Головна Сад та город Осіння посадка тюльпанів: поради фахівців, на що звертати увагу

Осіння посадка тюльпанів: поради фахівців, на що звертати увагу

Поради фахівців, на що звертати увагу під час висадки цибулин восени під зиму, будуть в пригоді для озимої посадки цибулин тюльпанів. Осіння посадка тюльпанів не складна, просто треба слідувати простим правилам і рекомендаціям.

Осіння посадка тюльпанів: важливі фактори для озимої посадки

Посадковий матеріал. Важливо правильно і ретельно вибирати посадковий матеріал. Якщо Ви купуєте цибулини тюльпанів, потрібно ретельно перевірити, щоб вони були цілими і неушкодженими. На цибулинах не повинно бути ні плісняви, ні гниття, вона повинна бути сухою.

Час для посадки. Не менш важливим за вибір посадкового матеріалу, являється правильний вибір часу осадки. Адже, якщо посадка буде проведена несвоєчасно, квіти можуть надто швидко почати розвиватися і прийдешні морози можуть їх знищити. Посадку тюльпанів проводять з вересня і до початку листопада.

Температура грунту, в який висаджуються цибулини тюльпанів, повинна бути у параметрах +6°С… +10°С. Якщо правильно провести посадку, то цибулини зможуть укорінитися і навесні з потеплінням підуть в ріст.

Як правильно підготувати ділянку для осінньої посадки тюльпанів

  1. Приблизно до за 2-4 тижні до посадки, слід перекопати грунт і внести добрива: азот, фосфат, калій. Або внести компост у пропорції 2 відра на 1 квадратний метр і потім треба додати 15-20 г суперфосфату.
  2. Тюльпани віддають перевагу світлій місцевості. Не можна саджати їх у надто вологий грунт, інакше цибулини будуть гнити.
  3. Щоб знезаразити цибулини перед посадкою, треба їх протравити у розчині марганцю протягом півтора-двох годин. Розчин готуємо 3 г марганцю на 10 літрів води. Або ж цибулини можна обробити спеціальним препаратами, призначеними для цього.
  4. Після обробки цибулин, їх просушують і можна висаджувати.

Осіння посадка тюльпанів: поради фахівців, на що звертати увагу
Тюльпани – окраса саду

Осіння посадка тюльпанів: основні правила посадки цибулин тюльпанів восени

  1. Садять цибулини у лунки глибиною 3 розміри самої цибулини. Відстань між посадковими лунками повинна бути близько 7-10 сантиметрів одна від одної.
  2. Перед зануренням цибулини у лунку варто покласти кілька ложок золи.
  3. Примхи погоди не завжди можна передбачити. Тому, якщо несподівано будуть заморозки, висаджені цибулини тюльпанів можна прикрити листям або агроволокном.
  4. Щоб вберегти висаджені тюльпани від мишей, можна присипати посадки гірчичним порошком, чорним перцем, які треба просто присипати посадки зверху.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами