ГоловнаГосподиняЩо зробити, щоб батареї краще гріли

Що зробити, щоб батареї краще гріли

Централізоване опалення має свої плюси та мінуси. Інколи температура повітря в кімнаті нижче бажаної і тоді у багатьох виникає питання: що зробити, щоб батареї краще гріли? Прості, але корисні поради підкажуть, як можна підвищити температуру в приміщенні на декілька градусів, щоб вона стала більш комфортною

Що зробити, щоб батареї краще гріли: корисні поради

Якщо в кімнаті прохолодно, перш, ніж ставити додаткове джерело тепла, варто спробувати прості речі

Почистити батареї

Це може здатися незначним, але від чистоти батареї залежить скільки тепла вона віддає в навколишнє середовище – тобто прогріває кімнату. Деякі фахівці вказують, що брудні батареї гріють на чверть гірше, ніж чисті.

Перед початком опалювального сезону слід добре помити батареї, звільнивши їх від пилу та бруду. Для цього робиться вологе прибирання. Але не завжди можна якісно помити важкодоступні місця. В такому випадку можна скористатися феном.

Під батарею варто покласти газету або ганчірку, на яку буде падати бруд. А потім за допомогою фену слід продути кожну секцію батареї.

Тепловідбивний екран за батареєю допоможе, щоб батареї краще гріли

Фахівці радять розмістити на стіні за батареєю так званий тепловідбивний екран. Це допоможе знизити втрати тепла від батареї, які виникають через холод зовнішньої стіни, до якої кріпиться батарея. І виходить, що вона гріє не кімнату, а вуличну стіну.

Тепловідбивний екран можна придбати в будівельному магазині. Якщо такої змоги немає, можна зробити його самостійно з фольги. Хоча, звичайно, саморобка буде менш ефективною, але краще так, ніж нічого.

Якщо по всій квартирі за всіма батареями встановити такі екрани, це дозволить підвищити загальну температуру в приміщенні на декілька градусів.

Циркуляція повітря

Якісна циркуляція повітря в приміщенні – один із найважливіших факторів, який допомагає зберегти тепло. Якщо у вашому житлі відсутні спроектовані спеціальні системи, можна скористатися звичайним вентилятором, встановивши його біля батареї. Вентилятор буде розщганяти прогріте повітря далі, забезпечуючи циркуляцію.

Використання вентилятора можливо лише при наявності електрики. Якщо ж світло вимкнено, модна спробувати ще один метод. Біля батареї (на відстані, не впритул) встановити керамічні горщики – вони будуть поступово нагріватися і віддавати тепло далі в кімнату. Значно це не впливатиме на температуру повітря, але на десяті градуси все ж таки підвищить.

Важливо слідкувати, щоб на батареях не було нічого зайвого, прибрати декоративні екрани з радіаторів опалення.

Ці поради допоможуть трошки «розігнати» батареї, але звичайно вони спрацюють у комплексі заходів по збереженню тепла.

Що ще можна зробити для збереження тепла в квартирі?

Важливо слідкувати, щоб на батареях не було нічого зайвого, прибрати декоративні екрани з радіаторів опалення.

  • Якщо є змога, потрібно провести зовнішнє утеплення квартири.
  • Слід перевірити, щоб не було шпарин у вікнах, через які задувається холодне повітря.
  • Не менш важливо утеплити двері – встановити ущільнювач.
  • Якщо якась кімната не використовується, можна її зачинити, щоб додатково не обігрівати.
  • Для тепла на зиму варто постелити килими чи доріжки – вони будуть перекривати доступ холодного повітря від підлоги.

Корисні поради, як можна сушити взуття різними спсобами

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст