Урожай городини багато в чому залежить від родючості грунту. Щоб підвищити якість грунту і, щоб зросли врожаї, можна проводити підживлення органічними добривами за народними рецептами. Основа складність в цих рецептах може виникнути лише в тому, щоб знайти бочку на 200 літрів
Рецепт настою для підживлення з бражкою
Це добре готуємо в два етапи: настій і бражку
Приготування настою
У 200-літрову ємність (бочку) складаємо:
- деревна зола 1 лопата;
- ній або курячий послід – піввідра;
- гнила солома або опале листя – 1 відро;
- лопату просто садової землі;
- бражка – 3 літри.
Як приготувати бражку для добрива
Потрібно взяти нехлоровану воду – з криниці, джерела і на 3 літри
- цукор – 5 столових ложок;
- дрібка дріжджів.
Складаємо цукор і дріжджі в трилітрову банку і заливаємо трохи теплою водою, розмішуємо і залишаємо настоюватися. Бродити ця суміш повинна 2-3 доби і потім цю бражку треба вилити у діжку. Якщо після бродіння немає можливості одразу перелити в діжку, тримайте бражку в холодильнику, тому що її користь тільки поки вона не закисла.
Потім вся ця суміш з бражкою в діжці повинна настоюватися протягом тижня. Періодично її потрібно перемішувати.
- Перед тим, як використовувати цей настій, його треба розбавити в пропорції 1 до 10.
Органічні добрива для підживлення з бур’яну, свіжого гною та курячого посліду
Плануючи виготовляти ці добрива, слід пам’ятати, що вони мають специфічний запах. Тому діжку, в якій буде готуватися краще поставити подалі від будинку
Рецепт добрива з бур’яну
У 200 літрову бочку складаємо бур’ян, який вирвали на городі, на 2/3 бочки. Ще можна додати 2 лопати золи. Заливаємо все це водою і зверху закриваємо плівкою. Цю суміш треба настоювати два тижні. Перед відживлення цей настій треба розводити водою 1 до 10.
Рецепт добрива з гною
У 200 літрову діжку закладаю свіжий гній, 1/3 бочки. Далі слід залити водою і можна прикрити гілками. Настоювати це добриво треба протягом двох тижнів. Як і в попередніх рецептах, слід розводити водою – на 10 літрове відро 1 літр настою.
Підживлення органічними добривами з курячого посліду
Найзручніше брати 200 літрову діжку. В неї на 1/3 закладаємо курячий послід і доливаємо до верху водою. Настоювати добриво з курячого посліду треба два тижні. Це органічне добриво являється основою і перед використанням треба розбавляти водою в пропорції 1 до 20.
Рецепти органічних добрив
Даний вид підживлення – органічний, гарний тим, що всі складові знаходяться у нас на обійсті. І в нас виростає органічно чиста городина.
Кропива, як органічне добриво для рослин
Органічне добриво з кульбаб: простий рецепт настоянки для підживлення