Всі речі, які зроблені своїми руками, мають особливу цінність. Адже у свій виріб ми вкладаємо душу, вміння, бажання зробити приємне. Тому покрокова інструкцій з фото, як зробити новорічну іграшку самостійно, сподобається вам. Крім того, завдяки цій інструкції, ви можете оновити свій «парк» ялинкових іграшок, вибравши тенденції прийдешнього року. А колір індиго буде модним, адже він з основних захисних кольорів
Необхідні матеріали, щоб зробити новорічну іграшку своїми руками
Пропонуємо розглянути можливість оновити свої звичайні ялинкові кульки за допомогою тканини. Цей варіант цікавий тим, що, наприклад, наступного року, ви можете змінити колір і матеріал і у вас будуть ніби нові іграшки у тренді нового року.
Новорічну іграшку ми будемо робити за японською технікою Сіборі – це японська техніка фарбування тканини індиго. Суть цієї техніки: звичайну тканину складають, скручують і перев’язують перед тим, як занурити в барвник. Хоча не завжди можна отримати справжній колір індиго, але різноманітність відтінків вам сподобається.
Все, що використовується для скручування або пережимання фрагментів тканини, встоїть перед барвником та створить візерунок. Існує нескінченна кількість візерунків та малюнків, які можна створити за допомогою цієї техніки.
Інструменти та матеріали:
- гумові рукавиці;
- пластиковий контейнер;
- ножиці;
- паличка або інший предмет для перемішування;
- рулетка;
- сміттєвий мішок;
- натуральна біла тканина (бавовна, льон або шовк);
- кругла ялинкова кулька;
- барвник для тканини;
- замшева стрічка;
- біндери – канцелярські затискачі;
- гаряча вода.
Як зробити новорічну іграшку своїми руками? Покрокова інструкція з фото кожного кроку
Крок 1
- Відрізаємо тканину потрібного розміру
Як вже зазначалося, можна брати тканину з натуральних волокон. Ви можете використати стару футболку чи простирадло і зробити кілька іграшок. Також ця техніка підходить для виробів для домашнього декору. Перед тим, як почати робити іграшку, слід випрати і висушити тканину. Це видаляє будь-які забруднення та пил, які можуть бути на ньому.
Тканину нарізаємо, виходячи з розміру вашої ялинкової кульки. В середньому беремо робимо квадрат 30 x 30 см для великих круглих прикрас із невеликими додатковими елементами. Ви можете перевірити форму тканини, обгорнувши її навколо своєї ялинкової іграшки, перш ніж почати. Якщо тканини вийде забагато, ви можете відрізати зайву. Можна робити квадрати 25 x 25см або 20 x 20 дюймів. Порада: зробіть по одному квадрату і приміряйте до тих прикрас, які будуть потім оформленні в новий новорічний «одяг».
Крок 2
- Складаємо тканину
Кладемо тканину на стіл. Потім треба, щоб ви загнули один кут упоперек протилежного кута, створивши великий трикутник.
Потім візьміть два протилежні кінці і складіть у менший трикутник. Повторіть це складання ще двічі. Намагайтеся бути максимально точними, щоб ваш візерунок був максимально симетричним.
Крок 3
- Створюємо рельєфний візерунок за допомогою біндерів – канцелярських затискачів (чи інших предметів, які ви вибрали)
Починаючи з одного кута, треба розмістити затискачі для паперу по краях трикутника тканини. Розміщувати треба на рівній відстані один від одного.
У цьому прикладі використовуються міні-кліпи, але підійдуть будь-які розміри. І не хвилюйтеся, місце, де буде затискач для паперу, залишиться білим. Отже розмір затискача визначатиме результат малюнка.
Крок 4
- Змішуємо розчин
Коли тканина пов’язана і готова, настав час перемішати барвник. В Інтернеті є набори порошкового індиго, які включають ще кілька кроків і процесів, використовуючи просту темно-синю фарбу для тканини з гарячою водою, також можна досягти того ж виду.
Ємність для фарбування, в даному випадку пластиковий контейнер, опускаємо у закритий мішок для сміття або на шматок пластику на випадок проливання.
Після чого наповнюємо ємність гарячою водою.
Перед тим, як додавати барвник, треба надіти гумові рукавички, щоб пальці не посиніли. Потім повільно вливаємо барвник у воду та перемішуємо паличкою (потім її можна просто викинути, бо вона пофарбується. Можна для перемішування взяти пластикову одноразову ложку).
Крок 5
- Фарбуємо тканину
Коли барвник змішається, треба повністю занурити тканинний трикутник у воду. Можливо тканину певний час доведеться утримувати паличкою (ложкою), поки не вийдуть повітряні бульбашки і наш трикутник не ляже на дно ємності.
Тримати тканину в фарбнику треба мінімум на 20 хвилин. Чим довше тканина залишається у фарбі, тим темнішим буде колір. Для отримання темного синього кольору, треба залишити тканину в барвнику на ніч. Ви можете одночасно занурити у воду кілька шматків переплетеної тканини, якщо вони повністю потонуть.
Крок 6
- Висушуємо пофарбовану основу для ялинкової іграшки
Виймаємо тканину з фарбника, і знімаємо затискачі (їх можна помити з милом та використати знову). Далі інструкція з фото вказуї, що треба розкласти тканину рівненько для просушування на пластиковому листі або на мішку для сміття. З цією метою можна використати харчову плівку, розстеливши її на столі.
Крок 7
- Загортаємо іграшку
Коли тканина висохне, її можна обернути довкола іграшкової кульки. Для цього треба покласти іграшку в середину шматка тканини та зібрати тканину вгорі.
Тобто ніби обгортаємо новорічну кульку, збираючи складками, кінці тканини – нагорі іграшки. Порада: розмістіть тканину так, щоб було видно ваші улюблені частини візерунку.
Крок 8
- Фінальний крок – створюємо ялинкову прикрасу у відтінках індиго
Оберніть замшеву стрічку навколо тканини зверху та закріпіть на місці. Загніть верх тканини назад угорі і використовуйте інший шматок стрічки та зав’яжіть петлю, щоб повісити прикрасу на ялинку.
Ось так просто зробити новорічну іграшку своїми руками, якщо в нас є покрокова інструкція і фото, де показано кожний крок.
Таким чином ми можемо додати нотку небесного індиго у святковий декор і тотемна тварина року – водяний Тигр буде задоволена.
Корисні поради, як зробити новорічну іграшку своїми руками і прикрасити домівку на Новий рік.
Як прикрасити присадибну ділянку на Новий Рік, навіть, якщо немає снігу
Сніжинки з паперу своїми руками: ідея новорічного декору