ГоловнаПсихологіяФрази, які не можна собі говорити, тому що вони знижують самооцінку та...

Фрази, які не можна собі говорити, тому що вони знижують самооцінку та демотивують

Спілкуючись ми думаємо про те, що кажемо іншим, щоб не вразити їх. Але стосовно себе часто-густо можемо висловлювати речі, які поступово шкодять нам. Психологи назвали фрази які не можна говорити собі, тому що вони знижують самооцінку та демотивують. Перевірте себе і, якщо ви їх вживаєте, намагайтеся позбутися такої згубної звички

Фрази, які не можна говорити собі, тому що вони знижують самооцінку та демотивують

Ці фрази являються основними й зачіпають різни сфери життя. Якщо ви не знайшли ті, які відповідають вашому внутрішньому стану, візьміть їх як приклад та проаналізуйте, чи не кажете ви щось подібне стосовно себе. І намагайтеся уникати таких фраз.

«Я ніколи не…»

Такі слова психологи вважають одними з найбільш руйнівних для особистості. Говорячи таку фразу, ви ніби обрізаєте можливості чогось досягти – як психологічно (підсвідомо), так і езотерично (Всесвіт чує і відповідно реагує). Така фраза ніби говорить, що раз нічого не вийде, то можна й не намагатися й таке програмування себе впливає на ваше життя.

Наприклад, багато з вас намагалися схуднути й коли не отримували достатньо швидкий результат казали: “Я ніколи не буду струнким” або «Я ніколи не схудну» й цим самим ви ніби даєте собі дозвіл продовжувати їсти все підряд та не займатися хоча б мінімальними фізичними вправами, адже «Все одно не вийде». Тому слід перебороти й не казати такі фрази.

Ще приклади:

  • «Я ніколи добре не вивчу англійську, щоб нормально спілкуватися», — кажете ви й кидаєте курси чи заняття з іноземної мови.
  • «Я ніколи не буду щасливим», — і ось уже ви перестали дивитися на всі боки, помічати навколо себе цікавих людей і перестаєте бути цікавими для них.

Сподіваємося, наведені приклади вас переконали й ви зможете змінити своє ставлення. Наприклад, замість «Я ніколи не…», можна використовувати «Мені важко, але я роблю все, що можу» й справді намагатися це робити: зменшити порції та вживати корисну їжу й хоча б прогулюватися 20 хвилин швидким кроком – якщо ви хочете схуднути.

Фраза  «Я недостатньо…» програмує на невдачу

Коли людина так говорить і так вважає, вона заздалегідь програмує себе на невдачу. Але ж не спробувавши, ви не дізнаєтеся можете чи ні. Психологи радять пам’ятати, що ніхто не народжується одразу геніальним, компетентним чи досвідченим – всього цього людина набуває протягом життя. Часто через помилки, падіння, але потім зростання. Треба не жалітися на недостатню компетенцію, а намагатися вивчати потрібну вам справу, починаючи хоча б з маленького кроку. Як каже східна приказка «Шлях подолає той, хто йде».

«Я не зробила (зробив) нічого особливого, будь-хто з цим впорався б»

Такі фрази знецінюють вашу працю, вашу роботу про що не йшла б мова. Не можна знецінювати свої здобутки та результат праці, якими б маленькими вони вам не здавалися. Якщо ви вважаєте, що з цим будь-хто впорався б, психологи кажуть: «Може так, а може й ні. В будь-якому випадку хтось інший інакше виконав би цю роботу»!

Порада психологів: не порівнюйте себе з іншими, порівнюйте себе із собою (наприклад, рік, два, кілька років тому). Завжди звертайте увагу на свої досягнення, на своє зростання! Якщо вас хвалять, дякують вам, сприймайте ці слова з гідністю та з радістю, адже саме ви спромоглися це зробити, а не намагайтеся довести собі та оточуючим, що «у цьому немає нічого особливого».

«Я занадто стар (а) / молод (а) для цього

Така фраза – це демотиватор і відкладання життя. Говорячи так, ви дозволяєте собі не намагатися зробити те, що насправді могли б. Загальний посил: «Я занадто старий/молодий, щоб міняти у своєму житті щось». Але без змін, як вже вище зазначалося, не вдасться покращити своє життя.

Наведемо приклади, щоб ви краще зрозуміли цю тезу:

«Я занадто старий, щоб знову йти вчитися». Але вчитися ніколи не пізно! І не обов’язково мова може йти про навчання в університеті, може и почнете вивчати плетіння, якого не знали. Або почнете вчитися онлайн якійсь новій професії, наприклад, працювати в Фотошоп і надалі зможете цим заробляти на життя.

Ще декілька фраз, які не можна собі говорити:

  • «Я надто молодий, щоб претендувати на цю посаду».
  • «Я занадто старий, щоб починати особисте життя з нуля».

Психологи кажуть, що використання таких фраз – це бажання приховати свої лінощі, нерішучість, страх невдачі через вік може руйнувати ваше життя. Треба намагатися, пробувати, шукати в собі сили, щоб зробити щось цікаве, в першу чергу для вас. Звичайно, це складно, але слід намагатися.

«У мене нічого не вийде» – фраза демотиватор, яку не варто говорити собі

Назавжди можна вірити у свій успіх, якщо вас переслідують невдачі. Тому психологи порадили в разі, якщо у вас виникають сумніви в собі, перефразуйте вислів, наведений вище на: «Я розумію, що може не вийти, але я спробую, щоб потім не жалкувати, що нічого не зробила (в), щоб отримати бажане». Навіть якщо вас спіткає невдача, ви отримаєте неоціненний досвід, який в майбутньому допоможе досягти успіху.

Фрази, які не можна собі говорити: «Мені завжди не вистачає грошей», «В мене на це не має коштів»

В житті бувають ситуації, коли дійсно коштів не вистачає. Проте не так вже часто є ситуації, через які ви весь час нарікаєте на те, що вам нема на що жити і ви нічого не можете собі дозволити. Можливо замість таких фраз, слід подумати, що ви щось робите не так. Наприклад, якщо ви розумієте, що для нормального існування вам не вистачає певної суми, слід подумати, де і як ви можете заробити, наприклад:

  • змінити роботу чи взагалі сферу діяльності на ту, де вища оплата праці;,
  • відкрити свою справу;
  • перетворити хобі на джерело доходу;
  • знайти підробіток.

Є різні ситуації, коли можна покращити свій добробут, звичайно, доклавши до цього зусиль. Якщо сидіти та чекати, що все само собою вирішиться, змін не варто чекати.

Якщо в якихось прикладах, ви побачили себе, варто замислитися над цим й спробувати змінити ситуацію, щоб вона працювала на вас. В цьому вам можуть допомогти афірмації – це позитивні твердження, що допомагають повірити в себе та свої сили. Це свого роду психологічне «програмування» на успіх саме для вас.

Що таке афірмації та як їх правильно складати? – посилання

За тегом АФІРМАЦІЇ є добірка статей про афірмації для різних сфер життя та щоденні афірмації, приклади текстів

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст