Замерзання рук та ніг можуть сигналізувати про захворювання. Щоб впевнитись, що це просто вплив оточуючого середовища, а не хвороба, перевірте себе.
Як правило руки та ноги мерзнуть першими, а зігріваються останніми. Коли ми потрапляємо на холод, мозок заставляє кровоносні судини на кінцівках звужуватись. Це допомагає утримувати тепло в більш важливих частин організму.
Однак, буває так, що навкруги не дуже холодно, а Ваші кінцівки все одно мерзнуть. Є декілька причин такого стану.
Ви хвилюєтесь і у Вас стрес
Природна реакція організму на стрес – вкидання адреналіну в кров. Цей гормон мобілізує організм, готуючи нас до стану «борись або тікай». Від вкидання адреналіну кровоносні судини різку звужуються на периферійних ділянках. Ці захисні механізми еволюційні, щоб врятувати людину, якщо вона поранить руку чи ногу – зменшити крововтрати. У сучасному світі ми не втікаємо, але еволюційний механізм закладено у наші гени. Таким чином він попереджає, що у Вас стрес.
Що робити
Найголовніше – спробуйте заспокоїтися і розслабитись. Як тільки Ви позбавитеся стресу, Ваші руки і ноги зігріються і знову будуть нормальної температури.
Проблеми з кровообігом
Погіршення кровообігу може бути викликано різноманітними причинами, які впливають на замерзання кінцівок. Причинами погіршення кровообігу можуть бути:
- незручна поза, що віджимає судини;
- варикозне розширення вен;
- високий рівень холестерину, що створює бляшки, спричиняючи звуження судин;
- паління;
- серцево-судинні порушення;
- сидячий спосіб життя.
Що робити
Якщо у вас постійно холодні ноги та руки, зверніться до свого лікаря. Це необхідно, щоб з’ясувати причину порушення кровообігу. Якщо такі прояви рідкі, просто зробіть гімнастику, змінюєте позу сидіння, розімніться.
Залізодефіцитна анемія
Залізодефіцитна анемія – це нехватка гемоглобіну в крові. Якщо одночасно з холодними кінцівками, Ви швидко втомлюєтеся, у вас крихкі нігті та волосся, це може означати низький рівень гемоглобіну.
Що робити
Зробити аналіз крові та звернутися за консультацією до лікаря. Потрібно буде підкорегувати режим харчування, додавши продукти, багаті на залізо. За необхідності, лікар запропонує курс підтримуючих препаратів.
Нестача гормонів щитовидної залози
Гіпотиреоз досить поширене стан, який на початкових етапах майже не дає про себе знати. Тому звертайте увагу на додаткові симптоми у поєднанні з постійними холодними руками і ногами: швидке стомлювання, схильність до набряків, набір ваги, запори, сухість шкіри.
Що робити
При з’ясуванні таких симптомів, необхідно одразу звертатися до лікаря.
Цукровий діабет
Підвищений рівень цукру в крові дуже погано впливає н стан судин: вони втрачають еластичність та звужуються. В результаті цього, погіршується кровообіг і руки та ноги мерзнуть.
Що робити
Обов’язково звернутися до лікаря, щоб провести діагностику і вирішити стратегію подальшого лікування.
Проблеми з нирками
Якщо нирки погано працюють, виникають набряки, через що судини звужуються і погіршення кровообігу. Першими від набряків страждають саме кінцівки.
Що робити
Рекомендація така ж сама – обов’язково звертатися до лікарі для проведення правильної діагностики і подальшого лікування.