ГоловнаСад та городПідживлення малини восени

Підживлення малини восени

Початок осені, крім збору урожаю, вимагає часу для додаткового догляду за рослинами та підготовки їх до зимування. Підживлення малини восени – важлива агротехнічна процедура, завдяки якій наступного сезону Ви можете отримати гарний урожай цієї смачної ягоди.

Підживлення малини восени, які добрива краще використовувати

Досвідчені садоводи радять восени використовувати органічні добрива тому, що вони містять багато мікроелементів, необхідних малині. Органічні добрива чудово засвоюються і позитивно впливають на урожайність.

Найбільш ефективні органічні добрива для осіннього підживлення малини

  • перепрілий гній. Він надасть рослині сили під час весняного росту. А взимку – буде ефективно зігрівати коріння від морозів. Гній слід використовувати із розрахунку на 1 кв. метр 6 кг;
  • перепрілий компост. Цей вид добрива за ефективністю не поступається гною. Компост не тільки насичує грунт цінними елементами, але і знезаражує його від шкідників. Хороший компост виходить з бур’янів з городу, листя, овочевих відходів;
  • торф. Торф містить не таку велику кількість речовин, проте значно покращує структуру ґрунту, що також дуже важливо для врожайності;
  • пташиний послід (краще курячий). Його слід використовувати в рідкому стані, рівномірно розподіляючи по необхідної площі малиннику.

Підживлення малини восени, як розрахувати кількість добрива

За період літнього інтенсивного росту і плодоношення, кущі малини споживають з ґрунту значну кількість поживних речовин. Їх нестача призводить до погіршення розвитку рослини і зниження врожаю наступного року. тому так важливо проводити підживлення восени. Розрахунок кількості добрив робимо, оглядаючи кущі малини.

Якщо кущ малини має досить міцні пагони висотою 2 м, а кількість зібраних ягід сягає до 1,5 кг, то Ви підживлювали його правильно. При поганому урожаї, кількість добрива потрібно вносити у збільшеному обсязі. Також, дуже бажано, проводити підживлення частіше.

Важливим восени буде обрізка малини.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст