Багато хто стикався з проблемою, що навесні гілля троянд чорніє. І, відповідно, виникає питання:чому троянди чорніють після зими? Як реанімувати та відновити квіти, щоб вони пустили свіжі пагони та почали квітувати навесні? Корисні поради квітникарів можуть стати в пригоді, якщо у квітнику будуть чорні троянди після зими
Чому троянди чорніють після зими?
Чорні троянди, точніше гілки куща чорного кольору, які з’являються після зими, частіше за все через обмороження або серйозне переохолодження. Перед тим, як намагатися щось зробити, слід впевнитися, що гілочки троянд насправді підмерзли.
Основні причини, чому троянди можуть почорніти після зими
- недостатнє укриття троянд на зиму. Мається на увазі, що того укриття, яке було зроблено восени, було недостатньо. Наприклад, ви не розраховували, що будуть сильні морози або вітри дули сильніше, ніж в інші роки;
- укриття після зими було відрито занадто рано. Інколи буває, що встановилася гарна погода і вже декілька днів було тепло. Але погода буває непередбачувана, а рози були вже відкриті та тому рослини могли підмерзнути при несподіваних заморозках;
- занадто щільне укриття – ще одна проблема, яка може спричини почорніння троянд. Справа в тому, що, якщо не розрахувати та надто сильно укутати кущі троянд, зникає циркуляція повітря – виникає парниковий ефект. Або ж матеріал для укриття вибрано неправильно, яке не дихає, що створює парниковий ефект. Крім замерзання, при таких «симптомах» рослина може загинути через виникнення хвороб.
- недостатній догляд влітку та восени. Кущі троянд не оброблялися або недостатньо від грибка та шкідників;
- неправильне розташування кущів. Троянди були неправильно розташовані через що не було змоги їх правильно накрити і утеплити або ретельно обробляти влітку.
Як реанімувати та відновити троянди, щоб вони пустили свіжі пагони
Корисні поради квітникарів можуть стати в пригоді на початку весни, якщо сталося неприємність у квітнику.
Обрізка та обробка
Для початку, слід всі почорнілі пагони обрізати, щоб отримати перший чистий зріз, можна до щеплення. Не можна забувати, що зріз обов’язково треба обробити будь-яким антисептиком. Наприклад, можна використати садовий вар тощо.
Обприскування антистресовими препаратами
Щоб травмовані холодом рослини скоріше відновилися і пішли зростати, їм потрібно надати так звану швидку допомогу за допомогою антистресових препаратів таких як: Аміностим стимулятор росту антистрес, Ензим Агро, Гумат Калію, Бор стимулятор росту з бором Ензим Агро, Megafol (Мегафол) стимулятор росту антистрессант Valagro, Борна кислота стимулятор росту, Чистий Лист стимулятор росту укорінювач, Агромікс Епін Агромаксі.
Якщо так склалося, що нічого немає, можна використати звичайну горілку. Готуємо розчин 200 мл горілки розчинити у відрі води (10 л). під кожен кущ треба влити 3 літри.
Парниковий ефект
Цей метод створення парникового ефекту може бути ефективним. Можна взяти п’ятилітровий бутиль або дволітрову пляшку з обрізаною шийкою. І цим «ковпаком» треба накрити обрізаний кущ. Зсередини стінки пляшки слід обробити білим вапном. Укриття можна знімати після того, як з’являться пагони заввишки близько 10 см.