ГоловнаЗдоров’яБезсоння може свідчити про певні проблеми зі здоров’ям

Безсоння може свідчити про певні проблеми зі здоров’ям

Медики радять звертати увагу на сигнали, які посилає наше тіло. Безсоння може свідчити про певні проблеми зі здоров’ям. Якщо Ви помітили у себе ці ознаки, варто звернутися до лікаря, щоб отримати фахову консультацію. Відсутність сну – це важливий сигнал нашого тіла про те, що існують проблеми зі здоров’ям, які терміново потрібно з’ясувати

Про депресію може свідчити відсутність сну

Відсутність сну – безсоння, може бути як симптомом депресії, так і причиною її поглиблення. При цьому симптоми обох захворювань, наприклад, знижена енергійність, втрата інтересу, смуток і відчуття безнадійності, можуть бути пов’язані між собою.

Безсоння може свідчити про тривожний розлад

Багато дорослих не можуть заснути, тому що їх мучить почуття тривоги. Ось сигнали, які не слід ігнорувати:

  • загальну напругу;
  • зайве занепокоєння про що минулі або майбутні події;
  • стан напруженості, перезбудження.

Тривожність може бути причиною як труднощів із зануренням у сон, так і різкого пробудження посеред ночі. Певні фахівці вважають, що те, що людина прокидається постійно у певний час, вказує на можливі психологічні чи духовні негаразди. Ніч часто викликає стрес і страхи, які змушують прокинутися.

Відсутність сну свідчити про ГЕРХ

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ)

Це захворювання зі складною назвою – шлунково-кишковий розлад і одна з можливих причин проблем зі сном. У людей, які страждають на цю хворобу, печія часто виникає вночі, і в такі моменти безсоння не уникнути.

При ГЕРБ кислота потрапляє зі шлунка назад у стравохід, що може викликати його запалення. А воно, в свою чергу, сприяє виникненню виразки шлунка або внутрішньої кровотечі.

Безсоння може свідчити про проблеми зі щитовидною залозою

При захворюванні щитовидки виробляється недостатньо гормонів, це – гіпотиреоз. Гіпертиреоз – підвищення функцій щитовидної залози. І те, й інше може бути причиною вашої безсоння. Існують й інші ознаки захворювання щитовидної залози. Існують правила, за кими можна перевірити проблеми зі щитовидкою в домашніх умовах.

Безсоння може свідчити про астму

Якщо людина прокидаєтеся вночі, щоб відкашлятися, ризик безсоння збільшується і це може свідчити про астму. Через неї на безсоння страждає 37% дорослих астматиків. Проблеми з функцією легенів, надмірна вага і низька якість життя як наслідки захворювання – все разом веде до труднощів зі сном.

Відсутність сну може сигналізувати про діабет

Коли в крові занадто багато цукру, нирки намагаються від нього позбутися. Тоді людина відчуваєте потребу сходити в туалет по-маленькому частіше звичайного. У тому числі вночі. І тут зв’язок працює як з депресією: безсоння може бути і симптомом, і збільшує фактором діабету.

Безсоння може свідчити про певні проблеми зі здоров’ям і про небезпечні захворювання

Наявність безсоння – сама по собі серйозна проблема. Однак, якщо Ви відчуваєте труднощі із засинанням або прокидаєтеся посеред ночі, слід звернути увагу і на загальний стан психічного і фізичного здоров’я. Не нехтуйте цим.

Інші небезпечні захворювання, про які може свідчити безсоння

  • рак;
  • захворювання серця;
  • хвороба Паркінсона;
  • хвороба Альцгеймера.

Просинатися в один і той же час вночі: що це означає з точки зору психології і фізіології

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст