Безсоння може свідчити про певні проблеми зі здоров’ям

Медики радять звертати увагу на сигнали, які посилає наше тіло. Безсоння може свідчити про певні проблеми зі здоров’ям. Якщо Ви помітили у себе ці ознаки, варто звернутися до лікаря, щоб отримати фахову консультацію.

Безсоння може свідчити про депресію

Відсутність сну – безсоння, може бути як симптомом депресії, так і причиною її поглиблення. При цьому симптоми обох захворювань, наприклад, знижена енергійність, втрата інтересу, смуток і відчуття безнадійності, можуть бути пов’язані між собою.

Безсоння може свідчити про тривожний розлад

Багато дорослих не можуть заснути, тому що їх мучить почуття тривоги. Ось сигнали, які не слід ігнорувати:

  • загальну напругу;
  • зайве занепокоєння про що минулі або майбутні події;
  • стан напруженості, перезбудження.

Тривожність може бути причиною як труднощів із зануренням у сон, так і різкого пробудження посеред ночі. Певні фахівці вважають, що те, що людина прокидається постійно у певний час, вказує на можливі психологічні чи духовні негаразди. Ніч часто викликає стрес і страхи, які змушують прокинутися.

Безсоння може свідчити про ГЕРХ

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ)

Це захворювання зі складною назвою — шлунково-кишковий розлад і одна з можливих причин проблем зі сном. У людей, які страждають на цю хворобу, печія часто виникає вночі, і в такі моменти безсоння не уникнути.

При ГЕРБ кислота потрапляє зі шлунка назад у стравохід, що може викликати його запалення. А воно, в свою чергу, сприяє виникненню виразки шлунка або внутрішньої кровотечі.

Безсоння може свідчити про проблеми зі щитовидною залозою

При захворюванні щитовидки виробляється недостатньо гормонів, це — гіпотиреоз. Гіпертиреоз — підвищення функцій щитовидної залози. І те, й інше може бути причиною вашої безсоння. Існують й інші ознаки захворювання щитовидної залози. Існують правила, за кими можна перевірити проблеми зі щитовидкою в домашніх умовах.

Безсоння може свідчити про астму

Якщо людина прокидаєтеся вночі, щоб відкашлятися, ризик безсоння збільшується і це може свідчити про астму. Через неї на безсоння страждає 37% дорослих астматиків. Проблеми з функцією легенів, надмірна вага і низька якість життя як наслідки захворювання — все разом веде до труднощів зі сном.

Безсоння може свідчити про діабет

Коли в крові занадто багато цукру, нирки намагаються від нього позбутися. Тоді людина відчуваєте потребу сходити в туалет по-маленькому частіше звичайного. У тому числі вночі. І тут зв’язок працює як з депресією: безсоння може бути і симптомом, і збільшує фактором діабету.

Безсоння може свідчити і про інші небезпечні захворювання

Наявність безсоння — сама по собі серйозна проблема. Однак, якщо Ви відчуваєте труднощі із засинанням або прокидаєтеся посеред ночі, слід звернути увагу і на загальний стан психічного і фізичного здоров’я. Не нехтуйте цим.

Інші небезпечні захворювання, про які може свідчити безсоння

  • рак;
  • захворювання серця;
  • хвороба Паркінсона;
  • хвороба Альцгеймера.

Стежити за нами у Facebook

Гороскоп
2021

Місячні
Календарі

- Advertisment -