ГоловнаЗдоров’яЧим мазати сонячні опіки, народні методи

Чим мазати сонячні опіки, народні методи

В літній період люди багато часу проводять на відкритому повітрі, біля водойм на пляжах, що може призвести до опіків шкіри. Косметологи і дерматологи назвали народні методи, чим можна мазати сонячні опіки, а також зазначили – що категорично не можна наносити на обпечену шкіру тіла і обличчя.

Сонячні опіки: профілактика і чим мазати обпечену шкіру, народні засоби

Шкіра дуже чутливий людський орган, який потребує щоденного догляду. Ми всі звикли, що її потрібно регулярно очищувати, зволожувати і підживлювати. Влітку, для захисту шкіри від потужних сонячних променів, варто використовувати засоби з  SPF. Адже попередити появу опіків шкіри легше, ніж потім лікувати від них.

Якщо ж все-таки так склалося, що на шкірі з’явилися сонячні опіки, слід полегшити і заспокоїти шкіру, позбавити її почервоніння і болючих відчутів. У цьому допоможуть натуральні препарати, які пропонують народні методи, щоб зменшити вплив опіків

Алое Вера (Aloe Vera)

Сік цієї рослини – алое вера виручає у безліч ситуацій.  Гель, злюблений на основі цього соку, має знезаражувальні властивості, створює захисний шар навколо ураженого місця. Цей тонкий шар алое вера утримує вологу, яка вкрай необхідна обпеченій шкірі. Якщо ви використовуєте покупний гель, то чи більше вміст Aloe Vera в його складі, тим ефективніша його дія. Існують гелі зі 100% вмістом соку алое вера.

Якщо у вас є сама рослина, то потрібно обережно вичавити сік і наносити його на почервонілу шкіру.

Загалом, якщо сонячний опік не надто сильний, соку чи гелю з вмістом Aloe Vera достатньо, щоб вилікувати. Наносити цей засіб треба від 2 до 4 разів на день на ураженні ділянки, це допоможе прискорити процес регенерації шкіри.

Картопля

В кожному домі на кухні завжди є картопля. І це може стати першою швидкою допомогою при опіках. Наносити картоплю можна кількома способами, наприклад

  • Сиру картоплину треба почистити і натерти на дрібній тертці. Отриману масу викладаємо на стерильний бинт чи прасовану серветку і робимо компрес. Такий картопляний компрес від опіків краще накладати на уражені частини шкіри і тримати до моменту появи відчуття нагрівання компресу. Після чого замінити його на свіжий.
  • Можна просто прикладати тонкі слайси сирої картоплі до ураженої шкіри.

Якщо картоплю (картопляний компрес) прикладати одразу після того, як відчуєте, що шкіра обпечена, то можна запобігти негативним наслідкам опіку: на ній не з’являться пухирі, а біль від опіку пройде дуже швидко.

Чим мазати сонячні опіки, лікарські засоби, які радять фахівці

Чим мазати сонячні опіки, лікарські засоби Пантенол

Пантенол

Препарат Пантенол або провітамін В5 зустрічається у складі багатьох сонцезахисних засобів, в декоративній косметиці. Він підходить для чутливої шкіри, від нього немає комедонів.

Пантенол, як лікарський засіб, продається в аптеках у вигляді крему чи аерозолю (при нанесенні утворюється піна). В нього потужні зволожуючі, дезінфікуючі і заживляючи властивості. Засіб треба обережно нанести на уражену частину шкіри і почекати, щоб пантенол проникнув в шкіру.

Цей чудовий препарат взагалі краще завжди мати в домашній атечці, незважаючи, що він досить недешевий. Адже за його допомогою ми можем не боятися опіків під час приготування. Пантенолом можна змазувати тріщини, подряпини і невеличкі рани. Він у всьому допомагає.

Що не можна наносити на сонячні опіки на шкірі

Хоча в народі це прийнято, але дерматологи і косметологи наполягають: категорично не можна наносити на обпечену шкіру сметану, масло й інші жирні засоби. І сметана, і вершкове масло, і олія містять жири, які утворюють на рані термоізоляційну плівку. А це не дозволяє відводити надлишки тепла з уражених сонячним промінням ділянок шкіри. І цим самим, такі методи затримують заживлення рани і больові відчуття тримаються довше.

З цієї самої причини дерматологи і косметологи НЕ рекомендують застосовувати при сонячних опіках

  • вазелін;
  • кококсову олію;
  • олію чайного дерева.

У звичайних ситуаціях, за чайне дерево чи кокосову олію шкіра нам подякую – багато засобі по догляду створено на їх основі. Але при сонячному опіку ці препарати будуть тільки сушити шкіру, зменшуючи тепловідвід. Також, якщо є сонячні опіки треба відмовитися від засобів з ретинолом, чи з вмістом спирту.

Не треба в період заживлення шкіри від сонячни опіків корситуватися мочалками, а тим більше застосовувати пілінги чи скраби, лужне мило – воно руйнує захисний шар шкіри.

Народні методи і лікарські засоби допоможуть зменшити болючі відчуття через сонячні опіки і пришвидчать загоєння ран.

Основні парвила доглядату за шкірою влітку

Користь Алое вера (Aloe Vera)

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст