ГоловнаСад та городКоли викопувати і як зберігати цибулини квітів: тюльпанів, гіацинтів, нарцисів

Коли викопувати і як зберігати цибулини квітів: тюльпанів, гіацинтів, нарцисів

Корисні поради від флористів допоможуть нам краще доглядати за своїми улюбленцями в саду і на клумбах. Фахівці розповіли, коли викопувати і як зберігати цибулини квітів. Ви дізнаєтесь, як зберігати цибулини тюльпанів, гіацинтів, нарцисів. Тому що краса нашого саду наступного за сезону багато в чому залежить, як ми цьогоріч потурбувалися про посадковий матеріал.

Коли викопувати і як зберігати цибулини квітів тюльпанів

Коли викопувати і як зберігати цибулини квітів: тюльпанів, гіацинтів, нарцисів
Тюльпани викопують, коли пожовтіє листя

Є кілька термінів для викопування тюльпанів. Якому віддати перевагу квітникарі обирають самостійно. Якщо викопувати тюльпани у серпні, тоді важко знайти цибулини у землі. Тому багато квітникарів збирають цибулини після цвітіння, коли наземна частина квітки пожовтіє. Орієнтовно – кінець червня – початок липня.

Як правильно зберігати посадковий матеріал тюльпанів

Для правильного зберігання потрібно відділити материнський посадковий матеріал від діток. Потім цибулини тюльпанів просушують протягом 2-3 днів. Для цього треба розкласти цибулини у добре провітрюваному місці. Важливо: не можна, щоб на цибулини попадало пряме сонячне повітря.

Просушений посадковий матеріал треба очистити від зайвого лушпиння і залишку корінців. Для знезараження можна опустити цибулини у розчин марганцю рожевого кольору на півгодини.

Після підготовчих маніпуляцій, цибулини тюльпанів треба скласти у прохолодному, сухому приміщенні, де гарне провітрювання. Якщо посадковий матеріал зібрати і зберігати як зазначено, цибулини тюльпанів пролежать до весняної посадки.

Гіацинт: коли викопувати і як зберігати цибулини цих квітів

Коли викопувати і як зберігати цибулини квітів: тюльпанів, гіацинтів, нарцисів
Як і коли викопувати і зберігати гіацинти

Цибулини гіацинтів прийнято викопувати в середині літа. До цього часу вони  вже відцвітуть і їх листя пожовтіє і посохне. Викопані цибулини квітів потрібно промити під проточною водою. Так легше вибракувати неякісний посівний матеріал.

Для зберігання цибулин гіацинтів потрібно провести підготовчу роботу.

Спочатку цибулини просушують у затіненому місці, де добре провітрювання.

Потім цибулини гіацинтів треба очистити від лушпиння і залишків коріння і скласти у ящики.

Ще один варіант зберігання: скласти цибулини гіацинтів у контейнери, паперові пакети або мішки з тканини.

Гіацинти зберігати слід в перші місяць-півтора у приміщенні з низькою вологістю і температурою +23°С… +25°С. Пізніше, цибулини гіацинтів до висадки весні слід зберігати при температурі не більше за +17°С.

Коли викопувати і як зберігати нарциси

Коли викопувати і як зберігати цибулини квітів: тюльпанів, гіацинтів, нарцисів
Нарциси тривалий час можуть рости на одному місці

Нарциси досить невибагливі квіти, які можуть рости на одному місці до п’яти років. Свідченням того, що нарциси потрібно пересаджуванні, слугує велике розростання куща квітки. Інакше нарциси будуть погано цвісти, а то й взагалі зникнуть квітки.

Викопувати нарциси прийнято після того, як висохло листя. Орієнтовні терміни викопування  нарцисів – з кінця липня до середини серпня.

Після викопування, цибулинки нарцисів треба стряхнути від землі і покласти просохнути у добре провітрюваному приміщенні. Треба слідкувати, щоб на посадковий матеріал не потрапляло прямо сонячне проміння. Просушка триває 2-3 тижні, періодично цибулинки треба перегортати.

Завершивши просушку, потрібно вибракувати всіх хворі і некондиційні цибулини, а здорові обробити розчином марганцівки.

Посадковий матеріал нарцисів слід зберігати до посадки навесні у провітрюваному приміщенні при температурі +17°С.

Корисні поради

Перед посадкою цибулини будь-яких квітів, з насінням – цибулинами, слід провести закалювання. Для цього за кілька днів до посадки, посадковий матеріал витримують при температурі, близької до вуличної. Так насіння загартується і легше адаптується до зовнішнього середовища.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст