ГоловнаСад та городЯких речовин не вистачає рослинам: ознаки, за якими можна з’ясувати, чим підживлювати...

Інколи ми бачимо, що наші рослини хворіють, але не завжди знаємо причину. Дана стаття розповідає про основні ознаки, за якими можна з’ясувати, чим підживлювати овочі і яких речовин не вистачає рослинам. Розуміючи саме якого елементу не вистачає, значно легше цьому зарадити, провівши правильне і необхідне підживлення овочів, підібравши правильні добрива.

Яких речовин не вистачає рослинам: візуальні ознаки

Добрива для підживлення овочів, на які вказують візуальні ознаки нестачі речовин
Візуальні ознаки нестачі мікроелементів

Завдяки опису, можна зрозуміти, яких саме елементів не вистачає овочам і фруктам. Завдяки чому, можна буде підібрати правильний склад добрива для проведення підживлення.

Фосфор

При нестачі фосфору листя рослини набуде червоно-бурого кольору. Як правило нестача фосфору стається на етапі цвітіння чи одразу після його завершення. Наявність фосфору важлива, адже він сприяє зав’язі плодів.

Тому, якщо ви помітили зміну кольору листя на червоно-бурий, потрібно провести підживлення фосфорними добрива згідно інструкції. Як правило, спочатку фосфорне добриво вноситься в грунт, а потім рослина добре поливається.

Азот

Рослина може відчути нестачу азоту у будь-який період зростання і розвитку. Це проявиться у менш насиченому кольорі, квіти починають відпадати. Наприклад, помідори і перець, найбільше потребують азотного добрива в перші періоди зростання. Тому потрібно проводити регулярне підживлення азотними добривами, з урахуванням потреб конкретного виду овочів.

Калій

Якщо не вистачає калію, рослини стають дуже слабкими. Це може призвести до загнивання плодоніжки, гілочки овочів (помідори) не можуть витримати вагу плодів. Підживлення калієм проводиться дуже просто: добриво вноситься під кущ, а потім рослина добре поливається.

Магній

Ознаки нестачі магнію – на листі овочів з’являються плями. Цей елемент важливий для зростання рослин, щоб не було затримок у розвитку культури. Також, магній не дає відмирати брунькам. Саме тому важливо підживлювати рослини добривами, які містять магній. Діємо за інструкцією. Отже, знання, яких речовин не вистачає рослинам, у даному випадку – магнію, допоможе зберегти наші овочі і ягоди.

Залізо

Про нестачу заліза нам розповість листя рослини: воно стає жовтуватого кольору, при цьому прожилки листочка залишаються зеленими. Якщо рослина недоотримує залізо, це може спровокувати багато захворювань. Наприклад, хлороз.

Бор

Цей елемент можна назвати профілактикою для рослин від різних хвороб. Тому внесення добрива з бором повинно обов’язково проводитися. Інакше овочі просто скинуть квіти і зав’язь і в результаті городник залишиться без урожаю.

Це базові ознаки, яких речовин не вистачає рослинами. Але знання цих ознак допоможе швидко зрозуміти, яке добриво потребує овоч.

Яких речовин не вистачає рослинам: чим підживлювати овочі

Основні компоненти, необхідні для підживлення

  • фосфор – впливає на формування і зростання соковитих і крупних плодів. Фосфор у вигляді добрив вноситься з моменту проростання розсади і до збору врожаю;
  • азот – ця речовина важлива для міцного скелету рослини і нарощування зелені. Активно застосовується для підживлення з моменту змінення розсади і у період вегетації;
  • калій – цей хімічний елемент сприяє рівномірному дозріванню плодів. Його вносять протягом всього сезону, тому що це допомагає мати великий урожай;
  • кальцій – підживлює рослини, щоб стовбури були міцними і сильними і не ламалися під вагою плодів.

Основні ознаки, що вказують, яких речовин не вистачає рослинам, підкажуть який вид добрива потрібно використати для підживлення. Але пам’ятаємо про агротехнічні правила вирощування конкретної рослини. Адже нестача надмірне підживлення може бути таким самим небезпечним, як і нестача добрив.

Зола на городі для підживлення і боротьби з шкідниками: правильні пропорції використання

Ви не можете копіювати текст