Баклажани досить примхлива культура, яка потребує додаткового догляду. 7 правил вирощування баклажанів допоможуть отримати гарний урожай. Поради досвідчених городників підкажуть, як краще діяти, щоб баклажани отримали сприятливі умови
7 правил вирощування баклажанів
Секрети вирощування баклажанів, точніше поради, стануть в пригоді. Нижче наведено 7 важливих кроків, які сприятимуть гарному врожаю
Пікірування баклажанів краще не проводити
Існує думка, що від пікірування баклажанів краще відмовитися, тому що коріння цієї рослини дуже вразливе. Але ця процедура необхідна для нормального розвитку кореневої системи.
Порада: висівати насіння баклажанів на розсаду слід одразу в окремі ємності, з яких в подальшому пересаджувати баклажани відразу у відкритий грунт.
Температура грунту
Для пересадки баклажанів у відкритий грунт потрібно дочекатися, щоб земля добре прогрілася. Всім відомо, що ця культура дуже потребує тепла. Тому, грунт для пересадки повинен бути не менше +20°С.
Вологість грунту
Крім тепла, баклажани люблять вологу землю і вкрай важливо підтримувати вологість грунту. Тому після поливів рекомендується мульчувати грядки. Це можна зробити скошеною травою, тільки треба, щоб не було бур’янів з насінням. Також для мульчування можна використовувати солому, тирсу, кору сосни.
Правильний полив баклажанів
Наступний крок, який випливає з попереднього – правильний полив баклажанів. Мульчовані грядки баклажанів можна поливати раз на тиждень. Якщо стоїть велика посуха, поливи можна проводити частіше. Якщо грядки баклажанів без мульчі, тоді полив треба проводити через день.
Поради, як поливати баклажани:
- під корінь;
- тепла вода температурою +20°С… +25°С;
- поливати слід під вечір, коли немає прямих сонячних променів.
Важливо не допускати переливу, тому що у надмірно вологій землі баклажан не зможе зав’язати плоди.
Правильне розміщення грядки баклажанів
Для отримання гарного врожаю потрібно заздалегідь потурбуватися, щоб правильно вибрати грядку, де висаджувати баклажани. Для цієї культури потрібно, щоб було достатнє освітлення й були відсутні протяги, тому що баклажани не переносять їх. Тому, вибираючи місце під посадку баклажанів, слід зважати на ці фактори. Місце повинно бути добре освітлене і закрите від вітру і протягів.
Як правильно підживлювати баклажани
Правильне проведення підживлення баклажанів допоможе рослинам правильно рости. Баклажани слід починати підживлювати з 15-20 дня після пересадки у відкритий грунт.
Для підживлення можна використовувати натуральні добрива
Після першого підживлення треба вносити калійно-фосфорні добрива. Наприклад, раз на два тижні в лунку з баклажанами треба додавати.
Пасинкування і формування куща баклажанів
Для гарного зростання баклажанів важливо сформувати правильний кущ. В цьому допоможе такий прийом як пасинкування, завдяки чому прибираються зайві паростки. Пасинки – це пагони на яких немає зав’язей, листя, що затінює плоди. Під час пасинкування на стовбурі залишаються два сильні пасинки – вони й утворюють сильний кущ. Як правило, низькорослі сорти баклажанів не пасинкують.