ГоловнаЗа кавоюРічниці весілля по роках, назва і що подарувати на 1 по 10...

Річниці весілля по роках, назва і що подарувати на 1 по 10 річницю подружнього життя

Щасливе подружнє життя – це приклад для наслідування і тому для щасливих пар святкування річниці весілля по роках набуває особливого значення. Яка ж назва ювілею і що можна подарувати на першу річницю подружнього життя і на кожен рік подружнього життя, включно до 10 річниці весілля? На кожен рік спільного життя в народі продумана назва і пояснюється, який зміст закладено в цю назву. В різних регіонах певні назви річниці весілля можуть відрізнятися

Річниця шлюбу по роках з 1 по 5 рік подружнього життя, яка назва, що символізує і що подаруватиРічниці весілля по роках з 1 по 5 рік подружнього життя, яка назва, що символізує і що подарувати

З моменту укладання шлюбу починається відлік спільного подружнього життя. і як не дивно, найбільше святкувань молодята мають на початку свого спільного життя

0 – день укладання шлюбу ще називають зеленим весіллям

Нова сім’я тільки створена і це вважається найтривалішою з усіх річниць, тому що дату весілля прийнято відзначати кожного місяця цілий рік.

1 рік спільного життя – ситцеве (марлеве) весілля

Ця річниця – дуже важлива для молодого подружжя, адже вона найперша. Перший рік спільного життя показує різноманіття відносин – від романтичних вечерь, до побутових питань.  Назва – ситцеве або марлеве весілля вказує на тонкість відносин у молодій сім’ї. Чи витримає ситець напругу – чи витримають молоді чоловік і дружина перипетії спільного проживання?

Що прийнято дарувати:

тканину або ситцеві набори постелі, рушники, красивий комплект скатертина і серветки тощо. Загалом на 1 рік весілля можна дарувати красивий і практичний домашній текстиль.

2 річниця весілля – паперове весілля

Назва «паперове» для другої річниці символізує не тільки вразливість матеріалу. Вважається, о паперове весілля  це можливість розпочати все з початку. М’якість – важлива риса, яку варто проявляти подружжю на цьому етапі сімейного життя.

Подарунок на 2 річницю весілля:

  • прийнято дарувати з боку родичів паперові гроші (купюри великого номіналу) в паперовому конверті.

3 роки шлюбу – шкіряне весілля

На цьому етапі подружжя вже має певні навички гнучкої поведінки щодо одне одного і при цьому стосунки в родині вже набули певної міцності. Проте, шкіра, при недбалому ставленні чи надто сильному тиску, може порватися, як і стосунки. Є ще один варіант тлумачення 3 річчя шкіряного весілля – чоловік і дружина вже навчилися відчувати одне одного без зайвих слів – «шкірою».

Що дарувати на 3 роки весілля:

  • як видно з назви, на цю річницю весілля слід вибирати подарунок зі шкіри, наприклад, стильний гаманець, або ж шкіряний портфель (рюкзак) для чоловіка, а для дружини можна вибрати в подарунок шкіряну сумку модного бренду. Друзі і родичі можуть вибрати вибори зі шкіри – фотоальбом у шкіряній обкладинці, шкіряне крісло, деталі інтер’єру. Якщо бюджет не дозволяє великих витрат, можна подарувати підвіску на шкіряній мотузці, натуральний шкіряний ремінець для наручного годинника чи чохол для телефону.

4 роки весілля – лляне, мотузкове (воскове) весілля

4 років весілля називають мотузковим весіллям. Вже пройшло 4 роки сімейного життя і відносини між подружжям переплуталися, як мотузка, і ці відносини практично вже неможливо розірвати. Саме міцність стосунків символізує мотузкове весілля. В деяких регіонах 4 роки подружнього життя називають восковим весіллям – стосунки, як віск, можуть плавитися і зливатися знову, щоб продовжувати світити.

Який подарунок можна зробити на 4 роки спільного життя:

  • гарну лляну скатертину і серветки, штори з льону, предмети інтер’єру, вироблені вручну, наприклад з мотузки. Також, можна зробити подарунок з урахуванням побажань подружжя, упакувавши його у лляний мішечок.

5 річниця весілля – дерев’яне весілля

Це перший весільний ювілей. Дерево – вказує на довговічність і плодючість, а також символізує родинне вогнище. До цієї дати, в сім’ї, зазвичай, вже народжуються дітки.

Подарунки на 5 річчя весілля:

  • звичайно, найкраще це вироби з дерева. Наприклад, можна презентувати подарунковий набір дерев’яних мисок, кавовий столик з дерева, дерев’яні предмети інтер’єру, меблі, наприклад столик і крісла для дачі або ж великий дерев’яний стіл для сімейних обідів.

Річниці весілля по роках з 6 по 10 рік подружнього життя, яка назва, що символізує і що подаруватиРічниці весілля по роках з 6 по 10 рік подружнього життя, яка назва, що символізує і що подарувати

Перша “п’ятирічка” спільного життя минула і настає новий етап в родинних відносинах, коли потрібно приділяти увагу не лише коханій людині, але й народженим діткам

6 років шлюбу – чавунове весілля

Це перший метал, який з’являється в назві річниці весілля. Родина вже набула певної міцності – як чавун. Але як і цей метал, шлюб в цей період – це міцність, яка поєднується з крихкістю. Тому, будуючи відносини, треба пам’ятати про їх вразливість і берегти стосунки з коханою людиною.

Що подарувати на чавунне весілля – 6 років:

  • чавунний посуд, пательні, ємності для випікання, ступка з чавуну, статуетки, фігурки для саду, підсвічники, настінний годинник, кована лампа.

7 річниця весілля – мідне (шерстяне) весілля

Мідь символізує більш теплі і міцні стосунки в сім’ї. мідь – символ статку, а шерсть – м’якість одне до одного. Це говорить, що семирічний шлюб став вже не просто міцним, але й має цінність для кожного з подружжя.

Що подарувати на мідне весілля – 7 років? 

  • Звичайно, дуже вдалою ідеєю подарунку будуть вироби із міді – наприклад, джезва для кави, посуд для приготування, мідні монети з написом до річниці, предмети інтер’єру з міді, малахітові набори (в склад входить мідь), мідна підкова для щасливого сімейного життя. Також, шерстяні вироби для домівки – пледи, накидки, штори. Або стильні кашемірові шарфи для чоловіка і дружини.

8 років шлюбу – бляшане (макове) весілля

Шлюб після 8 років спільного життя набуває вже певної сталості, коли чоловік і дружина вже звикли одне до одного, знають звички, потреби і бажання коханої людини.

Подарунки на 8 річчя весілля:

  • різноманітні кухонні речі з цього металу, як для декору, так і такі, що можна використовувати у побуті – миски, набори для спецій тощо. Можна вибрати подарунок для подружжя на свій розсаду і презентувати його в спеціальній бляшаній коробці-упаковці.

9 років шлюбу – фаянсове весілля

Дуже складний період, коли стосунки вже міцні, але можлива криза відносин. Сама назва – фаянсове весілля вказує на це – краса фарфору, як і краса родини, разом з тим – витончена крихкість фарфору підкреслює тендітність відносин в сім’ї. слід бути дуже обережними одне до одного в цей період спільного життя.

Що подарувати на 9 років весілля:

  • всі варіанти виробів  з фарфору, від чайника-заварника або фарфорової чашки для чаю, чайного сервізу – до великого сімейного набору посуду. Це буде по-справжньому царський подарунок сім’ї на багато років вперед.

Ще 9 річчя весілля має назви: глиняне, кристалічне, вербове.

10 річчя весілля – олов’яне або трояндове весілля

Перший серйозний ювілей, який зазвичай серйозно відзначають в річниці весілля по роках – 10 річницю весілля прийнято називати олов’яним весіллям. Олово являється символом гнучкості і краси, як і родина, яка має 10 років шлюбу – подружжя навчилося розуміти один одного і гнучко ставитися до бажань і потреб коханої людини. Другим символом 10 річниці шлюбу – троянда, яка символізує красу і силу відстоювати своє завдяки своєму шипастому стеблу. Тобто сім’я живе в гармонії і готова відстоювати свою родину.

В народі існує традиція – подаровану в цей день олов’яну ложку треба покласти в кишеню (сумочку) і цілий день ходити з нею. А на ніч покласти під подушку. Зранку така ложка стає оберегом для родини.

Що подарувати на 10 річницю весілля:

  • вироби з олова, стильні елементи декору, наприклад, підсвічники, різноманітні підставки, ювелірні вироби із застосуванням в елементах олова, дизайнерські прикраси ручної роботи, настільна лампа з каркасом з олова. Також, трояндове весілля передбачає можливість вибрати безліч подарунків з мотивами троянд і з використанням рожевого і червоного кольору. Наприклад, шикарну постільну білизну з малюнком троянд, величезний букет троянд і рожевий конверт з грошима, парні домашні халати (для дружини і чоловіка) з вишитою трояндою, всі варіанти текстилю з трояндами або рожевого чи червоного кольору.

Календар весілля 2023: сприятливі дати для шлюбу і несприятливі дні для одруження

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст