ГоловнаЗдоров’яАнгіна влітку, основні ознаки і причини виникнення

В спекотні дні люди хворіють на застуди та ангіну. Ангіна влітку часте захворювання, тому важливо знати її основні ознаки і причини виникнення, щоб убезпечити себе і свої близьких від цього захворювання.

Літні захворювання ангіною (гострим тонзилітом) протікають складніше зимових. Це пояснюється тим, що влітку ангіну легко можна переплутати зі звичайною застудою. Ангіна влітку небезпечна своїм стрімким розвитком, часто її переносять «на ногах». Бо помилково вважають, що це застуда, яку «вилікує» сонечко і спека. Небезпека ангіни полягає в тому, що вона може дати серйозні ускладнення на інші органи.

Ангіна влітку, основні ознаки, які вказують на хворобу

Підвищення температури тіла при ангіні

Як правило, при захворюванні, температура тіла стрімко зростає: у дорослих до 38 гардусів, а у дітей – до 39-40 градусів. До цього додається ломота у всьому тілі, слабкість, озноб, головний біль.

Сильний біль у горлі

Раптово з’явилася сухість і першіння, які швидко переростають в сильні болі. При цьому неприємні відчуття в горлі при ангіні виникають не тільки під час прийому їжі або пиття, вони відчуваються постійно.

Збільшуються лімфатичні вузли

Одним з основних симптомів, який вказує на ангіну, являється збільшення лімфатичних вузлів. Це можна з’ясувати, помацавши пальцями в нижній щелепі – Ви відчуєте набряк і больові відчуття.

Змінені мигдалини

При огляді ротової порожнини буде помітно почервонілі і збільшені мигдалини. Якщо на них будуть білі або жовті пухирі – це може свідчити про гнійну ангіну.

Важко даються рухи шиї

Дуже часто ангіна супроводжується набряком шиї. Це також може свідчити про гнійний перебіг хвороби.

Підвищене слиновиділення

Ознака гнійної ангіни – підвищене слиновиділення. Причому, в дітей воно може супроводжуватися блюванням.

Відсутність апетиту

Характерною ознакою ангіни являється зниження апетиту. А в дітей може бути повна відмова від їжі. На цю ознаку потрібно звертати пильну увагу у маленьких дітей. Адже немовлята не можуть розповісти, що їх турбує. А відмова від їжі спричинена болісним ковтанням під час їжі.

Ангіна влітку, причини виникнення у дітей

Медики виокремили певні групи причин, які передують захворюванням ангіною влітку у дітей

Подорожі

Шанси підхопити інфекцію в результаті обміну мікрофлорою між людьми зростають багаторазово під час подорожей. Крім того, у дитини послаблюється імунітет внаслідок зміни клімату та (часто) довгої подорожі до місця відпочинку

Інфекції

Різні інфекції та патологічні процеси (карієс в тому числі!) ротової порожнини провокують захворювання ангіною. Своєчасні заходи щодо усунення інфекції попередять і зараження ангіною.

Перепади температури навколишнього середовища

У літню пору у дітей частіше, ніж звичайно виникає спокуса з’їсти холодне морозиво, або випити сік чи компот з холодильника. Різкий температурний перепад знижує захисну функцію слизової оболонки горла, в результаті чого організм дитини стає більш піддається атакам мікробів та захворювання на ангіну.

При виявленні таких ознак у себе чи у Вашої дитини, необхідно терміново звернутися до медиків, щоб отримати своєчасне і кваліфіковане лікування.

Ви не можете копіювати текст