Дитину вкусила мошка, що робити – повинні знати всі батьки. Адже літо несе не тільки багато радощів і щастя, але разом з тим, поширюється «епідемія» укусів різних комах. Медики дали рекомендації, як правильно діяти, якщо дитину вкусила мошка.
Дитину вкусила мошка, що робити, методи запобігання та ризики від препаратів
Перед усім, медики радять при виїзді на природу чи у село старатися попередити укуси комах – мошок, комарів, гнусу тощо. Для цього використовуйте Фумігатори, репеленти, москітні сітки та інші засоби захисту. Всі хімічні препарати важливо використовувати тільки по інструкції до них.
Пам’ятайте про потенціальний ризик для дитини: небезпека отруєння чи/або хімічний опік слизової при неправильному використанні спрею чи потраплянні репеленту в рот чи в очі.
Дитину вкусила мошка, що робити, які засоби підготувати заздалегідь
Лосьйон Каламін (його ще використовують при вітрянці) чи цинкову бовтанку Ціндол. Ці препарати є суспензією білого дрібного порошку у воді, наносяться на місця укусів відразу після появи реакції на укус:
В процесі висихання засобу, у дитини буде відчуття приємної прохолоди, на шкірі залишається білий наліт – скоринка з порошку, яка потім осипається або легко змивається водою.
Ці препарати краще всього використовувати при укусі мошки чи інших комах для маленьких діток з великими елементами у місцях укусу (5-30 мм у діаметрі). Вони ефективно будуть зменшувати свербіж і як результат – це попередить розчісування і повторне інфікування. Також, ці препарати сприятимуть загоєнню місць укусу.
При відсутності Каламіну чи Ціндолу, можна використовувати Фенистил гель, як препарат першої лінії терапії при неінфікованих укусах. Антигістамінні препарати показані при сильному свербінні, яке порушує сон, але перед їх застосуванням бажано порадитися з вашим педіатром.
Дитину вкусила мошка, що робити, якщо дитина розчесала місце укусу
Якщо дитина все ж таки розчесала місце укусу, потрібно продовжувати наносити Каламін / Ціндол. Перед кожним новим нанесенням змивайте з шкіри білу скоринку і оглядайте місце укусу – стежте за ознаками вторинної бактеріальної інфекції.
Вторинне інфіковані елементи укусів (з розчесаними місцями або без них) виглядають, наприклад, так:
При появі ознак вторинного інфікування (золотисті скоринки по периферії мокнуття, почервоніння, посилення місцевого набряку шкіри навколо місця розчісування, помітно гаряча шкіра в цьому місці, скарги дитини на біль при дотику до елементу, біла головка гною на вершині елементу висипу) – потрібно почати застосування антибактеріальної мазі з мупіроцином (Бактробан, Бондерм, Супіроцин або Мупіроцин і тд) за інструкцією, і в найближчу добу звернутися до лікаря.
Нагноєння елементів може бути небезпечним, особливо в складках шкіри (шия, пах, пахви, великі статеві губи); може поширюватися всередину шкіри і навіть приводити до флегмони (гнійного запалення підшкірної клітковини) і вимагати антибіотиків всередину (тільки за призначенням педіатра!).
Дитину вкусила мошка, що робити, якщо це повіки
Великий ризик несуть укуси комах у повіко. Воно може сильно набрякати, навіть до повного закриття ока. Це здавлює око, порушує природне витікання сльози, призводить до сухості, різкого свербіння очі, кон’юнктивіту тощо. Крім того, набряк повік на укус комахи може ускладнитися флегмоною орбіти, а це надзвичайно небезпечно. Тому при сильному набряку повік, обов’язково потрібно показати дитину лікарю.
До прийому лікаря Ви можете:
- Якщо моргання неефективно (або дитина зовсім не може моргати) – капати в очну щілину будь-який препарат штучної сльози, в охолодженому вигляді, кожні 2-3 години
- Якщо на віях або в кутку очей накопичується жовтий / зелений гній – капати в очну щілину очні краплі з антибіотиком, наприклад Левоміцетинові очні краплі або Тобрекс (дозволені дітям з народження) по 2 краплі кожні 6 годин
- Прикладати до набряковому століття холод (курка з морозилки, загорнута в один шар рушники) – 10 хвилин охолоджуємо, 10 хвилин даємо шкірі відпочити
Старайтеся не дозволяти дитині розчісувати місця укусів, особливо очі. Часто мийте дитині руки з милом, потрібно коротко підстригти нігті, мити дитину у ванні або душі 1-2 рази в день – це знизить ризик вторинних шкірних інфекцій.