На якій відстані саджати гарбузи і які методи посадки

Як правило, гарбузи саджають в травні та в червні. Але перед посадкою, слід згадати основні правила вирощування гарбузів. А саме – на якій відстані саджати гарбузи і які методи посадки гарбузів можна використовувати. Як правильно зробити грядки, в залежності від того це широкорядний або квадратно-гніздовий метод посадки

Які методи посадки гарбузів можна використовувати?

Існують декілька методів посадки гарбузів, кожен з яких має свої особливості. Тому, щоб вибрати спосіб посадки, слід ознайомитися з варіантами розташування гарбузів на грядках.

Для посадки гарбуза традиційно вибирається один із способів:

 • широкорядний;
 • гніздовий.

На кожен гарбуз слід виділяти в середньому від 1 квадратного метра до 4 квадратних метрів.

Площа посадки гарбузів

 • якщо висаджуються кущові сорти гарбузів раннього достигання, тоді знадобиться менша площа для вирощування;
 • відповідно для середньоплетистих і довгоплетистих сортів гарбузів пізнього дозрівання знадобиться більші ділянки для вирощування.

Чим менша площа для вирощування гарбузів, тим меншими будуть плоди.

Фахівці звертають увагу, що

 • при вирощуванні гарбузів в регіонах з більш посушливим кліматом, відстань між гарбузами при посадці повинна бути збільшена;
 • відстань при посадці гарбузів у відкритий грунт з більш вологим кліматом, в умовах достатньої кількості води, гарбузи можна саджати ближче один до одного.

Важливо! Вибираючи метод посадки гарбузів, слід зважати на склад грунту, кліматичні умова і головне – на вид гарбуза: довгоплетисті або кущові.

На якій відстані саджати гарбузи в залежності від виду: плетистий гарбуз або кущові гарбузи

В залежності від того, які гарбузи ви плануєте посадити, слід вибирати й метод посадки.

Відстань і схема посадки плетистих гарбузів – широкорядний метод

Широкорядний метод посадки гарбузів передбачає посів насіння в рядок на певній відстані. Важливо, щоб рядки гарбузів були зорієнтовані з півдня на північ. Тому що таке спрямування грядок дозволяє максимально використовувати сонячне освітлення для інтенсивного фотосинтезу підростаючими рослинами.

Широкорядний спосіб посадки найбільше підходить для плетистих гарбузів (але не виключає можливість і для кущових). Такий спосіб посадки передбачає дотримання однієї зі схем:

 • для середньоплетистих сортів гарбуза:
  • відстань між рослинами від 75 до 140 см
  • ширина між рядками – близько 140 см;
 • для довгоплетистих сортів:
  • відстань від 150 до 200 см між кущами
  • 190-210 см – між рядами.

Така посадка передбачає велику площу для грядок гарбузів. Щоб інша земля на грядці «не гуляла» в міжрядді та по периметру грядки можна посіяти  кукурудзу.

Яка відстань і методи посадки кущових гарбузів

Варіант 1

Як один з варіантів широкорядного способу посадки кущового гарбуза можна використовувати стрічковий метод, саджаючи насіння гарбуза у 2 зближені між собою рядки.

Варіант 2 – квадратно-гніздовий метод посадки

Квадратно-гніздовий метод посадки гарбузів: копаємо лунки під насіння в кутах квадрату вибраної величини. В ці лунки висаджується кілька насінин в одну лунку – «гніздами». Завдяки такому методу посадки наші сходи будуть більш рівномірними.

Квадратно-гніздовий спосіб посадки найбільше підходить для кущових гарбузів. Які схеми можна використовувати (розміри квадратів):

 • 70×70 см
 • 80×80 см
 • 120×120 см

Найбільш раціональним способом розміщення гарбуза на ділянці є посадка в шаховому порядку. Завдяки цьому способу навіть довгоплетисті гарбузи можна садити ближче один до одного – на відстані 100 см між рослинами.

Коли саджати гарбузи у відкритий грунт, агротехнічні правила і корисні поради щодо вирощування гарбузів

Які овочі можна саджати поряд з гарбузами

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст