ГоловнаСад та городЧому скручується листя помідорів? Які причини та які способи усунути

Чому скручується листя помідорів? Які причини та які способи усунути

Причини, чому скручується листя помідорів можуть бути різними і важливо знати – що це спровокувало? Корисні поради городників допоможуть з’ясувати причини та підкажуть, які є способи усунути цей несприятливий фактор, щоб мати гарний урожай томатів

Яка одна з головних причин, чому скручується листя помідорів?

однією з головних причин проблем з закрученим листям томатів – це неправильний полив

Фахівці зазначають, що однією з головних причин проблем з закрученим листям томатів – це неправильний полив. Річ у тому, що коли відчувається нестача вологи в грунті, рослина намагається мінімізувати витрати вологи. Тому, коли навколишня температура зростає, помідори скручують листя, щоб зменшити площу поверхні випаровування.

Порада:

  • якщо листя томатів почало скручуватися, слід перегляньте інтенсивність поливу.

Важливо регулювати полив, зважаючи на погодні умови. Щоб втримати вологу можна мульчувати грядки, наприклад, міжряддя скошеною травою (слідкувати. Щоб не було насіння) або соломою чи тирсою.

Ще один фактор, який впливає на кількість вологи – розташування грядки з помідорами. Якщо вона під нахилом, тоді вода може просто стікати і кореневе система не встигає вбирати достатню кількість вологи.  Тут порада може бути: вирівняти грядку чи зробити підвод води до кожного куща, наприклад, ставити пляшки з водою, перегорнувши догори дном і зробивши маленький отвір. Так  рослина буде отримувати постійну підпитку водою.

Причина, чому скручується листя помідорів – захворювання томатів

Різні захворювання томатів можуть спричинити скручування листя. Важливо знати, що саме спровокувало це, щоб вчасно і правильно лікувати помідори.

Якщо листя помідорів скручується трубочкою догори – причина може бути через попелицю

Якщо листя помідорів скручується трубочкою догори – причина може бути через попелицю

Фахівці рекомендують, побачивши названі ознаки, перевірити листя на наявність шкідників. Це один із симптомів ураження картопляної попелиці (лат. Aulacorthum solani). Попелиця вражає всі види пасльонових. Комашки попелиці мають світло-зелений колір і через це не завжди можливо своєчасно її помітити.

Порада

  • якщо на помідорах помічена попелиця, слід обробити томати тими ж препаратами, які використовуються у боротьбі проти колорадського жука. Також слід скручене листя обрізати, тому що воно все одно висихає, але певний час може слугувати для попелиці джерелом харчування. Варто прибрати цей чинник.

В’янення та скручування листя через бактеріальний рак

В'янення та скручування листя через бактеріальний рак

Частіше за все цим захворюванням страждають тепличні рослини, які ростуть в умовах високої вологості й температури. Деякі ознаки враження томатів бактеріальним раком, це коли листя починає закручуватися знизу, а потім засихає. Таке враження відбувається нерівномірно, можна, наприклад, спостерігати, що половина куща здорова, а з іншого боку листя скручується. Це пояснюється тим, що бактерії починають вражають судинну систему городньої культури, і вона починає відмирати частинами.

Що робити?

  • Коли з’явилася підозра, що помідори вражені бактеріальним раком, слід перевірити всі рослини. Для цього зрізається одне стебло й дивимось – якщо на зрізі є бурі кільця, це ознака, що рослина хвора. Тоді всі кущі треба видалити та утилізувати, щоб зараження не розповсюджувалося далі. Якщо таких бурих кілець немає, значить рослина не хвора.

Листя помідорів скручується через нестачу або надлишок мікроелементів

Явна ознака проблем з мікроелементами – це коли листя томатів закручується до низу – це через брак мікроелементів. Визначити чого саме не вистачає рослині можна за первинними ознаками захворювання, які можна виявити під час спостереження за посадками.

Ознаки, що помідорам не вистачає кальцію

При такій ситуації листочки помідорів будуть закручуватися трубочкою до верху. Крім того, у цих томатів починає відмирати точка росту. Через нестачу кальцію томати можуть бути вражені вершинною гниллю.

Що робити?

  • підживити помідори кальцієвої селітрою.

Причина скручування листя помідорів може бути через нестачу калію

Якщо буде дефіцит калію, листя томатів буде закручуватися по раях, набуваючи бурого кольору, а прожилки стають більш блідими. Старе листя всихає і відмирає.

Що робити?

  • провести підживлення калійними добривами: калімагнезію, сульфат калію, калімаг, хлористий калій.

Ознаки того, що в помідорів забагато марганцю

Якщо при підживленні томати отримали занадто багато марганцю, це може призвести до того, що листя у томатів буде зморщеним і матиме пожовклий вигляд. Часто підчас підживлення томатів з використанням перманганату калію, розчин добрива готується “на око”. Саме тому часто в грунт потрапляє надмірна кількість марганцю.

Порада

  • Проводячи підживлення і готуючи добриво для цього, слід чітко слідувати інструкції. Дозування важливе, якщо ви використовуєте й народні засоби, інакше це може нашкодити городині. Фахівці рекомендують не розчиняти кристали марганцівки в ємності з готовим добривом. Потрібно розводити окремо марганцівку, процідити отриманий розчин в окрему ємність (кристали залишаться), а потім вже змішувати з добривом.

Отже, якщо ви помітили, що листя помідорів починає скручуватися, в першу чергу слід впевнитися, що полив проводиться правильно. Якщо все добре, тоді вже варто з’ясовувати інші причини, щоб їх своєчасно усунути.

Захворювання помідорів «Чорна ніжка» ознаки, профілактика і лікування

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст