ГоловнаЗдоров’яДитячі хвороби, які несуть великий ризик

Дитячі хвороби, які несуть великий ризик

Діти досить часто хворіють на застуду. Батьки вже знають ці хвороби і лікують за заведеними правилами. Але іноді захворювання не має відношення до застуди. Під симптомами застуди можуть ховатися хвороби, які несуть великий ризик через те, що їх можна сплутати з більш легким захворюванням і через це втратити час на правильне лікування.

Дитячі хвороби, які несуть великий ризик: кашлюк (коклюш)

На перших стадіях захворювання кашлюк (коклюш) важко відрізнити від застуди. У дитини може бути легкий кашель і підвищиться температура. Особливо небезпечним кашлюк може бути для немовлят. В них кашлю може зовсім не бути, але при цьому виникає симптом апное – тимчасове припинення дихання уві сні.

Перші 2 тижні симптоми кашлюку можуть бути не явними, це

  • м’який, дуже рідкий кашель;
  • підвищена температура тіла, озноб й інші ознаки застуди;
  • нежить;
  • апное у немовлят.

Через 1-2 тижні, а у немовлят хвороба розвивається швидше, кашель стає гавкаючим, нападами, може супроводжуватися блювотою. Зазвичай, виснажливий кашель у дітей виникає вночі, а у перервах дитина може достатньо нормально себе почувати. Напади такого кашлю можуть виникати і більш, як через 10 тижнів після одужання.

Кашлюк дуже заразна хвороба. Передається крапельним шляхом під час кашлю, чхання чи після контакту з поверхнями, на які потрапили коклюшні палички. Ті діти, які вакциновані – або не хворіють, або значно легше переносять це захворювання.

Відмінні ознаки: гавкаючий кашель, який відбувається періодичними нападами, під час якого дитина не може вдихнути.

Небезпека: порушується дихання. У немовлят є ризик розвитку пневмонії, появи судом чи нападів. Лікування у стаціонарі під постійним контролем лікарів.

Дитячі хвороби, які несуть великий ризик: ангіна (гострий тонзиліт)

Запалення мигдаликів, що є у піднебінні горла. Ці лімфовузли захищають організм від інфекцій. Однак і самі мигдалини можуть отримати інфекцію. Запалення мигдаликів – тонзиліт (ми називаємо ангіною). Тонзиліт може бути вірусний чи бактеріальний (фарингіт). Бактеріальний фарингіт лікується тільки антибіотиками за призначенням лікаря.

Тонзиліт має ознаки:

  • сильний біль у горлі;
  • опухлі мигдалини;
  • болісне ковтання;
  • підвищення температури тіла і озноб;
  • головний біль, хвороблива чутливість у вухах і в животі;
  • неприємний запах з рота.

Відмінні ознаки: мигдалики червоні і опухлі, на них можуть з’явитися жовтуваті чи білі плями.

Небезпека: якщо своєчасно не лікувати тонзиліт, він може призвести до розповсюдження інфекції й на інші внутрішні органи дитини. Розпухлі мигдалини можуть викликати порушення дихання.

Всім батькам потрібно зважити і зрозуміти важливість вакцинації для забезпечення здоров’я своїх дітей. Адже наслідки відмови від щеплення можуть бути дуже катастрофічними.

Медики надають рекомендації щодо поведінки після вакцинації.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст