Баклажани досить тендітна культура, яка потребує виконувати певні прості правила щоб мати гарний урожай. Досвідчені городники дали корисні поради щодо вирощування баклажанів. Вони розповіли про пікірування, вибір грунту і ділянки під посадку баклажанів. Поділилися, як правильно поливати і підживлювати баклажани.
Чи потрібно пікірувати баклажани?
Практично всі сіянці розсади ми пікіруємо, тобто пересаджуємо сіянець в більшу ємність, щоб активніше розвивалася коренева система. А от з баклажанами не се так просто, тому що вони мають дуже тендітну та вразливу кореневу систему. Багато городників притримуються думки, що баклажани не потрібно пікірувати. А висівати насіння баклажанів на розсаду треба одразу в окремі ємності. Завдяки цьому нам не доведеться пікірувати, а коли розсада підросте і прийде час, баклажани одразу пересаджуються у відкритий грунт.
Вирощування баклажанів: корисні поради щодо вибору ділянки під посадку
Місце для грядки баклажанів повинно бути добре освітлене, але важливо, щоб воно було закрити від протягів і вітрів. Ця культура дуже вибаглива – їх потрібно багато сонця. Але будь-який вітер або протягом можуть стати згубними для баклажанів. Тому треба правильно знайти місце для посадки.
Крім вищезазначеного, потрібно продумати, які рослини будуть рости поряд. В цьому допоможуть корисні порали, які підкажуть, що можна саджати поруч, а що ні
Які рослини можна садить поряд з баклажанами
- горох,
- квасолю,
- салат,
- базилік,
- естрагон,
- чебрець.
Не можна садити на грядках поруч з баклажанами
- картоплю і помідори.
Вологість грунту
Щоб отримати гарний урожай «синеньких» земля в лунках повинна завжди бути зволоженою. Після першого поливу, а краще одразу після пересадки розсади у відкритий грунт, слід замульчувати лунки.
Для цього можна використовувати різні матеріали, наприклад, й ті, які є під рукою. Можна присипати землю скошеною травою, але слід перевірити, щоб не було насіння і ми на «розтягували» бур’яни по грядкам. Якщо поруч є ліс, модна замульчувати грядки корою сосни. Чудово для мульчування підходить і тирса, можна використовувати солому. Головна мета мульчування – зберегти вологою землю в лунці з баклажанами.
Корисні поради як правильно поливати баклажани
Для всіх рослин велике значення має правильний полив. Зазвичай, всі культури поливаємо під вечір, коли сонце вже котиться за обрій. Інколи допускається полив рано вранці, але тоді всі политі грядки треба прикрити (замульчувати), щоб земля не порепалася і щоб на листях не сталося опіків.
Як поливати баклажани:
- Використовується прикореневий полив (ллємо воду корінь);
- полив проводиться теплою відстояною водою вода температурою +20°С… +25°С;
- баклажани краще поливати під вечір.
Важливо: не можна допустити перелив, тому що коріння може почати гнисти або хворіти – застій води недопустимий.
Підживлення баклажанів важливий агротехнічний прийом для гарного врожаю
Корисні поради досвідчених городників допоможуть розібратися коли і чим можна підживлювати баклажани.
Перше підживлення баклажанів слід провести вже на 15-20 день після посадки розсади у відкритий грунт.
Органічні добрива для підживлення баклажанів – ці натуральні речовини є на кожному обійсті і різні варіації натуральних добрив ми можем зробити самостійно.
Натуральні добрива для підживлення баклажанів
Друге підживлення
Друге і наступні підживлення краще проводити калійно-фосфорними добривами. Наприклад, двічі на місяць в лунку з баклажанами підсипати золу.
Вирощування баклажанів: корисні поради пасинкування і формування куща
Для здорового і правильного зростання, треба правильно сформувати кущ баклажанів. Для цього проводиться пасинкування.
Пасинкування – це видалення пагонів без зав’язі, також видалення листочків, які затіняють плоди.
На кущі залишають два сильні пасинки, які і утворюють сильний кущ. Як правило, низькорослі сорти баклажанів не пасинкують.