ГоловнаСад та городПолив рослин у спеку

Полив рослин у спеку

Спека продовжує крокувати Україною. Тому дуже важливо проводити поли рослин у спеку, згідно правил та враховуючи особливості рослин і властивості грунту.

Полив рослин у спеку: основні правила

Досвідчені аграрії радять не поливати рослини, а проливати. Тобто полити перший раз, згодом другий, третій…

  1. Чим важче грунт, чим більше в ньому глини, тим менше слід поливати рослини. А щодо піщаних ґрунтів – навпаки, потрібно рясно проливати посадки
  2. Після проливу, необхідно розпушити верхній шар ґрунту, ліквідувати тріщини в землі. А ще краще замульчувати його: торфом, посіченою травою або перемеленої корою. Таким чином, вода дійде до коренів і не випарується. Цей агротехнічний прийом називається «метод закриття вологи при поливі рослин».
  3. Якщо Ви полили дерево і воно стоїть у воді, це теж досить погано для кореневої системи. По-перше, корені не зможуть дихати, по-друге, на верхньому шарі ґрунту живуть корисні мікроорганізми – аеробні бактерії, які через нестачу кисню почнуть гинути. Ситуація, коли вода не проходить у землю а дуже довго, часом, декілька днів, тримається на поверхні, характерна для глинистих ґрунтів чи, коли ґрунтова вода близько підходить до поверхні.

Полив рослин у спеку: поради щодо поливу деяких рослин

Полив огірків

Рясний полив методом дощування прямо під коріння. Дощування проводимо рано вранці чи пізно ввечері.

Важливо: не допускайте оголення коренів.

Полив капусти

Рясний полив під корінь. Перед збором урожаю рясний полив потрібно скоротити, щоб качани не порепалися.

Полив помідорів

Томати потребують помірного поливу під корінь. Треба слідкувати за рослиною, бо, якщо помідор пересушити під час цвітіння, то опадатиме зав’язь. У період дозрівання томатів, полив потрібно зменшити, щоб плоди не стали водянистими на смак.

Полив моркви і буряка

Рясний полив після сходження насіння. Сходи моркви і буряка потрібно поливати лійкою з розпилювачем-насадкою.

Морква через суху погоду чи надмірний полив буде тріскатися.

Буряк досвідчені городники радять іноді поливати підсоленою водою: 1 столова ложка солі на відро води.

Полив кабачків та гарбузів

Поливаємо рідко –  1-2 рази на місяць. Проливати грунт треба як слід – не менше 2 відер на одну рослину. Після підгортання потрібно припинити полив на 3-4 тижні.

За 4 тижня до збору врожаю потрібно взагалі припинити полив.

Полив часнику і цибулі

Полива проводиться досить рідко – один раз на 5-7 днів. Незадовго до збору врожаю полив потрібно припинити, інакше часник і цибуля будуть погано зберігатися.

Це базовий розпорядок поливу, але потрібно враховувати особливості клімату у Вашому регіоні, властивості ґрунту та погодні умови.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст