Полуниця одна з улюблених ягід. Щоб полуниця дала гарний урожай, догляд навесні повинен бути ретельним. Якщо виконувати нескладні правила, можна очікувати, що через півтора-два місяці у вас буде соковита і смачна ягода.
Полуниця, догляд навесні, що потрібно перевірити
Навесні після сходу снігу і коли пригріє сонечко, потрібно перевірити як перенесли зиму кущики полуниці, чи не померзли. Потім потрібно провести прибирання полуничних грядок. Видаляємо сухе листя і торішні вусики. Потрібно обприскувати рослини 1% -ною бордоською рідиною, або розчином мідного купоросу.
Щоб кущі краще розвивалися, їх потрібно убезпечити від температурних перепадів, коли вдень температура може досягати +15°C, а вночі іноді і 0°C. Для цього можна використати агроволокно чи плівку. Якщо є можливість, полуницю краще вкривати агроволокном – воно пропускає вологу, утримує тепло, пропускає підживлення, яку вносимо у вигляді рідини, але не дозволяє бур’яну прориватися на поверхню. Агроволокно можна натягувати як до висадки полуниці, так і після, його можна не знімати на зиму. Один шмат агроволокна може слугувати декілька років.
Грядки полуниці можна захистити від холоду мульчуванням. Але пам’ятаємо, коли мульчуємо – на зиму не можна залишати мульчу, бо вона зіпсує і окислить грунт.
Для мульчування можна використати: солому, маленькі гілочки, хвою, торф. Мульчування дозволить не так часто проводити прополку, буде економити час і сили на розпушування, дасть можливість збирати чисті ягоди.
Підживлення полуниці на весні та догляд за ягодою: види добрив, рецепти
Для отримання гарного врожаю, навесні рекомендовано вносити добрива. Приблизно в середині квітня з’являться перші листочки, в цей час необхідно вносити азотовмісні добрива.
Декілька варіантів добрив для полуниці:
- Розчин із 2 стаканів коров’яка 1 ст. ложки сульфату амонію на 10 літрів води. Під кожний кущ полуниці потрібно вилити 1 літр готового розчину.
- Слід взяти 1 столову ложку нітроамофоски й розчинити в 10 літрах води. Під кожен кущ потрібно лити пів літра.
- Розчин з 1 л курячого посліду або коров’яку і 10 л води. Також лийте по півлітра під кожен кущ.
Коли на кущах полуниці будуть перші бутони, додайте добрива, що мають калій.
- ще один вид добрив: 1 чайну ложку калійної селітри розводимо в 10 літрах води й виливаємо півлітра розчину під кожен кущ.
Полуниця, догляд навесні, полив та розпушування землі
До того, як полуниця почне цвісти, поливати її треба 1 раз в тиждень. Раз на два тижні потрібно розпушувати землю і виривати бур’яни.
Під час розпушування, потрібно трохи підгортати кущі, щоб стимулювати розвиток додаткових коренів. До кінця травня ще можуть бути заморозки, тому на ніч рослини накриваємо агроволокном.
Під час цвітіння полуниці треба виконувати прості правила
Під час цвітіння полуниці, продовжуємо прополювати бур’яни, але вже не підживлюємо рослини і припиняємо використовувати засоби від комах. В цей період можна використати народні засоби боротьби з комахами. Наприклад, якщо Ви помітили довгоносика, можна боротися за допомогою настоянки часнику, гірчиці, тютюнового пилу.
Навесні полуниця активно пускає вуса. На тих рослинах, які Ви плануєте залишити як маточні, ці пагони залишаємо. На тих кущах полуниці, з яких планується зібрати урожай ягід – видаляємо нові вуса.