Цвітна капуста дедалі стає все більш популярною і, як наслідок, ми більше висаджуємо її на грядках. Вона має певні особливості вирощування, які потрібно враховувати, зважаючи на кліматичні умови регіону і час, коли потрібно отримати урожай. Розсада цвітної капусти допоможе вирощувати цю культуру і такий спосіб доречний для центральних і північних областей України. Південні регіони можуть використовувати ще й інший метод – посадка одразу в грунт.
Розсада цвітної капусти: підготовка насіння
Насіння цвітної капусти перед посівом потрібно обробити
- Спочатку насіння цвітної капусти на 15 хвилин треба помістити у термос з водою температурою +50ºC
- Потім на хвилину їх опускають в холодну воду, після чого на 12 годин замочують в розчині мікроелементів
- Після чого насіння потрібно ретельно промити і помістити на добу в нижній ящик холодильника.
Після такої обробки насіння підсушують і сіють по кілька штук в окремі горщики, щоб згодом не піддавати сіянці пікіруванню, яке вони погано переносять.
Розсада цвітної капусти: рекомендації по підготовці грунту для розсади
- На дно горщиків поміщають дренаж, потім грунт нейтральної реакції. Такий грунт складається: 4 частини низинного торфу, 1 частина коров’яку і півтори частини прілої тирси.
- Можна також використовувати субстрат з 10 частин перегною, 1 частини піску і 1 частини низинного торфу.
- Рекомендовано додати у вологий субстрат трохи золи і ретельно його перемішати.
- Посів цвітної капусти в грунт здійснюють на глибину в півсантиметра, після чого субстрат ущільнюють.
Розсада цвітної капусти: правила вирощування розсади
Якщо слідувати правилам догляду за сіянцями, можна отримати міцну і здорову розсаду. Такі рослини будуть готові для пересаджування у відкритий грунт.
- До появи сходів температура в приміщенні повинна бути в межах +18ºC… +20ºC. Коли насіння проросте, її слід знизити до +6ºC… +8ºC, помістивши розсаду якомога ближче до світла.
- Через 5-7 днів встановіть температурний режим в денний час на рівні +15ºC… +18ºC, а вночі +8ºC… +10ºC. Розсада цвітної капусти, яка росте в приміщенні з дуже високою температурою (вище +22ºC), згодом може взагалі не утворювати суцвіть.
- Вирощування цвітної капусти і догляд за нею в розсадний період полягає в помірних поливах, регулярному розпушуванні грунту і профілактичній обробці субстрату рожевим розчином марганцівки від чорної ніжки та інших грибків.
- Коли у сіянців розвинеться 2-3 справжніх листочки, їх обприскують розчином 2 г борної кислоти в 1 л води, а коли у розсади додасться ще листочок-другий, сіянцям не завадить обробка розчином 5 г молібденовокислого амонію в відрі води.
Вирощування цвітної капусти не передбачає пікіровки, оскільки таку пересадку сіянці погано переносять і можуть загинути.
Також, наш сайт пропонує місячний посівний календар на кожний місяць 2022 року, в якому вказані сприятливі дні посадки для всіх рослин.