З середини осені і майже до самої зими проводяться посадки озимих культур. Зазвичай посадка культур під зиму проводять з середини жовтня по кінець листопада. Проте, слід зважати на погодні умови і кліматичні особливості регіону. Озима посадка моркви також проводиться згідно агротехнічних правил. Перед тим, як планувати висівання насіння моркви під зиму, треба знати температурні показники і основні агротехнічні правила.
Озима посадка моркви: основні правила і народні прикмети
Існують народні прикмети, які можуть допомогти у плануванні посадки озимої моркви. Наші предки починали сіяти моркву восени, коли вдаряли перші морози, які проморожували грунт. Ця народна прикмета перегукується з агротехнічними рекомендаціями. Важливо сіяти у підмерзлу землю, тому що при потеплінні, насіння може почати проростати, а потім знову вдарять морози – і озима посадки моркви загине.
Існує простий спосіб, як дізнатися, що земля готова приймати насіння. В народі здавна це називалося сіяти «по черепку». Треба взяти грубку землі і кинути її. Якщо грудка розпадеться на дрібні шматки, значить земля промерзла і готова для озимої посадки. Якщо ж вона залишилася такою ж грудкою, то садити під зиму ще рано – земля ще тепла і тримає форму.
Озима посадка моркви: температурні показники
Аграрії враховують народне знання щодо посадок. Але вони рекомендують і зважати на температурні показники для озимої посадки моркви.
Озима посадка моркви повинна проводиться, коли температурні показники мають значення:
- середньодобова температура повітря складає від 0° C … + 2 ° C;
- нічна температура (протягом не менше 3-5 ночей) -2 … 3 ° C;
- шар грунту повинен промерзнути вглиб до 5-7 см.
Важливий фактор для посадки моркви під зиму – відсутність дощів протягом кількох діб. Тобто, коли планується посадка, на лопату чи на сапку не повинн налипти земля. Інакше перезволоження грунту призведе до загнивання насіння.
Сприятливі дні для посіву моркви підкаже Місячний календар городника на листопад 2019 року.
Норми внесення насіння моркви восени
Кількість насінин моркви в 1 г міститься від 7000 до 13 000 насінин. Фахівці рекомендують восени використовувати на 20% посівного матеріалу більше, ніж при весняному посів.
Норма висіву насіння на 1 сотку — від 5 до 25-30 г, на 1 м2 — від 0.5 до 0.8 м