ГоловнаПсихологіяПанічні атаки, які основні ознаки і як їх можна подолати

В стресовому стані у людини підвищена тривожність. Центр громадського здоров’я (Київ) створив інфографіку, де розповів, що таке панічні атаки і як їх можна подолати – це розповіли психологи. В час потрясінь або великих внутрішніх переживань, така інформація буде корисною

Панічні атаки, які основні ознаки

В першу чергу треба зрозуміти, що панічна атака – це незрозумілий, нестерпний для людини приступ тяжкої тривоги в поєднанні з соматичними (фізичними симптомами). Як правило, пік панічної атака настає за 5-10 хвилин і потім швидко спадає

Основні ознаки панічної атаки

  • прискорене серцебиття і підвищений пульс;
  • біль і/або дискомфорт в грудній клітині;
  • пітливість;
  • озноб або навпаки – відчуття жару;
  • тремор;
  • відчуття нестачі повітря;
  • запаморочення, непритомність, страх смерті та інші.

Панічні атаки, які основні ознаки і як їх можна подолати

Якщо в людини відмічається 4 симптоми з цих основних перерахованих, тоді це ознака того, що стався напад панічної атаки.

Панічні атаки, як їх можна подолати

Психологи зазначають, що панічні атаки можна подолати чи, принаймні, зменшити. Отже, що робити у разі панічної атаки

Найголовніше, що потрібно зробити при панічній атаці, – переключити увагу. Для відволікання підійде будь-який спосіб.

В ситуації, коли напад стався в громадському місці, можна стискати і розтискати кулаки, потерти мочки вух або переступати з ноги на ногу.

Якщо панічні атаки сталися вдома, можна спробувати увімкнути музику. На багатьох позитивно впливає заняття звичайними хатніми справами. Наприклад, можна протерти пил, помити посуд або полити квіти.

Дуже часто під час панічної атаки прискорюється серцебиття, виникає відчуття задухи, то буде корисно випити кілька ковтків води і сконцентруватися на диханні.

Найкраще освоїти кілька технік, які дозволять швидко зняти тривожність, наприклад, дихальні вправи: коли видихаємо повітря, робимо це повільно і через рот, ніби довго дмухаємо на гарячу страву.

Якщо є змога вийти на повітря – на вулицю, на балкон і зробити кілька глибоких вдихів і видихів і, якщо можливо, якісь прості фізичні вправи. Наприклад, поприсідати або віджатися хоча б від стіни.

Добре допомагає дихання у звичайни паперовик пакет.

Коли в людини панічні атаки важливо робити те, що потребує включення роботи м’язів і вимагає уваги. Таким чином наш мозок перемикається і панічна атака спадає.

Ви не можете копіювати текст