[the_ad id="53171"]

Позитивне мислення та оптимізм: поради психологів про те, як уникнути вигоряння

В житті, а особливо в складні часи, як, наприклад зараз для багатьох українців, важливо мати та підтримувати позитивне мислення та оптимізм. Інакше буде психологічне та емоційне вигоряння, що негативно позначиться на людині. Поради психологів про те, як уникнути вигоряння, виконуючи прості рекомендації, допоможуть в цьому й додадуть впевненості в собі

Позитивне мислення та оптимізм

Наші думки відіграють важливу роль у нашому загальному здоров’ї. В повсякденній метушні, а особливо в складних життєвих ситуаціях, важко бути оптимістом. Але не треба впадати у відчай. Слід контролювати свій емоційний стан, щоб уникнути вигоряння.

Психологи зазначають, що позитивне мислення – це пошук балансу, підтримка в собі хорошого, прояв оптимізму і зосередження уваги на тому, що ми можемо змінити, коли виникають проблеми. Люди, які живуть найдовше, часто мають позитивний погляд на довге життя. Вони також з більшою ймовірністю краще справляються зі стресом, швидко оговтуються від негараздів та займаються здоровою діяльністю.

Поради психологів про те, як уникнути вигоряння

Як зазначалося вище, для підняття самооцінки, слід шукати в собі хороші моменти. Щоб не втрачати оптимістичного підходу до життя, потрібно в кожному дні знаходити промінчики добра й радості, всупереч складнощам. Це можуть зовсім маленькі блискавки чогось хорошого, але поступово вони будуть збільшуватися до великого сяйва. Важливо, що такий підхід не дасть впасти у прірву відчаю.

Прості рекомендації, які варто практикувати щодня

Подумайте про те, що пройшло добре

  • щодня визнайте свої успіхи та речі, за які ви вдячні, хоч би якими незначними вони були.

Напишіть список подяки

  • Знайдіть час, щоб скласти список того, що є хорошого у вашому житті. Якими б не були труднощі, корисно щодня пам’ятати про те, за що ми маємо бути вдячними.

Усунення проблем

  • виберіть час, щоб подумати про проблеми у вашому житті. Наприклад, як проблеми зі здоров’ям або психічним здоров’ям, стрес на роботі, фінансові проблеми або проблеми у відносинах.

Постарайтеся щодня виділяти короткий час приблизно в той самий час, щоб помічати свої думки, емоції та переконання з приводу цих ситуацій. Впустіть почуття, не засуджуючи їх. Чи є якісь проблеми, які, на вашу думку, ви можете змінити?

Це може допомогти записати ваші ідеї та усунути негаразди в них. Уявіть, що ви відпускаєте занепокоєння чи проблему, щоб відновити баланс у своєму мисленні. Пам’ятайте, що це рано чи пізно минеться.

Усвідомлене дихання для створення позитивно ставлення до життя

Це може допомогти вам покращити свої думки та почуття, перебуваючи в даний момент.

Найпростіший спосіб почати – це займатися лише кілька хвилин за раз. Зверніть увагу на те, як ваше дихання входить та видихається.

  • Зосередьтеся на своєму подиху, навіть коли думки спадають вам на думку. Коли ваші думки кудись полинули (це те, що робить розум), поверніть увагу до дихання. Зосередження уваги через дихання може покращити здоров’я, нашу здатність відновлюватися після хвороб, зменшити стрес, тривогу та депресію.

Змініть негативне мислення. Коли ви опинитеся у важкій ситуації, перевірте свої думки та почуття. Іноді наші думки марні і можуть змусити нас почуватися гірше, ніж нам потрібно. Замість «Це неможливо» запитайте: «Що мені сказав зараз хороший друг?» або «Що полегшить завдання?» або «Хто може мені допомогти?».

Ставтеся до себе з добротою та співчуттям. Якщо ваші думки схильні до самокритичності, нагадайте собі, що ніхто не є ідеальним. Ми всі робимо помилки. Дослідження показують, що співчутливе ставлення до себе робить нас щасливішими і знижує тривогу та депресію.

Панічні атаки, які основні ознаки і як їх можна подолати

Джерело

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст