Зола – перевірений багатьма роками продукт підживлення часнику влітку. Для натурального городництва, рекомендується органічне підживлення рослин. Можна використовувати звичайний дерев’яний чи трав’яний попіл.
Підживлення часнику органічними добривами: зола, як використовувати суху
В золі міститься цілий комплекс цінних мінеральних солей і майже повністю відсутній азот. Продукт вносять в сухому або рідкому вигляді. Припудрювання попелом навколо рослин і в міжряддях – це ще й профілактика розвитку грибкових хвороб.
Розсипте золу з розрахунку 2-3 склянки на погонний метр і проведіть плановий глибокий полив. Або ж пролийте плантацію зольним настоєм, приготованим шляхом настоювання півлітрової банки просіяного попелу в стандартному відрі води протягом 2 діб. Перед використанням розчин не проціджують, а енергійно збовтують.
Підживлення часнику органічними добривами: зола вноситься у рідкому вигляді
Рідке добриво краще засвоюється після поливу відстояною м’якою водою кімнатної температури. Природно, що внесення добрив під час вегетації часнику не може замінити якісну заправку грядок перепрілої органікою і мінеральними речовинами, так як дана овочева культура добре плодоносить тільки на добре структурованих родючих ґрунтах. Зате, підгодовуючи часник навесні і влітку правильно, ви можете розраховувати на збільшення розмірів цибулин, які можна буде використовувати в кулінарії.