ГоловнаСад та городБагаторічні рослини для присадибної ділянки

Багаторічні рослини для присадибної ділянки

Прикрашаючи присадибну ділянку, ми створюємо клумби, альтанки і висаджуємо як однорічні квіти, так і багаторічні. Своєю красою, цвітом і ароматом вони милують око вже з весни і до заморозків. Корисні поради для посадки, вирощування і як доглядати під час цвітіння багаторічних квітів з прикладами фото, стануть в пригоді багатьом садівникам. Популярні різні гвоздики, життєздатні айстри, ломикамені та інші красиві представники флори. Ось деякі багаторічні рослини, які можуть підійти для Вашої присадибної ділянки.

Багаторічні рослини для клумби: айстра альпійська

Якщо одного разу вдало підібрати багаторічні види низькорослих довгоквітучі квітів для клумби, можна на кілька років позбутися весняних клопотів по її благоустрою та з перших днів літа насолоджуватися красою на своїй ділянці.

Багаторічні рослини для присадибної ділянки
Багаторічна айстра альпійська чудовий варіант для бордюру клумби або доріжки

Це трав’яниста рослина заввишки 10-30 см. Найкраще місце для неї – ажурна півтінь, грунт, що добре дренується, щоб не було застою води. Цвітіння може тривати до трьох місяців, найбільш тривало воно у виду «Розеа».

Багаторічні рослини для клумби: гвоздика-трав’янка

Багатолітні квіти
Гвоздика-трав’янка стане гарним кантиком для клумби

Невибагливий низькорослий багаторічник, темна зелень якого протягом півтора літніх місяці суцільно вкрита пурпуровими або рожевими дрібними квіточками. Нарівні з багаторічним Арабіс, піретрумом, примулами може виступати в ролі красивих бордюрних квітів для окантовки клумб або доріжки.

Багаторічні рослини для клумби: астранція велика

Багаторічні квіти для присадибної ділянки
Бстранція велика може бути ніжного білогу кольору, а може мати темно-червоне забарвлення

Ефектна багаторічна рослина, що відносяться до сімейства Зонтичні. Вона утворює розлогі кущі, які (в залежності від сорту) досягають у висоту 50-80 см. Астранція велика вражає не лише оригінальними квітками, а й листям, яке залишається декоративним тривалий час.

Період цвітіння

Цвітіння астранції великої триває з червня по серпень. Квіти, зібрані в невеликі зонтичні суцвіття, діаметром доходять до 5 см і можуть бути пофарбовані в яскраво-червоний (майже бордовий), білий, ніжно-рожевий або яскраво-рожевий колір. Дивують і пальчасто-роздільні листя, зібрані в ефектну прикореневу розетку.

Умови вирощування

Гарно росте астранція велика у півтіні, але непогано почуває себе і на відкритих сонячних ділянках. Грунт повинен бути досить родючий, максимально легкий, що добре утримує вологу. На одному місці астранція здатна рости близько 5-7 років. Додаткового догляду не потребує, хіба що зрідка можете побалувати її – наприклад, трав’яними підживленням. Розмножувати астранцію велику можна насінням і діленням куща (на початку весни).

Багаторічні рослини для клумби і присадибної ділянки: бегонія

Багаторічні рослини для присадибної ділянки
Бегонія дає простір для фантазії у прикрашанні присадибної ділянки

Бегонія вічноквітуча вважається лідером серед квітів для клумб, які цвітуть все літо. Насадження з бегонії палахкотять різноманітними ошатними суцвіттями з травня-червня до пізньої осені. Може цвісти практично цілий рік, якщо на зиму переносити в тепле приміщення. Декоративні не тільки квітки, але і листя бегонії, що радують око формою і забарвленням.

Багаторічні рослини для клумби і присадибної ділянки: армерія приморська

Армерія для бордюрів
Армерія приморська люить відкриті, соячні ділянки

У природі існує більше 50 видів цієї квітки. Армерія – багатолітня трав’яниста рослина заввишки 30-40 см. численними лінійними темно-зеленим листям, зібраними в прикореневу розетку.

Період цвітіння

Квіти армерії приморської утворюють щільну кулясту голівку, можуть бути ліловими або рожевими. Вони оточені сухими перетинчастими приквітками. Зацвітає рослина в червні, і цвіте протягом місяця.

Умови вирощування

Краще місце для висаджування армерії приморської – на відкритих сонячних ділянках, бажано з легким, не лужним, добре дренованих грунтом. Ідеальним варіантом буде піщаний або кам’яниста грунт.Особливого догляду армерія не потребує. Просто в посушливі періоди періодично потрібно її поливати. Для успішного зимування потрібно спорудити додаткове укриття. З огляду на те, що армерія не переносить надмірної вологи через що може загнити, рослину краще вкривати ялиновим гіллям.

Багаторічні рослини для клумби: жоржини

Жоржини
Різнобарвні жоржини – окраса будь-якого саду

Рід Жоржини, що входить в сімейство Складноцвіті, включає в себе 24 види бульбових рослин, кожен з яких стане яскравою прикрасою будь-якої клумби.

Період цвітіння

Розпускаючись вже з кінця червня (в залежності від сорту), жоржини продовжують цвісти до осені.

Умови вирощування

Жоржини відмінно почувають себе на відкритих, сонячних, захищених від вітру ділянках. Деякі правила по догляду за цією квіткою перед зимою, можна прочитати у публікації: «Як викопувати восени та як зберігати бульби жоржини зимою»

Більше корисної інформації про вирощування жоржин ви знайдете в матеріалах, опублікованих раніше на нашому сайті:

Багаторічні рослини для присадибної ділянки: гіпсофіла багаторічна

Вирощування гіпсофіли
Гіпсофіла багаторічна неймовірна ніжна квітка, що прикрасить сад і чудово виглядає у зрізаних букетах

У перекладі з латинської гіпсофіла – «та, що любить вапно». Це невибаглива багаторічна трав’яниста рослина, яка налічує понад 100 різних видів.

Період цвітіння

Повністю гіпсофіла розквітає в першій декаді липня і продовжує цвісти до початку осені.

Умови вирощування

Гіпсофіла віддає перевагу відкритим сонячним ділянкам з вапняним грунтом. Розмножується рослина насінням і вегетативно – живцями.

Багаторічні рослини для присадибної ділянки і клумби: гайлардія

Багатолітні квіти рослини для присадибної ділянки, вирощування гайлардії
Гайлардія буде радувати своїм цвітінням з червня по жовтень

Гайлардія (або, як її ще називають, Гайярд) – дуже невибаглива і тривало квітуча багаторічна рослина, яка стане гідною прикрасою будь-якої клумби.

Період цвітіння

Зацвітаючи в червні, гайлардія продовжує цвісти до жовтня.

Умови вирощування

Гайлардія воліє рости на відкритих сонячних ділянках з некислими сухими легкими грунтами. Рослина не вимагає особливого догляду, але дуже чуйна до внесення добрив. Тому, якщо у є можливість максимально продовжити період цвітіння гайлардії, то протягом сезону її треба підживлювати не менше 3 разів.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст