Зимова пора вимагає певної підготовки кімнатних рослин до зміни температури та освітлювання відповідно до сезонних змін. Особливо це стосується рослин, які стояли у більш прохолодних місцях – на балконах, терасах. Короткі корисні поради, як кімнатні рослини необхідно підготувати до зими, надали флористи.
Кімнатні рослини необхідно правильно розмістити на зиму в квартирі згідно їх потреб
Рослини, які переносяться з неопалюваного приміщення у теплі кімнати, потрібно ретельно перевірити: уважно оглянути стебло рослини, листочки і, якщо є, квітки – очистити від зів’ялих гілок і листя. Дуже важливо правильно розмістити кімнатні рослини в нових місцях з урахуванням температури та освітлення в кімнаті. Ті рослини, які потребують більшої кількості сонячного світла, потрібно ставити на підвіконня і ближче до вікон на підставки. Тіньолюбиві рослини можна розташувати в менш освітлюваних місцях.
Кімнатні рослини «дихають» листям і дуже важливо подумати щодо простору для них. Листя, гілки та стебла рослин не повинні тісно стикатися із своїми сусідами, щільно приставлятися до стін чи до віконного скла. Рослинами необхідно надавати простір для нормального росту і розвитку. Важливо без крайньої необхідності не переставляти вазони з місця на місце.
Як проводити полив кімнатних рослин згідно зимового режиму?
Восени багато кімнатних рослин впадають в сплячку – у них настає період спокою. До самої весни такі рослини потрібно поливати не частіше одного-двух разів на місяць. Потрібно слідкувати, щоб вода для поливу була кімнатної температури. Надто гаряча вода чи надто холодна, можуть зашкодити кореневій системі кімнатної рослини. Поливати рослини потрібно не водопровідною водою, а відстояною. Спеціалісти дають пораду – вода повинна відстоятись як мінімум добу.
Коли поливати кімнатні рослини взимку, а коли влітку та які правила поливу