ГоловнаСад та городЧому опадає зав’язь на винограді

Чому опадає зав’язь на винограді

Якщо зав’язь винограду опадає, важливо з’ясувати чому це відбувається, щоб вжити необхідних заходів і врятувати свій урожай.

Чому опадає зав’язь на винограді: вплив хвороб і шкідників

Основні хвороби винограду:

оїдіум, фомопсіс, сіра гниль, плямистість, антракноз, борошниста роса та деякі інші. Будь-яке з цих захворювань може спричинити опаданню зав’язі винограду через ослаблення рослини.

Для лікування можна застосовувати інсектициди, препарати: Топаз, Квадріс, Ридоміл Голд, Хорус. Препарати потрібно використовувати чітко по інструкції до них.

Шкідники винограду:

  • Гронова листовертка — це шкідник, який знищує бруньки і ягоди.
  • Виноградна пістрянка — метелик, гусениці якого нападають на бруньки та листя винограду і псують їх.
  • Філоксера — колонія комах, схоже на колонії іншого шкідника – попелиці. Ці комахи висмоктує соки з коріння і листя рослини.
  • Виноградний трубковерт — жук, який зимує в грунті під кущем. Навесні пошкоджує бруньки, прогризає листя. Самки згортають листя в трубки для відкладання яєць.
  • Виноградний кліщ — невидимий оком шкідник, який вражає зимуючі бруньки з початком весни.
  • Павутинний кліщ — мікроскопічний шкідник, який висмоктує соки з зелених частин винограду.

Засоби боротьби з виноградними шкідниками: Тіовіт Джет, Актеллік, Фюзілад, Проклейм.

Чому опадає зав’язь на винограді: причини хвороби рослини

Не вистачає пилку для запилення

Якщо у Вас склалася ситуація, коли винограду не вистачає пилку для запилення, ніколи не треба обрізати гроно під час цвітіння. Погано розвинені грона потрібна видалити після квітування у період формування зав’язі. Це допоможе рослині розвивати бішу кількість квіток.

Нестача вологи у ґрунті

Одна з головних причин опадання зав’язі винограду, крім хвороб і шкідників – недостатньо вологи в ґрунті у період цвітіння рослини. Щоб усунути цю проблему, потрібно поливати виноград. Але не можна робити це методом дощування, бо такий полив порушить процес запліднення.

Полив у період квітування потрібно виконувати тільки під корінь виноградної лози.

Коли виноград не цвіте, поливати можна як під корінь, так і методом дощування.

Винограду не вистачає поживних речовин

Якщо у ґрунті відчувається нестача поживних речовин, тоді виноград скидає частину зав1язщі, щоб прогодувати себе. Важливо знати і періодична раз на 2-3 роки перевіряти кислотність і склад ґрунту.

Чому опадає зав’язь на винограді: підживлення

Під час росту винограду потрібно його підживлювати.

Весняне підживлення винограду

у період цвітіння і активного росту зав’язі треба підживити виноград. Під кожен кущ вноситься 1 кг перепрілого гною або компосту. Вносити природне добриво потрібно у розпушений і вологий грунт.

Для профілактики і зміцнення здоров’я виноградної лози, в період цвітіння, буде добре поливати розчином: 15 гр нітроамофоски на відро води, під корінь однієї рослини.

Підживлення винограду після цвітіння

Щоб наситити грунт необхідними поживними речовинами, потрібно внести добрива. У розпушений і зволожений грунт поливаємо розчином сульфату калія: 10 гр сульфату калія на відро води – це норма під один кущ винограду.

Суперфосфат потрібно вносити під кожен кущ винограду у сухому вигляді: 12 г суперфосфату на одну рослину перемішати з землею навколо стовбура лози.

Обприскування винограду

Готуємо розчин 15 гр нітроамофоски на 1 відро води і обприскуємо прослину і грунт навколо неї. Також, буде корисно обприскування розчином з бромом і цинком.

Чому опадає зав’язь на винограді: надмірна кількість добрива

Іноді буває, що саме через надмірне підживлення, виноград починає хворіти і скидати зав’язь.

Основні ознаки надлишку азоту в ґрунті: листя винограду стають темно-зеленого кольору і починають скручуватися. Ще одна ознака: немолоде рослина формує багато зеленої і великої маси.

Вирішити проблему надлишку азоту не просто. Для цього потрібно спробувати нейтралізувати надлишок азоту в ґрунті шляхом рясного поливу або внесення фосфорних і калійних добрив.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст