Розсада цвітної капусти: правила і рекомендації по вирощуванню

Цвітна капуста дедалі стає все більш популярною і, як наслідок, ми більше висаджуємо її на грядках. Вона має певні особливості вирощування, які потрібно враховувати, зважаючи на кліматичні умови регіону і час, коли потрібно отримати урожай. Розсада цвітної капусти допоможе вирощувати цю культуру і такий спосіб доречний для центральних і північних областей України. Південні регіони можуть використовувати ще й інший метод – посадка одразу в грунт.

Розсада цвітної капусти: підготовка насіння

Насіння цвітної капусти перед посівом потрібно обробити

 1. Спочатку насіння цвітної капусти на 15 хвилин треба помістити у термос з водою температурою +50ºC
 2. Потім на хвилину їх опускають в холодну воду, після чого на 12 годин замочують в розчині мікроелементів
 3. Після чого насіння потрібно ретельно промити і помістити на добу в нижній ящик холодильника.

Після такої обробки насіння підсушують і сіють по кілька штук в окремі горщики, щоб згодом не піддавати сіянці пікіруванню, яке вони погано переносять.

Розсада цвітної капусти: рекомендації по підготовці грунту для розсади

 1. На дно горщиків поміщають дренаж, потім грунт нейтральної реакції. Такий грунт складається: 4 частини низинного торфу, 1 частина коров’яку і півтори частини прілої тирси.
 2. Можна також використовувати субстрат з 10 частин перегною, 1 частини піску і 1 частини низинного торфу.
 3. Рекомендовано додати у вологий субстрат трохи золи і ретельно його перемішати.
 4. Посів цвітної капусти в грунт здійснюють на глибину в півсантиметра, після чого субстрат ущільнюють.

Розсада цвітної капусти: правила вирощування розсади

Якщо слідувати правилам догляду за сіянцями, можна отримати міцну і здорову розсаду. Такі рослини будуть готові для пересаджування у відкритий грунт.

 1. До появи сходів температура в приміщенні повинна бути в межах +18ºC… +20ºC. Коли насіння проросте, її слід знизити до +6ºC… +8ºC, помістивши розсаду якомога ближче до світла.
 2. Через 5-7 днів встановіть температурний режим в денний час на рівні +15ºC… +18ºC, а вночі  +8ºC… +10ºC. Розсада цвітної капусти, яка росте в приміщенні з дуже високою температурою (вище +22ºC), згодом може взагалі не утворювати суцвіть.
 3. Вирощування цвітної капусти і догляд за нею в розсадний період полягає в помірних поливах, регулярному розпушуванні грунту і профілактичній обробці субстрату рожевим розчином марганцівки від чорної ніжки та інших грибків.
 4. Коли у сіянців розвинеться 2-3 справжніх листочки, їх обприскують розчином 2 г борної кислоти в 1 л води, а коли у розсади додасться ще листочок-другий, сіянцям не завадить обробка розчином 5 г молібденовокислого амонію в відрі води.

Вирощування цвітної капусти не передбачає пікіровки, оскільки таку пересадку сіянці погано переносять і можуть загинути.

Також, наш сайт пропонує місячний посівний календар на кожний місяць 2022 року, в якому вказані сприятливі дні посадки для всіх рослин.

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст