ГоловнаЗа кавоюГра "Таємний Санта": як провести новорічний обмін подарунками в інтернет і наживо

«Таємний Санта” чи “Секретний Санта” – чудовий спосіб порадувати подарунками рідних, друзів і колег і при цьому ще заощадити. Новорічний обмін подарунками – це прекрасна можливість обмежити кількість і вартість подарунків, що особливо актуально для тих, хто має привітати на новорічні свята багатьох людей. Ми детально розповідаємо, як грати в цю цікаву гру в інтернет і наживо, як провести таємне розігрування і які подарунки від Санти прийдуться до смаку учасникам гри.

В “Таємному Санті” ви ніби стаєте чарівником, Санта Клаусом або Дідом Морозом, який виконує бажання дорослих або дітей. При цьому ви самі теж отримуєте в подарунок те, про що мрієте. Але, що саме за подарунок ви отримаєте, вам заздалегідь невідомо – це сюрприз.

Ідея гри “Таємний Санта” у тому, щоб провести новорічний обмін подарунками і зберегти анонімність. Традиційно “Секретний Санта” дозволяє втілити мрії незнайомих між собою людей напередодні Різдва – особливо тих, хто не осікує отримати у подарунок те, про що мріє.

Але у гру “Таємний Санта” може грати група людей будь-якої чисельності. Причому це можуть бути як знайомі, так і незнайомі один одному люди або люди, які знайомі один з одним тільки через інтернет. А обмінюватися своїми мріями про подарунки в цій грі можна через інтернет або під час реальної зустрічі.

Особливо цікаво грати в “Секретного Санту” в компанії людей, які об’єднані спільними інтересами – це може бути колекціонування, спорт, рибальство, тощо.

Новорічний обмін подарунками можна організувати за участю різної кількості людей через інтернет або при особистій зустрічі, але є різниця в правилах стосовно подарунків.

Дізнайтесь далі в подробицях, як грати в “Таємного Санту”

Як грати в гру “Секретний Санта” наживо

Як грати в гру “Секретний Санта” в інтернет

Що подарувати, якщо ви Санта

 

Як грати в “Таємного Санту”: головні правила висловлювання побажань до Санти

Перший варіант: учасники пишуть список бажань (список конкретних подарунків). Наприклад: “мрію про теплий плед”, “хочу отримати в подарунок книгу “Все про коней” і так далі. Цей варіант підходить для зовсім незнайомих між собою людей, для малознайомих, для гри через інтернет на форумах і в групах в месенджерах. Також це чудовий варіант гри для сім’ї і для колег по роботі.

Другий варіант:  гравці попередньо пишуть інформацію про себе, а що саме подарувати, вигадує таємний Санта. Наприклад, учасники гри пишуть про себе: “чоловік, 40 років, люблю рибалити” чи “дівчина 20 років, студентка, люблю читати, маю котика”. Цей варіант чудово підходить для не знайомих між собою людей, для гри в численних групах і для гри через інтернет. 

Обидва варіанти гри “Таємний Санта” чудово підходять для учасників, об’єднаних спільними інтересами в групах фейсбук, в тематичних групах в месенджерах і на форумах.

Звісно, можна скористатися обома варіантами подарунків одночасно. В такому випадку кожен учасник гри може обрати свій варіант – подарувати щось зі списку бажань чи щось на свій розсуд, орієнтуючись на інтереси адресату.

Також, в грі “Таємний Санта”, яка проводиться в мережі інтернет, можна використовувати публічні чи таємні побажання для Санти.

В обох випадках для гри “Таємний Санта” діє основне правило – домовитися, щоб максимальна вартість подарунка всіх влаштовувала. Іноді можливе виключення з цього правиланаприклад, коли грають члени великої родини не обмежені фінансово. 

Як грати в гру “Таємний Санта”, якщо гравці можуть зустрітися наживо для розігрування і вручення подарунків

Крок 1: Визначення правил і максимальної ціни подарунка

Визначте межу ціни, наприклад, подарунок може коштувати від 300 до 400 гривень. Це може бути зроблено або в дискусії з усією групою, або тими, хто організовує гру. Не треба вибирати великий діапазон ціни – наприклад, від 100 до 500 гривень, щоб деякі учасники гри не намагалися заощадити і відбутися дешевим подарунком. Верхня  межа ціни подарунка повинна влаштовувати всіх гравців.

Також гравцям потрібно обрати варіант подарунків – це буде список бажань учасників (конкретні варіанти подарунків) чи Санти мають вибрати подарунки на свій розсуд, виходячи з того, що знають про адресата. Звісно, можна об’єднати ці варіанти гри і надати Сантам повну свободу дій.

Крок 2: Визначення учасників гри 

Ведучий пише ім’я і прізвище чи нікнейм в інтернет (замість прізвища кожного учасника) і побажання до Санти на клаптику паперу. Нікнейми чи прізвища повинні бути відомими всім, хто грає. Обов’язково вкажіть ще щось окрім ім’я, тому що імена можуть повторюватися.

Якщо група велика і люди не дуже добре знайомі між собою, було б краще, аби учасники написали не тільки свої імена і побажання, але і додали інформацію про себе і свої особисті інтереси. Наприклад, “жінка, 40 років, дуже люблю читати і куховарити, у мене є котик” або “чоловік, 42 роки, люблю рибалити, маю собаку”.

У більш вузьких групах, коли людям відома інформація про інших учасників, і при більш близьких відносинах між учасниками, імені достатньо.

Крок 3: Підготовка і проведення випадкового розігрування

Треба скласти папірці таким чином, щоб неможливо було прочитати текст. Потім всі листки складаємо в капелюх чи корзину. Ведучий повинен добре перемішати папірці. Після цього учасники витягують папірці з капелюха чи корзини.

Гравцям ні в якому випадку не можна оголошувати ім’я того, чиє прізвище (нікнейм) написано на папірці, який він витягнув –  інакше сенс гри “Таємний Санта” просто зникає.

В тому випадку, якщо гравець витягую своє ім’я, йому треба дати можливість спробувати ще раз. Після цього папірець з ім’ям цього учасника треба скласти заново і покласти назад в капелюх, а ведучому треба ще раз добре перемішати листки і продовжити розігрування.

Крок 4: Визначення дати дарування

Швидше за все, за кілька днів усім гравцям не вдасться придумати і купити подарунки. Визначте час на придумування і придбання подарунків  від тижня до місяця. З урахуванням цього часу призначте дату наступної зустрічі. Зрозуміло, що у випадку різдвяних чи новорічних подарунків, цією датою буде святковий день. Тому випадкове розігрування треба запланувати заздалегідь – не пізніше, ніж за тиждень до свята.

Крок 5: Як вибрати и купити подарунок

У випадку, коли ви маєте список чи конкретні варіанти подарунків, це неважко. Вам просто треба знайти подарунок та придбати його за відповідну бюджету ціну.

Якщо ви маєте тільки загальну інформацію про того, чиїм Сантой ви будете – ім’я, вік, інтереси, задача стає трохи складнішою. Вам потрібно уявити, що ця людина любить і що йому сподобається і ще – не вийти за межі бюджету.

Тут вам допоможуть важливі поради, як обрати такий подарунок, який буде особистим і приємним. Головне правило – уникайте типових і дешевих подарунків. Тому що “Таємний Санта” – це гра, яка приносить радість, а не тільки заощаджує святковий бюджет.

Крок 6: Вручення подарунків

Коли всі учасники гри зберуться на святкування Нового Року чи Різдва, наступить приємний очікуваний час обміну подарунками. Святково упакуйте підготовлений подарунок, на упаковці напишіть ім’я  і прізвище чи нікнейм в інтернеті того, кому він призначений. І тоді вже кожен забере призначений йому подарунок, не знаючи, хто його таємний Санта.

Навіть, якщо подарунок Санти не прийшов вам до смаку, постарайтеся цього не виказувати. Подумайте, може бути те, що подарували ви, теж не дуже сподобається іншій людині. Тому стримуйте негативні емоції, щоб не зіпсувати всім свято.

Як грати в гру “Таємний Санта” в інтернет з друзями чи з не дуже знайомими людьми (в групі в фейсбук, телеграм, вайбер, в будь-якому  месенджері чи на форумі)

Крок 1: Визначення місця проведення гри, правил гри і максимальної ціни подарунка

Перед тим як грати в гру “Таємний Санта” в мережі інтернет, треба визначитися, по-перше, з місцем проведення. Це може бути група в будь-якому месенджері чи в фейсбук. Також можна грати в “Секретного Санту” на форумах – особливо добре це виходить на тематичних форумах, де користувачі об’єднані за інтересами.

Інтернет не обмежує місце проведення гри, кількість гравців і рівень знайомства гравців. Як грати, з ким грати і де в інтернеті грати у новорічний обмін подарунками, вирішувати тільки вам.

Це може бути шкільний клас, студентська група чи будь-який іншій колектив, який має традицію робити подарунки на Новий Рік, Святого Миколайчика чи Різдво. З таким самим успіхом в “Секретного Санту” можна грати з повністю незнайомими людьми на сайтах чи в різноманітних інтернет ком’юніті.

Але, щоб грати в інтернет, обов’язково потрібно щоб хто-небудь в групі взяв на себе організацію гри. Ведучий пише повідомлення в групі в месенджер або на форумі з правилами гри. Потім в групі відзначаються всі бажаючі прийняти участь для обговорення правил.

Обов’язково визначається ціновий діапазон подарунків. Правила, як вибрати максимальну і мінімальну ціну, тут ті самі, що і в реальному варіанті гри.

Бажано, щоб крок діапазону ціни подарунка був не широким – не більше ніж 100 гривеньНаприклад, від 200 до 300 гривень чи від 100 до 200 гривень. Тому що різниця у 200 гривень може привести до занадто економних подарунків. Максимальну ціну подарунка повинні схвалити всі гравці.

Всі учасники повинні узгодити, який варіант подарунків є більш прийнятним: зі списком бажань (список конкретних бажаних речей) чи подарунки на свій розсуд в межах узгодженого бюджету. Можна поєднати обидва підходи до подарунків. Тоді кожен Санта має можливість вибрати більш зручний для себе варіант.

Крок 2: Визначення учасників гри 

В гілці форуму чи в групі в месенджері учасники повідомляють про свій вступ в гру. Після того як відзначилися усі бажаючи, ведучий присвоює кожному учаснику порядковий номер і публікує цей список з номерами.

Надалі ведучий проведе таємне випадкове розігрування за цими номерами. Після цього учасники гри пишуть свої побажання Санті чи інформацію про себе і свої інтереси в групі чи на форумі. Побажання також можна висловити таємним способом, відправивши лист ведучому.

Головне правило для списку бажань- ціна речей не повинна перевищувати максимальну ціну подарунку, яка узгоджена в даній грі.

Ведучому треба також зібрати дані учасників щодо відправки подарунків: імена, прізвища, адреси відділень пошти, щоб після таємного випадкового розігрування переслати ці дані таємним Сантам.

Крок 3: Підготовка і проведення випадкового розігрування в інтернет

Існують декілька способів призначити хто для кого буде Сантою в грі “Таємний Санта”, коли люді не можуть витягнути папірець із капелюха. Всі вони засновуються на списках з чисел в випадковій послідовності.

Приведемо 2 з них перший простий спосіб з картками можна використовувати тільки в невеликих групах гравців до 50 учасників. Другий  універсальний спосіб з використанням мобільного додатку  – він підходить групам з будь-якою чисельністю учасників.

Простий спосіб випадкового розігрування з паперовими картками для невеликих груп учасників гри “Секретний Санта”

Ведучий після оголошення учасників гри присвоює гравцям порядкові номери. Наприклад: Маша-1, Ігор-2, Іван-3 і так далі.

Потім треба вирізати з паперу картки згідно з кількістю гравців. На картках треба написати номери – на окремому листочку пишеться один номер. Таким чином, для 10 учасників це буде 10 карток з цифрами від 1 до 10.

Після цього треба дуже ретельно перемішати картки і викласти їх в один ряд.

Починаючи з лівого боку списку, кожен номер зліва буде Сантою для свого сусіда справа. А крайній номер у списку праворуч, стане Сантою для першого номеру зліва.

Наприклад,  якщо у вас 10 учасників гри і ви створили список після перемішування карток в наступній послідовності: 3,1,10,9,4,6,7,5,2,8.

Виходячи з цього списку, 3 – Санта для номера 1, 1- це Санта для номера 10 і так далі. Останній номер 8 буде Сантою для номера 3 на початку списку.

Цей спосіб підходить, якщо ведучому треба назначити Сантами не більше 30 учасників – інакше вирізати доведеться дуже багато карток. У великих групах учасників краще використовувати мобільний додаток.

Універсальний спосіб випадкового розігрування з використанням мобільного додатку для великих груп учасників гри “Секретний Санта”

Зараз налічується багато додатків, які допоможуть створити випадкові списки чисел – наприклад, Simple Randomizer.  Принцип створення випадкового списку в мобільному додатку такий самий – ви вказуєте числовий діапазон по кількості учасників гри і отримуєте список з розташованими у випадковому порядку числами.

Користуючись створеною випадковою послідовністю чисел, ви призначаєте хто кому буде Сантою починаючи з краю списку. Важливо не забути призначити Санту першому номеру вашого списку.  Для учасника під цім номером Сантою стане той номер, який випав наприкінці списку.

Приклад створення списку з 6 чисел в довільному порядку: 8, 15, 23, 57,3, 1.

В цьому списку номер 8 – Санта для номера 15, а номер 15 – Санта для номера 23 і так далі. Важливо, що номер 1 в даному випадку – це Санта для номера 8. Не забувайте призначити Санту для першого номеру в списку.

Про результати таємного розігрування ведучий в приватному листуванні повідомляє учасників. 

Кожен учасник отримує номер того, для кого він буде Сантою. Звісно, йому не буде відомо ім’я і номер того, хто буде Сантою для нього самого. Разом з номером кожен Санта отримує дані, куди відправляти подарунок – прізвище, поштову адресу чи номер відділення сервісу доставки.

Якщо список бажань чи інтересів людини опублікований, Санта має можливість переглянути його в гілці форуму чи в групі в месенджері. Якщо список бажань таємний, ведучий надсилає його учаснику разом з інформацію про адресу, за якою слід відправляти подарунок.

Крок 4: Визначення дати дарування і відправлення подарунків

Тут діють такі саме правила, що і у випадку гри з реальною зустріччю учасників. Потрібно врахувати час на придбання подарунків. Чим більше група гравців, тим, скоріше за все, знадобиться більше часу на придумування і придбання подарунків. Оптимальний час на це – 1-2 тижні. Обов’язково треба попередити учасників про крайній термін відправки з урахуванням часу на доставку.

Так як той, хто отримує подарунок, не знає свого Санту, Санта не може запитати у нього прізвище, адресу чи номер поштового відділення.

Дані про учасників гри (прізвище, ім’я, поштову адресу, номер відділення поштового сервісу, і список бажань, якщо він не опублікований) ведучий повинен зібрати у учасників заздалегідь і після розіграшу відправити кожному Санті дані про його адресата. 

Крок 5: Як вибрати и відправити подарунок поштовим сервісом

Вибирати подарунок треба за тими ж самими правилами, що у грі в “Таємного Санту” з можливістю зустрічі в реальному житті. За суму не більшу і не меншу зазначеної  в правилах гри, треба придбати подарунок і відправити його не порушивши термін відправки.

Більш простіший варіант – це коли той, кому ви готуєте подарунок, написав список бажань, з котрого ви маєте можливість щось вибрати. В іншому випадку вам знадобиться проявити фантазію і хист, щоб придумати подарунок. Ваші знання про стать, вік, інтереси людини, для якої ви станете таємним Сантою, стануть вам в нагоді.

Обов’язково святково упакувати подарунок – це простий, але дуже приємний штрих.

Крок 6: Отримання подарунків

Гра “Секретний Санта” в інтернет має приємну традицію, коли отримувач публікує звіт про момент отримання і розпакування подарунка. Ці звіти зазвичай супроводжують фото чи відео. Якщо ви ведучий, подумайте, як залучити учасників гри до цієї традиції.

Може бути так, що подарунок таємного Санти вам не сподобається. У такому випадку намагайтеся стримувати емоції – пам’ятайте, що не всі мають розвинену уяву, щоб робити оригінальні подарунки. Можлива ситуація, коли у вашого Санти недостатньо грошей, щоб дарувати подарунки, які коштують максимально.

Що можна, а що не треба дарувати, якщо ви граєте в гру “Таємний Санта”

Це дуже прості і ефективні поради допоможуть вам порадувати того, для кого у результаті розіграшу ви стали Сантою – навіть якщо сума на подарунок невелика.

Не варто дарувати подарунки на сексуальну тематику

Подарунки на сексуальну тематику можуть виглядати непристойними – їх можуть не зрозуміти і вважати образливими.

Не даруйте жартівливі подарунки

Люди мають різне почуття гумору. Те, що здається вам смішним, може не насмішити іншого. Жартівливі подарунки радують близьких і друзів, але для не дуже знайомих і незнайомих людей можуть виглядати неприємними.

Не даруйте алкоголь

Дарувати на свята алкоголь можна тільки дуже близьким знайомим, які це оцінять.  Дарувати алкоголь – теж саме, що дарувати продукти харчування, а це зовсім не святковий варіант.

Не даруйте косметичні засоби і особисті речі

До особистих подарунків відносяться парфуми, косметика, дезодоранти і нижня білизна.

Поцікавтесь інтересами адресата і знайдіть щось цікаве саме для нього

Якщо є можливість, проведіть невелике вивчення вашого адресата, щоб знайти подарунок, який буде призначений саме йому. Це легко зробити, якщо гра проводиться в соціальної мережі чи на форумі. Будьте впевнені, що час і старання, які ви витратили на особливий подарунок, обов’язково оцінять.

Якщо не виходить уявити щось оригінальне, даруйте щось практичне

Якщо ви не зовсім впевнені, що подарувати, перестрахуйтеся і виберіть щось практичне і корисне. У такому  випадку, навіть, якщо це не зовсім те, що хотів ваш одержувач, він зможе знайти вашому подарунку застосування.

Подарунок з відбитком вашої особистості буде дуже доречним

Подарунок, зроблений своїми руками чи сувенір, в який ви додали особистого, гарантовано стане важливим для адресата. Наприклад, це може бути чашка чи новорічна іграшка з дописом.

Враховуйте інтереси вашого одержувача

Намагайтеся не відправити замість подарунку купу різних непотрібних речей.  Уявить, наскільки неприємно було б вам отримати від Санти такий презент.

Використовуйте святкову тематику

Напередодні Нового Року і різдвяних свят подарунки пов’язані з новорічною тематикою – доречна і вдала ідея для гри “Таємний Санта”.


Гра “Секретний Санта” надає можливість замість великої кількості подарунків на свято колегам і знайомим, приготувати лише один. Потрібно тільки знати як грати, приділити грі небагато часу і увімкнути фантазію. 

Згадайте гру “Таємний Санта” напередодні Різдва і Нового Року, щоб подарувати радість друзям, близьким і знайомим.

З Новим Роком!

Ви не можете копіювати текст