ГоловнаГосподиняЯк вивести плями від поту на одязі за допомогою простих засобів

Як вивести плями від поту на одязі за допомогою простих засобів

Полями від поту, які часто залишаються на одязі після активної роботи або занять спортом, виглядять дуже непривабливо. Тому корисні поради від господинь, як вивести плями від поту на одязі за допомогою простих засобів, будуть дуже доречними. Тим більше, що частина цих засобів є вдома у кожної господині.

Плями від поту на одязі

Плями, які залишає піт на одязі, не тільки виглядають неприємно, але і мають огидний запах. Найяскравіше ці плями виглядають на білому, сильно виділяючись своєю жовтизною. Зрозуміло, завжди можна викинути таку річ і купити нову, проте, по-перше, не кожен собі може це дозволити, а по-друге, річ може бути улюбленою і тому її важки позбутися.

Свіжі плями вивести легко, адже вони легко випрати. Проте застарілі плями від поту можуть залишитися на одязі і після того, як ви кілька разів випрали її. Що ж робити в такому випадку? Можна скористатися порадами господинь, які на практиці перевірили ці засоби. Застереження: спочатку засіб потрібно спробувати на невеликій частині тканини, особливо, якщо ця річ вже стара. Адже від старості і впливу хімічних речовин, тканина може бути пошкоджена. Зважайте на це.

Аміак і бензин допоможе вивести плями від потому на одязі

вивести з одягу застарілі плями можна або за допомогою аміачного розчину, або за допомогою бензину. Щоб це зробити, потрібно спочатку ретельно протерти пляму від поту бензином, після чого – як слід протерти губкою або серветкою, змоченою в аміачному розчину. Особливу увагу треба приділити контурам плями, оскільки часто після сушки вони можуть виникнути знову. Після завершення такої обробки, річ потрібно як слід випрати.

Перекис водню допоможе вивести невеликі плями від поту

Невеликі плями від поту реально видалити за допомогою 3% розчину перекису водню. Для цього губкою, змоченою в розчині, необхідно протерти всі місця, де ви помітили плями. Після цього слід сполоснути річ у воді, повністю видаливши з неї перекис і повісити сушитися.

Як вивести плями від поту на одязі за допомогою аспірину

Не всі знають, що аспірин не лише допомагає у лікуванні, а ще й досить ефективний від плям від поту. Слід взяти дві таблетки, акуратно розтовкти їх до стану порошку, розмішати в теплій воді (приблизно половина склянки), намочити губку, протерти нею плями і залишити річ на пару годин. Після цього випрати як слід і просушити звичайним методом. Плями повинні зникнути.

Кухонна сіль і нашатирний спирт у виведенні плям

З бавовняних і лляних тканин подібні плями можна видалити за допомогою нашатирного спирту, а також звичайної кухонної солі. Треба взяти по 1 чайній ложці того і іншого та розчинити у склянці води. Потім цим розчином пляму. Через невеликий час слід дістати річ і випрати звичайним способом за допомогою прального порошку, попередньо прополоскати її в теплій воді.

Кухонна сіль допомагає у виведенні потових плям

Найсильніше від подібних плям страждають вовняні і шовкові речі. Шовк є дуже делікатною тканиною. Щоб з подібної речі видалити плями, вам знадобиться гіпосульфіт, який можна знайти в магазині фототоварів або ж кухонна сіль.

Чайну ложку гіпосульфіту або столову ложку звичайної кухонної солі вам потрібно розчинити в одній склянці води і змоченою в такому розчині губкою протерти місце з плямою. Після цього річ потрібно залишити полежати трохи, після чого прополоскати її в кип’яченій теплій воді. До речі, замочування в подібному розчині, сприятливе для шовку, навіть, якщо він не постраждав від поту . Адже подібне замочування допомагає відновити блиск шовку і освіжити фарби тканини.

Як вивести плями від поту на одязі за допомогою щавлевої кислоти і мильного розчину

Для кольорових і світлих вовняних речей можна застосовувати різні методи видалення плям. Світлу річ можна протерти м’якою щіточкою, яку прополоскали в мильному розчині. Полоскати в теплій воді  треба кілька разів до повного видалення розчину. Після цього змочуєте тканину в розчині щавлевої кислоти, даєте відлежатися, споліскують кілька разів теплою водою і сушіть.

Плями від поту на одязі можна видалити за допомогою уайт-спіриту

Вовняні кольорові вироби можна очистити від поту за допомогою нашатирного спирту і уайт-спіриту. Потрібно дві частини нашатирного спирту, які змішують з чотирма частинами уайт-спіриту, після чого річ обробляється даної сумішшю. Після того, як річ полежить з нанесеним розчином, її слід прополоскати в теплій воді кілька разів. Даний спосіб допомагає вивести такі плями з білого або світлого шовку, тільки при цьому потрібно змішувати компоненти в рівних пропорціях в малих кількостях. Спосіб цілком годиться і для шовкових підкладок.

Оцет допоможе зберегти одяг і пральну машину

Як почистити пуховик або куртку від «засмальцьованих» плям

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст