Липень несе багато роботи в саду та на городі. Господині стикаються з проблемою – чому в липні жовтіє часник і що робити в такій ситуації? Коротке пояснення від фахівців допоможе розібратися з цим питанням
Причини пожовтіння стрілок часнику
Якщо Ви помітили, що часник більше не утворює нових листків, перо жовтіє і лягає на землю, а на збережених стрілках лопається «сорочка», то все це говорить про те, що часник дозрів і його пора викопувати.
Надземна частина у цих рослин не дуже довговічна і починає відмирати вже в другій половині літа. При цьому поживні речовини переходять з листя в цибулини. До речі, коріння теж відмирають. Нинішнім спекотним літом цей природний процес просто почався трохи раніше звичайного, особливо якщо часник садили дрібними зубками.
Чому в липні жовтіє часник і що робити: збір урожаю
Відкладати прибирання часнику, якщо його цибулиння жовтіє, не варто. Тому що на наступному етапі дозрівання оболонка цибулини лопне. Такий часник не зможе добре зберігатися.
Викопаний часник потрібно підсушити разом з бадиллям спочатку на сонці, а потім – під навісом. Коли стебла добре висохнуть, їх обрізають.
Якщо часник буде зберігатися розсипом, то потрібна обрізка коротша: 2-3 см, а якщо його будуть пов’язувати в пучки, то можна залишити кінчики довшими: до 5 см.