ГоловнаСад та городПідживлення полуниці навесні, які добрива варто використовувати

Підживлення полуниці навесні, які добрива варто використовувати

Як тільки підсохне земля, потрібно починати доглядати за грядками полуниці. Після зими, кущики ягоди можна привести до ладу. Підживлення полуниці навесні необхідно проводити під час першого розпушування. Фахівці порадили, які добрива варто використовувати під час першого підживлення. Перше весняне підживлення полуниці повинно містити у великій кількості азот, який необхідний для активного нарощування зеленої маси. Добрива застосовують як мінеральні, так і органічні.

Підживлення полуниці навесні, які мінеральні добрива варто використовувати

З мінеральних добрив варто використовувати сечовину і аміачну селітру.

Сечовина (або карбамід)

це гранульоване добриво, в якому міститься 46% азоту. Таким чином, це саме концентроване азотне добриво, що вноситься під садово-городні культури.

Пропорції для підживлення:

13-20 г сечовини на 1 квадратний метр, занурюється у глибину на 7-8 см.

Аміачна селітра

діє швидко і потужно, але застосовувати її слід обережно, щоб не нашкодити рослинам, і для позакореневого підживлення цей препарат не підходь. В аміачну селітру входить азот в кількості від 26% до 34,4%. Також, до складу входить сірка (3-14%), вона “відповідає” за засвоєння рослинами азоту.

Пропорції для підживлення:

10 г селітри на 1 квадратний метр, розкладати слід в міжряддях глибиною 10 см і засипають грунтом. Якщо є добриво для полуниці, потрібно розводити згідно інструкції.

Підживлення полуниці навесні, які органічні добрива варто використовувати

Найкраще для першого весняного підживлення полуниці варто використовувати курячий послід і компост.

Добриво з курячого посліду

1 л курчого посліду потрібно розвести у 10 л води, накрити ємність і дати розчину настоятися. Через 3 дні добриво готове. З готового розчину беремо 1 л розводимо у 4-5 л води (щоб добриво було менш концентроване). Цим розведеним розчином з курячого посліду потрібно поливати з розрахунку 0,5 л на кожен кущ полуниці.

Компост

– незамінне органічне добриво практично для всіх рослин.

Якщо Ви вирішили використовувати компост, то просто розкладіть його навколо кожного куща полуниці. Він одночасно послужить і добривом, і мульчею.

Підживлення полуниці навесні під час появи бутонів

Коли полуниця викине бутони перед цвітінням, потрібно провести ще одне підживленням. В цей час рослині особливо потрібен калій. Тому можна провести підживлення полуниці калійною селітрою. Для цього в 10 літрах води розводиться 1 чайна ложка селітри. Вносити під кожен кущ по 0,5 л розчину.

Як органічне добриво можна використати золу. Її просто рівномірно насипати під кущі полуниці. Зола не тільки наситить грунт корисними макроелементами, а й захистить полуницю від грибкових захворювань.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст