності займають серцево-судинні хвороби. Тому надважливо слідкувати за своїм самопочуттям. Якщо Ви відчули в себе певні викладені ознаки, необхідно обов’язково звернутися до лікаря.

Типовими ознаками хвороби серця вважаються: біль за грудиною, задишка, біль, який іноді може віддавати у ліву руку. Але існують нетипові ознаки хвороби серця, про які мало хто знає.

Хвороби серця можуть підказати неочікувані ознаки: різке погіршення зору

Для багатьох людей таких симптом захворювання серця, як різке погіршення зору, є досить несподіваним. При цьому, серце не турбує, тому людина не пов’язує ці два органим. Але досвідчений лікар-кардиолог, при обстеженні пацієнта на патологію судин чи серця, завжди направляє на обстеження очного дна до окуліста.

Це пов’язано з тим, що часто хвороби серця пов’язані з гіпертонією: постійне розтягування стінок судин призводить до того, що ці стінки потовщуються і стають ригідними. Тобто судини стають не еластичними, крихкими і пропускають через себе кров з великими труднощами. Такий стан відображається на судинах сітчатки ока, які дуже швидко відчувають на собі такий негативний вплив. На очному дні можна буде побачити дрібні крововиливи, блідість чи набряк зорового нерва.

Хвороби серця можуть підказати неочікувані ознаки: алергічний риніт

Науковці дослідили, що у людей, які хворіють на алергічний риніт, ризик захворювання серця зростає до 40%. І пояснили механізм, який пов’язіє ці два захворювання. При алергічному риніті, судини розширюються, що призводить до водянистих виділень  з носа. Це відбувається через наявність в організмі багато імуноглобулінів та є постійний запальний фон. Що також призводить до атеросклерозу і появи бляшок. І для лікування людина змушена приймати препарати, які звужують судини і зменшують набряк слизової. Такий процес призводить до більшого навантаження на серце й збільшує ризик появи серцевої недостатності.

Друга негативна сторона прийому антигістамінних препаратів у досить великій кількості, які змушена пріиймати людина при алергічному риніті – порушення серцевих ритмів. Тому, якщо є алергічний риніт, людині потрібно звернути увагу на роботу свого серця та проконсультуватися у кардиолога.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст