На глинистому грунті важко вирощувати рослини. Він не дуже поживний, в нього важко проникнути корисним речовинам для рослин. Надлишкова вода може застоюватися на поверхні, викликаючи гниття. Звичайно, такі грунти можна поліпшувати за допомогою агротехнологій. Щоб зробити присадибну ділянку красивою, можна висадити рослини, підходящі для глинистого грунту.
Підходящі рослини для глинистого грунту: характеристика грунту
Всі грунти мають певні характеристики і ознаки. Глинистий грунт не виключення. Його характеризують певні фактори.
- Сильно затримує воду в не пропускає вологу скрізь себе у нижчі шари.
- Грунт довше залишається вологим, що не призводить до пересихання рослин.
- Погано прогрівається сонцем.
- Може бути родючим, якщо правильно обробляти.
Підходящі рослини для глинистого грунту: як поліпшити якість землі
Існують агротехнології, які дозволяють покращити якість грунту, його родючість. При підготовці грядок для овочів, використовуються такі ж методи, які будуть в нагоді і для підготовки ділянки для оздоблення саду.
Поради, як покращити глинистий грунт
- Навесні, коли Ви будете готувати грядки і перекопувати, додавайте у глинистий грунт розпушувачі – шкарлупки насіння чи грачихи, золу, краще після спалення кукурудзи і соняшника.
- Восени бажано додавати органічні добрива: коров’як, кінський гній, компост з рослин.
- При висадці дерев у яму бажано додати пісок чи перепрівшу тирсу – це буде своєрідним дренажем.
- На вільних ділянках можна садити однолітні рослини – фацелія, люпин. Тобто ті, які добре переносять багато вологи.
Підходящі рослини для глинистого грунту, які будуть добре рости і квітувати
Бадан товстолистий
Це вічнозелена багаторічна рослина висотою приблизно півметра. Бадан має яскраве суцвіття і велике листя. Самі квітки можуть мати відтінок від білого до темно-рожевого кольору. Дуже ефектно буде виглядати на Вашій ділянці на тлі води чи каменю. Ця рослина добре переносить напівтінь. Опавше листя бадану потім захищає його корінь, як мульча, що дозволяє утримувати вологу і не даючи ґрунту перенасичуватись водою. Бадан пригнічує ріст бур’яну. З листя Бадану можна готувати цікавий на смак чай.
Жимолость кучерява
Жимолость – це декоративний чагарник, який у висоту може вирости до 2 метрів. Підійде для декоративного вертикального озеленення. Квітки деяких сортів мають приємний аромат. За забарвленням бувають рожевого, оранжево-жовтого і білого кольорів. До пізньої осені жимолость буде радувати яскраво-червоними плодами, але неїстівними. Жимолость може рости в найнесприятливіших умовах, тому ця рослина добре підійде для складних для проростання грунтів.
Манжетка м’яка
Багаторічна трав’яниста рослина з коротким корневищем. Висота може досягати 30 см, квітування відбувається все літо – з червня по серпень. Виділяє цю рослину – красиве листя лійкоподібної форми. Манжетка м’яка потребує постійної вологи. Під кущами не ростуть бур’яни.
Гарним вибором для глинистих грунтів буде висаджувати: кореопсис, бузок, папороть, медуницю, спірею.
Для пересадки і розрідження рослин кущового типу, можна скористатися порадими як це правильно робити, а місячний календар підкаже сприятливі дні для садових робіт згідно фази Місяця.