ГоловнаСад та городБаклажани на розсаду: поради коли і як висівати

Баклажани на розсаду: поради коли і як висівати

Коли баклажани висівати на розсаду, то через 70-80 днів, при правильній підготовці, у Вас буде міцна та здорова розсада. Якісні баклажани, посіяні на розсаду, будуть, якщо слідувати агротехнічним правилам вирощування овочевої культури. Тобто якість розсади залежить від термінів висівання, грунту, який використовується, якості насіння і відповідної ємності, в яких будуть рости ваші посіви.

Як готувати грунт для розсади баклажанів

У відповідних магазинах можна купити одразу готовий грунт для висівання насіння баклажанів. Але можна й приготувати самостійно. Тут важливо витримати пропорції – 1 : 2 : 1. В такій пропорції змішуємо землю з Вашого городу, готовий перегній та пісок (бажано не дрібний). Щоб збагатити цю суміш на корисні речовини, буде корисно додати в суміш суперфосфат (4 ст. ложки) і золу (2 склянки).

Ще один варіант суміші для висівання насіння баклажану: торф, компост, пісок чи перепріла тирса. Співвідношення 3 : 5 : 1. Золу потрібно додавати 1 склянку на відро готової суміші. Кожен компонент перед змішуванням краще прожарити у духовці чи потримати на водяній бані, щоб позбутися можливих паразитів.

Баклажани на розсаду: поради як підготувати насіння до висівання

Насіння обов’язково потрібно підготувати до висівання. Потрібно його знезаразити, як усе насіння для розсади. Найпростіший спосіб – це підготувати розчин марганцю. Розчинити у воді, щоб вона стала рожевого кольору, потім опустіть у розчин насіння баклажанів на 20 хвилин. Після чого його треба витягти та добре промити під проточною водою.

Насіння глазуровані, дражировані, гранульовані обробляти немає необхідності. Вони вже опрацьовані виробником і сіють їх сухими.

Досвідчені городники використовують один секрет для стимулювання проростання паростків з насіння баклажанів. Як вони стверджують, таки спосіб допомагає отримати гарний врожай навіть у погані роки. Для цього потрібно використати сік алое – він являється потужним стимулятором росту.

Спочатку потрібно правильно підготувати сік з листя алое. Для цього Вам потрібно зрізати листя алое, бажано не самі верхні. Потім загорнути в целофан і помістити в холодильник на нижню полицю на шість днів. По закінченні цього часу вичавити сік з листя. Потім його необхідно перемішати з водою 1:1 і потримати в цьому розчині насіння баклажан десь півгодини. І ваше насіння баклажану готове до висівання на розсаду.

Баклажани на розсаду: підготовка ємності для розсади

Ця овочева культура складно переносить пересадку. Баклажани можуть хворіти, довго приживаються і можуть взагалі загинути. Тому краще за все розсаду насіння баклажану одразу висівати в окремі ємності. Можна використати пластикові стаканчики чи таблетки і горщики з торфу. Ємності для розсади треба готувати заздалегідь, враховуючи особливості культури, яка в них буде рости.

Правила посіву і температурні показники для посіву насіння баклажанів на розсаду

Висівати насіння потрібно на глибину 5-10 мм. Потім просто присипати сухим грунтом, трохи ущільнити і скропити з пульверизатора.

Ємності з насінням краще накрити плівкою або склом і виставити в приміщення, де підтримується постійна температура в +28 ° С… +30 ° С. Деякі городники радять ставити ємності на батарею, але обов’язково накривши її рушником або складеним в кілька шарів полотном, щоб не було пересихання.

Після сходження розсади ємність потрібно поставити у максимально освітлене місце, бо баклажани люблять світло.

Полив розсади баклажанів проводиться приблизно 1 раз на 5-6 днів, але добре, щоб земля промокла. Поливати краще вранці. Вода для поливу обов’язково повинна бути відстояною і теплою, десь +25 ° С.

Важливо: баклажани не люблять сусідства помідорів, тому розсади цих рослин краще тримати подалі одну від одної.

Коли баклажани (розсаду) слід пересаджувати на город чи в теплицю

Розсаду баклажанів переносити у відкритий грунт можна після того, якщо вже не буде загрози заморозків. Зазвичай в Україні починаються висаджувати розсаду наприкінці травня на початку червня в залежності від кліматичних умов кожного конкретного регіону.

У теплицю, якщо вона прогрілася, розсаду висаджують в кінці квітня – на початку травня. Якщо земля в теплиці ще прохолодна, потрібно перенести висаджування розсади. Або ж, можна прогріти приміщення обігрівачем або пролити землю окропом кілька разів. А потім між грядками покласти акумулюючу тепло чорну плівку.

Деякі городники висаджують розсаду у відкритий грунт вже після десятого травня, вкриваючи її нетканим полотном. Але тут існують ризики поморозити розсаду. Тому важливо слідкувати за погодними умовами на Вашій території. Не забувайте звірятися з Місячним календарем, щоб висаджувати розсаду баклажанів у землю в сприятливі для цього дні.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст