ГоловнаСад та городБорна кислота для підживлення рослин на городі, як і коли використовувати

Борна кислота для підживлення рослин на городі, як і коли використовувати

Борна кислота використовується для підживлення рослин. Пропонуємо перелік рослин та рекомендації як і в яких пропорціях використовувати борну кислоту для їх підживлення.

Садово-городні роботи варто проводити у сприятливі дні згідно місячного посівного календаря та погодних умов у Вашому регіоні.

Підживлення борною кислотою можна проводити як під корінь, так і позакореневим підживленням.

Борна кислота для підживлення рослин на городі: чому важливо використовувати

Активний елемент цієї речовини – бор, виконує дуже важливу функцію у рослини – нормалізує синтез азоту і обмін речовин. Нормальне зростання і розвиток рослин без бору неможливе. Фахівці стверджують, що використання бору як підживлення для помідорів, огірків, кабачків, перцю, баклажанів, дозволяє збільшити урожайність 15-36%.

Наприклад, щоб підвищити врожайність томатів, під час цвітіння дуже добре буде обприскувати розчином борної кислоти 2 і 3 квіткових кистей. Бор сприяє розповсюдженню пилка, створенню зав’язі і зростанню плодів.

Борна кислота для підживлення рослин на городі: позакореневе підживлення рекомендації

Готуємо розчин борної кислоти: 0,1 г борної кислоти на 1 л води. Цим розчином будемо обприскувати наші овочі.

Перше обприскування потрібно проводити у фазі бутонізації, друге – у фазі цвітіння, третє – в період плодоношення рослин. При спільному внесенні з іншими мікроелементами концентрацію борної кислоти знижують до 0,05-0,06% (5-6 г препарату розводять у 10 л води).

Борна кислота для підживлення рослин на городі: кореневе підживлення

Цей розчин борної кислоти готується наступним чином:

На 1л води беремо 0,1-0,2 г борної кислоти. Застосовується тільки у випадках сильного голодування або у випадку, коли точно відомо, що у грунті не вистачає бору. Рослини попередньо поливають звичайною водою, щоб уникнути хімічного опіку коренів. Зазвичай використовують на розсаді квіткових рослин, що ростуть на дерново-підзолистих грунтах або в суміші торфу і піску

Борна кислота для підживлення рослин на городі: для помідорів

Борна кислота для підживлення рослин на городі, як і коли виконувати
Потрібно проводити позакореневе підживлення перед цвітінням 10 гр борної кислоти на 10 л води

Ознаки нестачі бору у помідорів: чорніють і відмирають точки росту стебла, активний ріст паростків від кореня, черешки молодого листя стають ламкі. На плодах зазвичай на верхівці утворюються бурі плями відмерлої тканини.

Профілактика для помідорів: до висадки томатів у відкритий грунт, під час підготовки грядок для висаджування томатів, буде добре підживити землю, це накопичить поживні речовини і сприятиме приживанню розсади помідорів та подальшому гарному зростанню.

Потрібно проводити позакореневе підживлення перед цвітінням: 10 гр борної кислоти на 10 л води. Таку ж концентрацію можна використовувати для позакореневого підживлення томатів у фазі зелених плодів для прискорення достигання і накопичення цукрів у плодах.

Борна кислота для підживлення рослин на городі: для картоплі

Борна кислота для підживлення рослин на городі, як і коли виконувати
При перших ознаках симптому парші допоможе підживлення розчином борної кислоти

Ознаки нестачі бору у картоплі: захворювання грибною паршею, затримка розвитку і зростання рослини. Жовтіє листя, черешки червоніють і стають ламкими.

Від кислотності грунту залежить необхідність підживлення бором. Також на потрібність бору впливає співвідношення мінеральних елементів в грунті і температури. Тобто, якщо були перебільшені норми внесення добрив по калію і азоту – необхідність бору зростає, а при збільшенні дози фосфатних добрив – знижується.

При перших ознаках симптому парші допоможе підживлення:

Борна кислота 6 гр на 10 л води для підживлення на 10 м2 посадок картоплі. Якщо немає борної кислоти, для обробки такої ж площі в 10 л води розведіть 9 г бури

Профілактика для картоплі від захворювання парші: коли з’являються перші паростки потрібно обприскувати бульбу картоплі 1-1,5% розчином борної кислоти. Для цього розчину беремо 10-15 гр борної кислоти і розчиняємо у 10 л води. Витрати розчину для обприскування приблизно 50 мл на 1 кг бульби. Вам зручно буде провести профілактичне обприскування картоплі розчином борної кислоти проти парші, якщо картопля розкладена по ящиках – так легше орієнтуватися по вазі.

Висаджування картоплі потрібно проводити у сприятливі дня за місячним календарем у травні, спираючись на агротехнічні правила вирощування цього корнеплоду.

Борна кислота для підживлення рослин на городі: для буряка

Борна кислота для підживлення рослин на городі, як і коли виконувати
Борне підживлення буряка стане профілактикою фомозу

Ознаки нестачі бору у буряка: гниє серцевина коренеплоду. Це провокує грибне захворювання – фомоз. На листках утворюються концентричні світло-бурі плями з чорними крапочками в центрі. Потім хвороба переходить на коренеплід, загниває його серцевина. Тканини на розрізі на початковому етапі мають темно-коричневий, майже чорний колір, в подальшому всихають, стають пожухлими, трухлявими.

Профілактика фомозу полягає у насиченні грунту бором. Для отримання гарного врожаю буряка достатньо провести одне позакореневе підживлення на стадії 4-5 листочків буряка. Розчин готуємо за пропорцією 5 гр борної кислоти на 10 л води і проводимо обприскування.

Борна кислота для підживлення рослин на городі, як і коли виконувати обприскування

Найкраще обприскувати рослини розчином борної кислоти рано вранці або ввечері. Вдень, у спеку, обробку проводити не можна, інакше листя рослин отримають опік.

Процедуру проводять за допомогою розпилювача, поставивши його в режим «туман», щоб на поверхні листя не було великих крапель, а розчин лягав на листя рівномірним шаром. У спекотні сухі дні, перед проведенням позакореневого підживлення – обприскування, попередньо необхідно добре полити рослини.

Важливо:

Борна кислота легко розчиняється тільки в гарячій воді!

Завжди спочатку потрібно розводити пакетик в 1 л гарячої води, потім доводьте розчин до потрібного обсягу (зазвичай всі пропорції даються на загальний об’єм 10 л) водою кімнатної температури.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст