ГоловнаСад та городОднорічні квіти для клумби, які цвітуть все літо

Однорічні квіти для клумби, які цвітуть все літо

Скоро вже настає весна і ми починаємо планувати, які однорічні і багаторічні квіти вибрати для клумби, які цвітуть все літо. Низькорослі квіти для клумб, квітучі все літо або більшу його частину, стануть окрасою присадибної ділянки. Важливо зрозуміти критерії їх підбору, способи посадки, переглянути варіанти оформлення вражаюче красивих клумб.

Однорічні квіти для клумби, які цвітуть все літо, як вибрати рослини

Види і сорти низькорослих рослин для клумби, які цвітуть все літо

Низькорослими вважають рослини з висотою стебла до 30 см. Для краси клумби флористи радять формувати як з одного різновиду таких кольорів, так і з використанням декількох видів. Чудово виглядають влітку багатоярусні композиції з мініатюрними квітучими екземплярами, і бордюри з окантовкою з компактних кущиків.

Садівники і флористи вважають кращим варіантом прикраси своїх ділянок однорічні невисокі квіти для клумби, які:

  • швидко (в сезон висадки) дозволяють облагородити територію створенням прекрасної композиції;
  • мають неймовірну кількість різновидів, що дає можливість підібрати екземпляри для будь-яких зон на ділянці: сонячних і тінистих, посушливих і перезволожених, з родючим грунтом і бідним;
  • не потребують особливого догляду, підживлення, частого поливу влітку;
  • дають простір творчим натурам для захоплюючих експериментів з щорічним оновленням садового дизайну.

Однорічні квіти для клумби, які цвітуть все літо, рекомендації флористів

Фахівці порекомендували перелік певних невибагливих однолітніх квітів, виростити які під силу навіть починаючим садоводам

Портулак

Однорічні квіти для клумби, які цвітуть все літо
Портулак – невибаглива квітка, яка добре живе на різних грунтах

Це одна з найкрасивіших однорічних низькорослих квітів для клумби. Стеблі портулака соковиті пагони зі своєрідними листочками, схожими на м’ясисті хвоїнки, утворюють суцільний килим, вкриваючи землю. Численні квітки різних тонів можуть бути простими і махровими, що залежить від сорту. Найбільш популярні махрові види, розпускати бутони на початку літа і декоративні – до осінніх заморозків:

  • каламбур;
  • крем;
  • манго;
  • Фламенко.

Портулак – невибагливий, легко приживається на піщаній, кам’янистому ґрунті, не потребує підживлення, частого полива. Але сонце йому необхідно: в тіні пагони витягуються, стоншуються, квітка втрачає привабливість

Чорнобривці

Однорічні квіти для клумби, які цвітуть все літо
Чорнобривці – гарна однолітня квітка для клумби і бордюра

Дуже невибаглива низькорослий квітка, виростити який зможе і дитина. Чорнобривцям не потрібно специфічна грунт, регулярний полив. Але при всій своїй невибагливості, вони демонструють відмінні декоративні якості, що зустрічається нечасто. З перших днів літа до осінніх заморозків радують яскравими квітками різноманітного забарвлення теплих тонів, що робить клумбу «сонячною» навіть у негоду.

Однорічні квіти для клумби, які цвітуть все літо, приклади довгоквітуючих рослин

Лобелія

Однорічні квіти для клумби, які цвітуть все літо
Ніжна Лобелія – прикраса саду

Ці пурпурні, білі, а частіше сині низькорослі квіти, цілком підходять для клумби, що оживає на початку літа і квітує до жовтня. Кулеподібні мініатюрні (10-20 см) кущики лобелії люблять сонячні місця з пухкої, але не дуже родючим грунтом типу суглинків. У догляді важливий своєчасний полив, особливо в спеку; земля під лобелією повинна бути постійно вологою.

Кальцеолярія

Однорічні квіти для клумби, які цвітуть все літо
Екзотична Кальцеолярія надасть шарму будь-якій клумбі

Незвичайна низькоросла рослина, яка прикрасить клумбу в затіненому місці. Кальцеолярія не просто рослина, що добре переносить затінені ділянки – пряме сонячне освітлення їй взагалі протипоказано. Ця екзотична квітка любить високу вологість грунту, але поливати її слід з обережністю: при попаданні води на оксамитові листочки вони істотно втрачають декоративність.

Іберіс

Однорічники на клумбах для літнього цвітіння
Ніжні іберіси чудовий бордюр і прекрасна прикраса клумб

Дуже підходяща рослина, адже вона однаково добре росте на сонці і в тінистому місці, грунт любить легкий, повітропроникний. Має невеликі ароматні, частіше білосніжні суцвіття, але є сорти з рожевого, кармінного, лилового забарвленням. Цвітіння триває два місяці, починаючи з травня. Чудово поєднується в комбінованих квітниках. Наприклад, сусідство білого іберису і дрібних червоних квітів гвоздики для клумби – вельми виграшний варіант.

Гвоздика однорічна (китайська)

Однорічники для літнього цвітіння
Гвоздика китайська має неймовірні кольори і відтінки

Чарівна сусідка іберісу може порадувати не тільки червоними, а й рожевими, білими, пурпуровими квітами, які мають приємний аромат. Любить сонце, стійка до заморозків.

Плануючи висаджувати квіти на клумбу, потрібно враховувати тип грунту, щоб мати чудову природну прикрасу присадибної ділянки.

Для планування робіт на клумбах в пригоді стане Місячний календар садівника на 2023 рік, який вказує сприятливі дні, коли краще садити квіти, дерева та кущі за місячними фазами та знаком зодіаку.

Квіти, які підходять для піщаних грунтів

На глинистому грунті можуть рости певні види рослин, які непогано почуваються

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст