ГоловнаЗдоров’яДитячі хвороби, які несуть великий ризик

Дитячі хвороби, які несуть великий ризик

Діти досить часто хворіють на застуду. Батьки вже знають ці хвороби і лікують за заведеними правилами. Але іноді захворювання не має відношення до застуди. Під симптомами застуди можуть ховатися хвороби, які несуть великий ризик через те, що їх можна сплутати з більш легким захворюванням і через це втратити час на правильне лікування.

Дитячі хвороби, які несуть великий ризик: кашлюк (коклюш)

На перших стадіях захворювання кашлюк (коклюш) важко відрізнити від застуди. У дитини може бути легкий кашель і підвищиться температура. Особливо небезпечним кашлюк може бути для немовлят. В них кашлю може зовсім не бути, але при цьому виникає симптом апное – тимчасове припинення дихання уві сні.

Перші 2 тижні симптоми кашлюку можуть бути не явними, це

  • м’який, дуже рідкий кашель;
  • підвищена температура тіла, озноб й інші ознаки застуди;
  • нежить;
  • апное у немовлят.

Через 1-2 тижні, а у немовлят хвороба розвивається швидше, кашель стає гавкаючим, нападами, може супроводжуватися блювотою. Зазвичай, виснажливий кашель у дітей виникає вночі, а у перервах дитина може достатньо нормально себе почувати. Напади такого кашлю можуть виникати і більш, як через 10 тижнів після одужання.

Кашлюк дуже заразна хвороба. Передається крапельним шляхом під час кашлю, чхання чи після контакту з поверхнями, на які потрапили коклюшні палички. Ті діти, які вакциновані – або не хворіють, або значно легше переносять це захворювання.

Відмінні ознаки: гавкаючий кашель, який відбувається періодичними нападами, під час якого дитина не може вдихнути.

Небезпека: порушується дихання. У немовлят є ризик розвитку пневмонії, появи судом чи нападів. Лікування у стаціонарі під постійним контролем лікарів.

Дитячі хвороби, які несуть великий ризик: ангіна (гострий тонзиліт)

Запалення мигдаликів, що є у піднебінні горла. Ці лімфовузли захищають організм від інфекцій. Однак і самі мигдалини можуть отримати інфекцію. Запалення мигдаликів – тонзиліт (ми називаємо ангіною). Тонзиліт може бути вірусний чи бактеріальний (фарингіт). Бактеріальний фарингіт лікується тільки антибіотиками за призначенням лікаря.

Тонзиліт має ознаки:

  • сильний біль у горлі;
  • опухлі мигдалини;
  • болісне ковтання;
  • підвищення температури тіла і озноб;
  • головний біль, хвороблива чутливість у вухах і в животі;
  • неприємний запах з рота.

Відмінні ознаки: мигдалики червоні і опухлі, на них можуть з’явитися жовтуваті чи білі плями.

Небезпека: якщо своєчасно не лікувати тонзиліт, він може призвести до розповсюдження інфекції й на інші внутрішні органи дитини. Розпухлі мигдалини можуть викликати порушення дихання.

Всім батькам потрібно зважити і зрозуміти важливість вакцинації для забезпечення здоров’я своїх дітей. Адже наслідки відмови від щеплення можуть бути дуже катастрофічними.

Медики надають рекомендації щодо поведінки після вакцинації.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст