ГоловнаЗдоров’яГоловний біль, основні види та як його зменшити

Головний біль, основні види та як його зменшити

Причини головного болю можуть бути найрізноманітнішими, як і форми цього болю. Інколи, головний біль може бути викликаний проблемами організму, які навіть не пов’язані з головою безпосередньо. Тому лікарі наполегливо радять з’ясовувати причину головного болю. Медики розповіли про два основних види головного болю та як його зменшити.

Основна і велика помилка багатьох людей в тому, що вони вважають будь-який головний біль пов’язаним з артеріальним тиском. Це не зовсім так, тому потрібна діагностика.

Головний біль, основні види та як його зменшити: від напруження м’язів

Буває головний біль, який ніби обручем чи шоломом обіймає голову. Одна з найчастіших причин такого виду болю – напруження. Такий біль з’являється, зазвичай, коли людина довгий час проводить без руху, не займається фізичною активністю і як результат виникає хронічний спазм м’язів.

Постійна напруга трапецієподібних, задніх шийних, скроневих м’язів, м’язів, які розташовуються між верхньою частиною шиї і потилицею, призводить до виникнення болючих симптомів в них. Це так звані тригерні зони, в які порушено кровопостачання. Також, можливо, відбувається здавлювання судин або нервів, які і подразнюють шкіру голови.

Позбутися такого болю можна за допомогою деяких вправ або лікарських препаратів. Необхідно, наприклад, взяти олівець у рот в горизонтальному положенні і міцно стиснути щелепи. При цьому напружуються тільки жувальні м’язи, а решта розслабляються, і на деякий час стає легше. Доступними і простими ліками від такого головного болю є препарати, що містять ібупрофен чи парацетамол. Медичні препарати потрібно приймати тільки після консультації з лікарем.

Головний біль, основні види та як його зменшити: мігрень

Другим найчастішим видом головного болю є мігрень. Мігрень викликає асиметричний біль у голові. Він може «віддавати» у скроню, лобну долю чи в око. Може супроводжуватися нудотою чи блювотою. Такий біль з типовими локалізаціями з’являється внаслідок розширення судин в головному мозку, що призводить до подразнення трійчастого нерва.

Лікування такого головного болю відбувається тільки лікарськими препаратами по призначенню лікаря.

Основними препаратами, які можуть допомогти зняти больовий синдром є ті, в яких міститься діюча речовина – тріптан. Дія ліків починається через 30 хвилин.

Коли у Вас виникає регулярний головний біль, потрібно обов’язково звернутися до терапевти чи сімейного лікаря, щоб провести діагностику і призначити правильне лікування.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст